• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Rumen72 - специалист
Еха, един дето фаща от първи път. Така е само с малко уточнение Th02 е температура за изключване на запалката, т. е. вече има сигурно горене при 70 гр. на димните, по скоро виж Th 28, виж долу снимката и кво пише на Th 02
Успех!

Прикачен файл

Screenshot_20190109-221303.png
Rumen72 - специалист
Върнах се от работа и понеже не ми се спи още.....Сега ще ти го обясня така: Th02 казва следното на контролера- при начално палене и разгаряне казва"Най после градусите стигнаха 70 и е време да изключиш запалката , защото има стабилно горене и запалка повече не трябва! и контролера изключва запалката и продължава в режим работа.

Th 28 от друга страна се грижи за друго, той казва на контролера , когато е в режим готовност - следното " Температурата на газовете все още е/например 40, колкото са програмирани там/ което значи , че все още има жар в суплото и ако пуснеш малко пелети и духнеш малко - ще се разгори огън и като стане температурата /колкото е зададена и колкото време трябва да мине/ , ще може да продължиш в режим работа, без да е нужно да включваш запалка, защото огънят ще се разгори от жарта, защото температурата на газовете казва , че още има жар"

обяснението на твойта ситуация:2. Понякога режим готовност трае около 5-6 мин ( особено ако се ползва бойлера и температурата на системата спадне бързо). Когато искам да отоплявам и бойлера, термостата е настроен на 65 г. Камината достига 66, влиза в режим готовност, жената пуска толпата вода, температурата спада до 63 и камината пали. Всичко това трае 5-6 мин ( според мен недостатъчно време за спадане на температурата на димните газове). Но камината пали. - тука все още има жар и Tk 28 "не е излъгалконтролера" и наистина успява да запали и да продължи да работи.

1. Понякога режим готовност трае около 30 минути при температура на термостата например 55 г. За тези 30 минути и толкова сравнително ниска температура на термостата би трябвало температурата на димните газове да не е висока. Но камината не винаги включва запалката. Понякога си пали.

Тука са две ситуации 9 единият път Th28 излъгва контролера, понеже му са казани, че при 40 градуса все още има жа, пък то няма - иииии почва да пълни пелети на поразиия и да се мъчи да разпали от пепел, ма не става и задръства
Вторият случай е когато Th28 е измерил по ниска стойност от 40 и вече казва на контролера - Вече няма жар и моите уважения, ма ше трябва да минеш целият цикъл със запалваане от нула и да влючиш и запалка, ма тогаз вече няма гледаш аз ко казвам, ами ше гледаш Th02 ко казва и като станат 70 градуса , тогаз ще минеш в работен режим.

Дано е било ясно за схващане.
Успех!
Кристално ясно обяснено!
Аз обаче друго не разбирам. И в двата случая -( 5-6 минутния режим готовност и 30 минутния режим готовност) когато камината работи адекватно винаги минава през последователността - Режим готов, Тестване, Сонд, Запалване и Работа. Никога досега ( при стотици вече случаи) не съм видял камината да мине от Режим готов в Режим работа и това да се е получило с разгоряване на остатъчна жар. Така или иначе преди влизане в режим готов е била известно време в режим модулация , работейки на степен 1. След това влизайки в режим готов вентилатора обдухва дълго и не мисля, че въобще остава някаква остатъчна жар. Убягва ми кое е това нещо, което кара камината да почне тестването и запалването. Но определено Th28 ще го разцъкам. Жена ми преди малко ми се обади, че докато била в банята камината отново не запалила и потата и шнека са пълни с пелети. Като се прибера от работа утре ме чака отново чистене.
Изтеглих италианското упътване, от което ми прати снимки. Намерих и едно на английски, обяснено в коя фаза какво се случва с контролера. Нощта е моя! Утре като се прибера ще разбъзикам Мирелка хубаво!
Благодаря още веднъж! :prayer:
Rumen72 - специалист
Няма защо обърни внимание на това и на максималното време разрешен за престой в режим изчакване/готовност.

T22 е време за изчакване/забавяне за влизане в режим Stanby

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (23.89 KиБ) Видяна 2185 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (99.61 KиБ) Видяна 2185 пъти
ton4o_1028_bg - напреднал
Здравейте на всички
предвид причината че използвам от 20 Ноември Пелетна камина ГФ 24 и прочетах форума поне 10 пъти и търсих през тези 50 изминали дни какво ли не за настройки и благодарение на форума просто реших да систематизирам написаното от колегите за Настройки та
влизане в сервизното меню на камините с ново управление става: със задържане на SET бутона за 3 секинди
сервизен Код 0000 ( изписват се със сет бътона) това го търсихххх незнам си колко време докато не го видях от някои тук а до тогава ми беше непонятно всеки говори за сервизното меню но никои не казва как се влиза.
Така ето описание на Сервизното меню в прикачените файлове .
също ги има описани системните менута тегли се един рар
Така в саита на Голден Файер в "Поддръжка " менюто " инструкции" има доло " За монтажници, сервизна документация"
това е линк https://goldenfire.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%B ... %B8%D0%B8/
ето иначе директен линк за теглене https://dox.abv.bg/download?id=3d5a06bcca
има описани всички сервизни менюта като се тегли един рар А кода за рара е 123456789 от 1 до 9
разархивирате и четете.
така за систематизирането на информацията дано други не се лутат като мен.

Така аз след толкова четене и пробване на какво ли не немога да накарам моята камина да ми гори по малко от това което при настройките и пуска са ми направили . Отоплявам един етаж от къща с пвц дограма, изолация на почти цялата къамща единствено на хола нямам изолация радиаторите са ми 4 на брои една лира в банята. та гори ми на 12 часа по едно чувалче. квадратурата която отоплявам е около 80 квадрата на 2 и 30 високо, температура която поддържам е 21- 22 градуса през деня и около 20 през ноща със стаен термостат който е направен да гаси камината .
При кума ми със съшите пелети и горе доло същата квадратута и кубатура камината му харчи по около 1 чувалче но за 24 часа или и малко , но самата му камина е 24 съшата като моята но със старото управление. Записах си неговите настройки и се пробвах от неговите да настооя и моята но ефект никакъв при него също е със стаен термостат и също се е направена термосттата да гаси камината.
При мен настроиките примерно за шнека са
C3 -1,6 C4-2,0 C5-2,7 C6- 3, 0 C 7 - 3,4 C8-5 C11- 1,1 това е в модулация
за вентилатора V3 990 V4 1090 V5 1140 V6 1190 V7 1240 V8 1900 V11 850
настроена е на режим мощтност Ауто и температура на водата 60 градуса

Пробвах парво: рачна програма П5 като вдигнах количеството пелети на 4,4 и същият въздух напълно едно към едно единствено по гореща вода и стайният термостат да е вкара в модулация като параметрите са C 11 i V 11 това е
поисле пробвах и при 4,0 и пак същият вариянт за модулация достига си градусите в помещението и да стои в модулация
пробвах и когато се и гаси от стайният термостат и пак нулев вариянтвсе едно исъшо си гори
така пробвах също да е на трета програма като пак стаиният термостат дая оставя в модулация и да я агаси пак се тая
сега се отказах да ръчкам и затова пиша тук да кажете нещо повече за вашите настройки период на подаване на шнека е 4 пробвах да го намаля на 3 и разхода си е пак същия.
Та кажете иначе какво да сторя.
сЪВЕТ САМО КАТО РЪЧКАТЕ СИ ЗАПИСВАЙТЕ ВСИЧКО
та дайте някакъв съвет за сега сам варнал тези настройки от пуска и така иначе няма други ядове
Нещо много странно е че моята пепел е кафеникаво черна огъня е като метла а при кума със същите пелети пепелта е бяло сива а огъня е като горелка концентричен нагоре.

Прикачен файл

Oposamie 24 kw -exel.rar
(10.59 KиБ) Свален 153 пъти

Прикачен файл

Staro upravlenie Servizni Parametri_GF25.rar
(184.88 KиБ) Свален 115 пъти

Прикачен файл

Instrukcii i Servizni na razli4en panel- GF24.rar
(778.41 KиБ) Свален 122 пъти

Прикачен файл

GF 24- opisanie str 44 forum.rar
(16 KиБ) Свален 105 пъти
ton4o_1028_bg - напреднал
От отвън, пелетите са ми клас А1 чамови,
странното е че каквито и да са температурите на вън и каквито и да са настройките за подаване на пелети примерно 4 и 4,4 или пък 3 или пък 3,4 тя си гори няма проблеми но разхода е един и същ.
Единствено когато стаиният термостат го направя да я слага в режим модулация а не да я гаси параметър А01 да е 1 ане 0 при горене цяла вечер макар и да почиства има натрупано количество шлака и пелети в огромен плус и трябва да се почисти но това е когато и двата параметъра А01 е 1 и параметъра за почистване А61 е 1 така ето прилагам малко записки за настройки
При кумами гори пак сащите чамови пелети А1 1 човалче за 24 часа а при мен 2 за едно кам едно горе доло макар че той поддържа 25 градуса а аз 21-22
така прикачам настроики те на кума със старото управление уникално
и моите с новото това с червеното са тия от монтажниците другите са мои записки и проби водещи до 0

Прикачен файл

001.jpg
001.jpg (37.75 KиБ) Видяна 2156 пъти

Прикачен файл

002 .jpg
002 .jpg (37.18 KиБ) Видяна 2156 пъти

Прикачен файл

003.jpg
003.jpg (36.19 KиБ) Видяна 2156 пъти

Прикачен файл

004.jpg
004.jpg (23.46 KиБ) Видяна 2156 пъти

Прикачен файл

005.jpg
005.jpg (28.52 KиБ) Видяна 2156 пъти
ton4o_1028_bg - напреднал
Здравейте хайде някой да качи неговите настрои ки за параметрите примерно само за шнека при програми от 1 до 5 параметрите за оборот и палза и за нагнетателен вентилатор при горене пак от 1 до 5 и вентилатор на изгорелите газове пак само при програмите това е третото меню
Мисля че по спомен бяха
Меню шнек C3 C4 C5 C6 C7 C11 модулация Р05 период и Р35 импулси
Меню вентилатор обороти и V3 V4 V5 V6 V7 и V 11
И за другия вентилатор съответно F3 F4 F5 F6 F6 и F11
И да сподели какви прелети ползва и какво отоплява и какъв му е разхода. Дали му е всичко ок какъв му е огъня в камерата и каква му е пепелта и не на последно място колко градуса са му изгорелите газове и дали я изключва камината или 24 часа гори и стои в модулация. Благодаря предварително и това е само за обмяна на опит
kavarov - помощник
И аз се интересувам по същият начин съм . Настройвах какво ли не и 2 чувала отиват за 24 часа за 3 радиатора и 80кв . Интересувам се за отговор на някой , и ще сме му благодарни понеже старото управление дава по 1 чувал и маалко отгоре за 24 часа . И пламъка който поддържат е друг . :sad:
ton4o_1028_bg - напреднал
съб яну 12, 2019 5:32 pmkavarov написа:
И аз се интересувам по същият начин съм . Настройвах какво ли не и 2 чувала отиват за 24 часа за 3 радиатора и 80кв . Интересувам се за отговор на някой , и ще сме му благодарни понеже старото управление дава по 1 чувал и маалко отгоре за 24 часа . И пламъка който поддържат е друг . :sad:
Бравооо това поне е успокоително че има и друг като мен и аз така топля 80 квадрата на 2 и 30 високо с 4 радиатора и една лира в банята камината ми е на долният етаж и там отдава и там топли само тя без радиатори и е добре като ми топли пода на горния.
Днес настрои да стои в модулация като достигне 21 градуса в помещенията и ня се е включвала почти като параметрите при модулация ги направих С 11 - 1 и V 11- 800 a почистването на 10 минути като чисти 30 секунди и за 12 часа не е задръстила но разхода си е се същият 1 чувал за 12 часа сега ще видим утре сутринта пипнах още малко интервала от 15 по заводски беше цял ден 17 сега го направих на 18 та да видим
Колега сподели иначе твоя опит какви са ти иначе твоите параметри и наблюдения при мен е така от самото начало на сезона и от тая година сам я закупил.
kavarov - помощник
По принцип разбрах че комшията я използва и за 80 кв за цяла зима миналата е изхарчил около тон и половина пелети. Взех даже исках от стария модел не доплатих тези 100 лв те са биле за горелката , даже ми каза че ще ми я настрои да не се притеснявам , но се оказа че моята е с новото управление неговата от старото . Нагласяхме променяхме шнека , вентилатори като в някои случаи ми се пълнеше казанчето с неисгорели пелети даже и мястото от където падат беше се задръстило .... Викам как не пламна нагоре , от там промяна пак и не държи температура и е хладно , прави ми впечатление че не пуск равномерно пелети . И сега ровя яко из нета нстройките ми са както те ми я напрвих н авто единственно съм намлил шнека да пуска през 20 сек. . И отново чувалчето за 12 часа си го яде . Варианта ми е да върви до към 01ч и да се пали към 8.30-9ч . Иначе 430 лв тона на прлети Трон ми одва бая солено . Звънях казаха ми че е нормално , да ама не - неможе на комшията 1 чувал и мещо при мен 2 и огъня както писа неговия е спокоен а при мен постоянно е в някаква посока . Чакам наистена някой да сподели как да си направим тея настройки с новото управление и да се приключва .

П.С. Имам още радиатори но не се използват в момента са затворени .
Предполагам вентилатора за горене ли ще иска незнам .
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 16

Тема "Пелетна камина Golden Fire PS24, 24кВт - впечатления" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: