• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
rumnikkk - специалист
Здравейте! Някой мислил ли е такова нещо:Мисля под самият радиатор по дължина да закрепя ПВЦ тръпа Ф50 мм.,с отвори насачени нагоре.Единият края го затапвам а от другият поставям вентилаторче духащо в тръбата.Идеата ми е да се получи подобие на духалка.За сега търся подходящо вентилаторче.Ако има ефект ще се монтира навсякъде.
Чаро - Акълия
Само ми обясни от какъв зор?
Не топли добре ли?
rulom - модератор
Ако си земеш конвектор, определено ще имаш реализирана икономия, щото грееш 1 L. вода, обдухваш цялата пита и топлината ще остава в стаята, иначе по твоя метод загреваш 20 L. вода и допълнително харчиш и ток....сметай си разходите :lol: ...иначе топлата вода е измислена отдавна :wink:
rumnikkk - специалист
Зора е по бързо затопляне на стаята.И си мисля че ще се топли и по добре защото има и движение на топъл въздух.Колко ел.енергия ще изконсумира вентилаторяето, то е малко.
vanko68 - специалист
Е къф ти е зора да сложиш направо един вентилатор пред радиатора и да си стоплиш стаята бързо?
rulom - модератор
Нема начин, цел ден да не палиш нищо и после за 2 часа да създадеш усещане за целодневно отопление :lol:
Ефект ще има, търси турбинен вентилатор, нещо за парно на кола или от старите осушители за ръце....нещо турбинно....за шума нема да ти обяснявам :lol:
rumnikkk - специалист
Говоря за постоянство и естетичен вид.Дали с вентилатора ще е такъв,а къде да го сложа между радиатора и стената ли :-D ,или ще топля стената :-D
mityom - специалист
вентилатор от компютър трябва да ти свърши работа мисля, и аз съм го мислил тоя вариант, ама няма да има добро затопляне на въздуха при бързото му преминаване, тъй като оребряването не е достатъчно, затова конвекторите имат алуминиеви пити, иначе при теб фекта ще е минимален и не си заслужава. Иначе успех и пиши какво се е получило :-D
filmatoplo - майстор
Ако не бях го мислил и аз тоя вариант нямаше да пиша, точно с пвц тръба фи-50 с отвори нагоре .От единия край да се затапи със капа за залепяне а в другия край да се сложи редукция фи-50 към фи-110 и точно става вентилатор за баня с гръгла форма .Ако ефекта е добър тоест затопля добре стаята може да се контролира със термостат и така няма да работи постоянно .Може и с часовник , посред нощ да не бачка -или с бг термостат -калпазанско копче . :wink: Ей ще взема на инат да го пробвам .....
naskov - майстор
rumnikkk написа:
Здравейте! Някой мислил ли е такова нещо:Мисля под самият радиатор по дължина да закрепя ПВЦ тръпа Ф50 мм.,с отвори насачени нагоре.Единият края го затапвам а от другият поставям вентилаторче духащо в тръбата.Идеата ми е да се получи подобие на духалка.За сега търся подходящо вентилаторче.Ако има ефект ще се монтира навсякъде.
Ако мощността на радиатора е 3кВт например няма как като сложиш вентилатор да я направиш 4, 5 или 6кВт
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Радиатор на парно - духалка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: