• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
вт яну 12, 2021 7:51 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт яну 12, 2021 7:50 pmsun4ovec написа:
вт яну 12, 2021 6:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
Някой подвързвал ли е водно подово към камината ,та дори и в комбинация с радиатори.
Да имам подово на два кръга по 40 метра с термоглави аз съм си правил системата нещо от подовото ли е?
Ще обясниш ли накратко как си го направил?
Еми по най простия начин който знам (незнам дали е правилен но поне така го правят всички мои приятели и колеги) хващам цял топ тръбва белите 16ска единия край е остава до камината другия на завойчета минава по пода и се връща в камината така и другия кръг
вт яну 12, 2021 8:06 pmsun4ovec написа:
вт яну 12, 2021 7:51 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт яну 12, 2021 7:50 pmsun4ovec написа:


Да имам подово на два кръга по 40 метра с термоглави аз съм си правил системата нещо от подовото ли е?
Ще обясниш ли накратко как си го направил?
Еми по най простия начин който знам (незнам дали е правилен но поне така го правят всички мои приятели и колеги) хващам цял топ тръбва белите 16ска единия край е остава до камината другия на завойчета минава по пода и се връща в камината така и другия кръг
Забравих да кажа че съм пробвал и без него затварям термоглавите и си е същото.
вт яну 12, 2021 8:06 pmsun4ovec написа:
А няма ли проблем камината? Колко градуса е водата?
вт яну 12, 2021 8:08 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт яну 12, 2021 8:06 pmsun4ovec написа:
А няма ли проблем камината? Колко градуса е водата?
Проблем освен това че немога да я накарам да подържа зададените градуси няма всичко си грее идеално радятори подово всичко е ок иначе водата съм я задал 55 хистерезиса е 12 и угасва на 67 а тв винаги стига до 67 и така си гори а да каза че и съм стаен термостат и за да направи промерно 24 градуса ще се пали гаси 5 пъти доката ги достигне а аз искам да стой на примерно на 60 градуса докато ги достигне искам да избегна това палене едно след друго
filmatoplo - майстор
:wink: Абе кога го думате туй .Аз пък бях свидетел на свързване на 600 метра тръба за подово навита на 100 кв площ към пелетна камина и резултата е -10 часа работи на най високата си степен и работи в нискотемпературен режим .Добре ли е не е ли ,камината не може да вдигне повече от 48-50 гр.
вт яну 12, 2021 8:34 pmfilmatoplo написа:
:wink: Абе кога го думате туй .Аз пък бях свидетел на свързване на 600 метра тръба за подово навита на 100 кв площ към пелетна камина и резултата е -10 часа работи на най високата си степен и работи в нискотемпературен режим .Добре ли е не е ли ,камината не може да вдигне повече от 48-50 гр.
Да ама това е така ама оставете това подово с него и без него е все тая нали казах а и при мен проблема е обратен при мен вдига градуси нямам проблеми с качване на темепературата аз даже немога да я кротна хахахаха при мен гори за за страх даже и на най ниската степен с даже без подовото е още по бързо качването на градуси което нормално защото товара е по малък
И какво от това? Да не би касовата ѝ бележка да изгоря?!!
Що не я освидетелства след още 10, а за по адекватно мнение след още 2х10 часа?
Бачка ли още камината? Как се държи с подовото?
Виртекс, полезни ли са тези мнения? Просто питам, потребител съм. Щото сме по темата, нали?!! Ако питам и по темите, с другите камини, как ще ти се отрази? Аз само по темата. А темата не е ли за "Водно подово"?
filmatoplo - майстор
Свидетел бях ,моите ръчички не са свързвали камината.600 м е голям товар - часове са нужни да загрее ,като стопли помещенията гаси и почива 10 ч ,след това пак от начало . Затова винаги работи на макс степен до загряване на къщата на 1 етаж.По груби сметки 12 киловата товар.Директно е свързана без вентили .Веднъж слагаме една горелка Грейко на котел Дракон ,и палим -бах мааму не ще да вдигне повече от 50 гр.И по едно време човека каза ,че има свързано и подово -5-6 часа отне да стигне 60_65 котела.Замръкнах на 100 км . :wink:
Последна промяна от filmatoplo на вт яну 12, 2021 9:09 pm, променено общо 1 път.
вт яну 12, 2021 9:04 pmfilmatoplo написа:
Свидетел бях ,моите ръчички не са свързвали камината.600 м е голям товар - часове са нужни да загрее ,като стопли помещенията гаси и почива 10 ч ,след това пак от начало . Затова винаги работи на макс степен до загряване на къщата на 1 етаж.По груби сметки 12 киловата товар.Директно е свързана без вентили .
Е, след като вече си го видял, какви още въпроси имаш, та бучиш в другата тема, а не в "Подово"?
"Ем сърби, ем боли" е твойта работа.
Това, че те уважавам като специалист, изобщо не ми пречи да "та мятам", когато просто се правиш на интересен.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на вт яну 12, 2021 9:11 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Пелетна камина Golden Fire PS24, 24кВт - впечатления" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: