• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ton4o_1028_bg - напреднал
вт яну 29, 2019 5:14 pmkavarov написа:
Корекция в 12.30 ч имах в предвид 00.30 ч :yawinkle:
Проба грешка Коларов ти ясно че другите май няма да помогнат Или поне да си скръндза ти всеки да предлага някакви неща то е**** форум уникално споделяне на мнения и опит Писах ти на лично съобщение това което е за споделяне съм го споделил ако има някой нещо друго е казал Дано се намери някой като нас да сподели неговите настройки и кажи какъв разход му дава При какви параметри и така нататък не само да споделя разхода Това е като както един познат спомена Абе Колата ми гори много малко и колко малко е под 5 даже 4 на Сто Е как така го питам аз е ще ти покажа но програмата за показване никога не идва но пък един ден се налага той да закара с неговата кола до някъде но се оказа че тогава как така ще те карам то колата ми гори 10 на сто ще мие скъпо и така и в нашият случай ето аз споделих тава което съм пробвал и нулев резултат но и пък с очите си съм видял камина на близки но със старото управление която за същата кубатура и площ и пак 24 ка гори по 1 чувал за 24 часа при поддържане на 25 градуса и се оказва че няма невъзможни неща а просто трябва да се достигне до тях
kavarov - помощник
Мисля че цялата грешка е в марката може би защото всеки гледа да спести някой лев , да вземе по евтиното и да си мислим че е качествено . Един приятел сподели че негов колега си е взел за къщата камина със всичкото му излезна към 4 бона и вика 2 етажа за едно чувалче на денонощие и е 25 градуса цялата къща , но каза 4к , а ние търси вземаме за по 2к и после ревем и се молим някой да каже как е излъгал неговата да гори що годе добре . Това е моето мнение до което стигнах , другият мой приятел който има камина дъщо даде за нея 2800-3000 и вика чувалче за 100 кв но цената и определя качеството . Ако някой в този форум направи си сам все пак прочете някой и даде някое мнение като хората ще сме благодарни доста хора , иначе в коментари излишни само си губим времето всички .Лек ден на всички и нека наистена който иска да помогне за този ефтин вариант да пише .
miro_800 - специалист
Един старец отива при доктора.-Докторе, какво да правя за да вдигам самолета, един комшия е на 80 и вика, че още го може.
Доктора: -Ми викай и ти бе!
Та ,kavarov, кой какво казал и дали е така...не се знае
kavarov - помощник
вт фев 05, 2019 6:41 pmmiro_800 написа:
Един старец отива при доктора.-Докторе, какво да правя за да вдигам самолета, един комшия е на 80 и вика, че още го може.
Доктора: -Ми викай и ти бе!
Та ,kavarov, кой какво казал и дали е така...не се знае
Дам , знам че и ти си прав ! Но нали знаеш и другата поговорка “- Мъчим се с трици маймуни да хващаме “ :)

Като гледам те май са камини на Марели и на Голдън Файър и може би на Марелито са по добрите казват че са еднакви но изглежда ,че има май различия .
miro_800 - специалист
Моята е 18 кв, и е със старото управление, унипел пише под дисплея.Иначе отпред на камината има надпис golden fire, а отзад и лепенка с надпис марели системс.Така че едва ли има някаква разлика.Трета зима се топля с нея, и вече нищо не пипам.Омръзна ми.Само сипвам.1 чувал си ходи за 13 -14 часа работа.Така че съм го заложил по чувал на ден.Ако е много студено може и да го мине.Паля я към 9 или 10 до 11.30-12.През нощта не работи.4 радиатора и лира.Всички термоглави са на макс.Държи 24-5 градуса по стаите.Няма стаен термостат.Няма и турболатори.Държи 59 гр.на водата, като стига до втора степен
и рядко като качи 60 гр. включва 1ва.Настроил съм подаването на пелети така, че да не гасне камината.
От няколко дена, като затопли стаите, я пускам принудително на 1ва степен.Водата пада на 51-53 гр.,но иначе по стаите си държи градусите.Това се отразява положително и на разхода, защото на първа пуска малко пелети.На първа степен пламъкът се показва малко над кошницата и димните варират от 97 до 130.
Трябва си редовно основно почистване.С прахосмукачката го правя за час и нещо отвивам отгоре шомполирам отвивам ревизиите обирам с прахосмукачката и така.
Иначе настроиките са:
1.Т макс 58гр С
2.старт шнек работа 50 сек
3.старт макс време 8 мин
4.старт вентилатор 40%
5.старт пламък 45 гр С
6.разгар.шнек работа 1 сек
7. разгар шнек период 20 сек
8.разгармакс време 3 мин
9.разгар вентилатор 40%
10.гори шнек период 28 сек
11.гори шнек работа 1.-1.8 сек
12.гори шнек работа 3.-3.5 сек
13.гори шнек работа 5.-4 сек
14.гори пламък 230 гр С
15.вентилатор1-32%
16.вентилатор3 -32%
17.вентилатор5-32%
18.спира макс време-8 мин
19.спира пламък48гр С
21.авто почистване 10 мин
22.авто почистване време 13 сек
DT MOD -T MAX -5
daniel.trifonov - специалист
Миро, с този вентилатор на 32% за всички степени...
...не е ли прекалено много въздуха на първа и прекалено малко на пета?
miro_800 - специалист
Привет,
Да, наистина, процентите на вентилатора трябва да спадат с намаляване на степените.Не помня защо го оставих така.На 32 процента ми се струва, че е най спокоен пламъка.Помня, че когато експериментирах, защото всичко съм настройвал сам, при по- силен вентилатор май се вдигаха и димните газове и го оставих така.Когато ми се отвори свободно време ще го разръчкам пак.
Здравейте на всички колеги които ползвате въпросната камина!
Отдавна чета форума, но днес се регистрирах за да се включа в дебата.
Искам да ви кажа, че миналата зима PS24 ми изгори душата, по два чувала на ден когато през уикендите сме си цял ден в къщи.
За този сезон реших да си сложа термостат POER от китайците с wi fi връзка и на един от радиаторите Термо глава защото Видях че в тази стая става много по топло от другите.
Имам обаче няколко неясноти по някой настройки:

Каже ми защо се получава че по някога пламъка започва да бързо да пулсира?

Значи ли че като сложа термостат, камината няма да модулира а ще си работи на степен която я оставя и просто ще се гаси и пали?

Каква е разликата в настройката с БГВ и без БГВ?
RightClick - напреднал
чет фев 07, 2019 3:03 pmmiro_800 написа:
Моята е 18 кв, и е със старото управление, унипел пише под дисплея.Иначе отпред на камината има надпис golden fire, а отзад и лепенка с надпис марели системс.Така че едва ли има някаква разлика.Трета зима се топля с нея, и вече нищо не пипам.Омръзна ми.Само сипвам.1 чувал си ходи за 13 -14 часа работа.Така че съм го заложил по чувал на ден.Ако е много студено може и да го мине.Паля я към 9 или 10 до 11.30-12.През нощта не работи.4 радиатора и лира.Всички термоглави са на макс.Държи 24-5 градуса по стаите.Няма стаен термостат.Няма и турболатори.Държи 59 гр.на водата, като стига до втора степен
и рядко като качи 60 гр. включва 1ва.Настроил съм подаването на пелети така, че да не гасне камината.
От няколко дена, като затопли стаите, я пускам принудително на 1ва степен.Водата пада на 51-53 гр.,но иначе по стаите си държи градусите.Това се отразява положително и на разхода, защото на първа пуска малко пелети.На първа степен пламъкът се показва малко над кошницата и димните варират от 97 до 130.
Трябва си редовно основно почистване.С прахосмукачката го правя за час и нещо отвивам отгоре шомполирам отвивам ревизиите обирам с прахосмукачката и така.
Иначе настроиките са:
1.Т макс 58гр С
2.старт шнек работа 50 сек
3.старт макс време 8 мин
4.старт вентилатор 40%
5.старт пламък 45 гр С
6.разгар.шнек работа 1 сек
7. разгар шнек период 20 сек
8.разгармакс време 3 мин
9.разгар вентилатор 40%
10.гори шнек период 28 сек
11.гори шнек работа 1.-1.8 сек
12.гори шнек работа 3.-3.5 сек
13.гори шнек работа 5.-4 сек
14.гори пламък 230 гр С
15.вентилатор1-32%
16.вентилатор3 -32%
17.вентилатор5-32%
18.спира макс време-8 мин
19.спира пламък48гр С
21.авто почистване 10 мин
22.авто почистване време 13 сек
DT MOD -T MAX -5
Здравей,

Какви пелети си горял и можеш ли да споделиш дали паленето е 100% успешно при " 2.старт шнек работа 50 сек " ?

Благодаря ти
miro_800 - специалист
Здравей,
Пелетите бяха "Трон".Сега съм с други и сигурно ще трябва да се променят настройките. Нямам много свободно време да я наблюдавам и ръчкам по настройките.
Първоначалното подаване на пелети го промених още в началото, когато камината беше със заводските настройки, и палеше и гаснеше като луда.Поне такива спомени имам.Трябва да се вдигне малко времето за първоначално подаване, идва малко на минимума.Аз чистя пепелника всеки ден с прахосмукачката. Като го изчистя, пускам една малка шепа пелети в него.После си пуска още 50 секунди и пали без проблем.Това упражнение не ми пречи и така си остана.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16

Тема "Пелетна камина Golden Fire PS24, 24кВт - впечатления" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: