• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте
за много години на всички
Имам камина 24 кв със старото управление
ползвам я сравнително рядко на вилата ми
стартира нормално работи около 30 до 60 минути нормално и изведнъж започва да пуска пелети постоянно.
Съответно се задръства и да речем след няколко минути спира да го пуска постоянно и пак влиза в ритъм.
След малко пак се повтаря постоянното пускане.
Пробвах да въведа заводските и настройки по всички параметри но нищо не се промени.
След промени задължително сменям кода да не е 69 и заключвам катонарчето.
дали да не се обадя да Проксел предполагам че е нещо в плаъката или контролера.
Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да пише
Благодаря и поздрави
Здравейте имам камина марели пб30 унипел управление имам я от 2 години и горя слънчогледови пелети доволен съм малко повече се чисти но е добре та мисълта ми е немога да я накарам да подържа една температура задал съм 55 градуса на водата хистерезис 12 демек да угасне на 67 така пали,разгаря,гори вдига 55 градуса връща мощноста от 5 на 1 и продължава да вдига градуси до 67 пелетите на 1 степен са 1.0 през 17 секунди а го така сеедно е на 5 степен нямам как да я накарам да подържа температурата ако имате идей помагайте успех.
miro_800 - специалист
Пробва ли да вдигнеш секундите между подаванията.
вт яну 12, 2021 11:57 ammiro_800 написа:
Пробва ли да вдигнеш секундите между подаванията.
Да и така не става интересното е че с първото палене минава през степените чудесно нали запалване стабилизация гори 1 степен и когато е първо палене първа степен е кротка леко гори с малък пламък но когато стигне до 5 степен и почне да връща остава на 1 и гори така вседно е на 3 примерно бурно.
:rolleyes:
Някой подвързвал ли е водно подово към камината ,та дори и в комбинация с радиатори.
dbgpafo - помощник
вт яну 12, 2021 4:46 pmsun4ovec написа:
вт яну 12, 2021 11:57 ammiro_800 написа:
Пробва ли да вдигнеш секундите между подаванията.
Да и така не става интересното е че с първото палене минава през степените чудесно нали запалване стабилизация гори 1 степен и когато е първо палене първа степен е кротка леко гори с малък пламък но когато стигне до 5 степен и почне да връща остава на 1 и гори така вседно е на 3 примерно бурно.
:rolleyes:
Можеш ли да споделиш дозите за различните степени ? Препоръчвам ти да пробваш тези на Даниел Трифонов от първия пост , 1 2 и 4 през 20 секунди, Работи много добре така, само силата на въздуха ще си я нагласиш така ,че да няма шлаки. Друг важен момент, в настройките влизаш с код 69 и излизаш с различен ( например 65 ) нали така?
вт яну 12, 2021 7:30 pmdbgpafo написа:
вт яну 12, 2021 4:46 pmsun4ovec написа:
вт яну 12, 2021 11:57 ammiro_800 написа:
Пробва ли да вдигнеш секундите между подаванията.
Да и така не става интересното е че с първото палене минава през степените чудесно нали запалване стабилизация гори 1 степен и когато е първо палене първа степен е кротка леко гори с малък пламък но когато стигне до 5 степен и почне да връща остава на 1 и гори така вседно е на 3 примерно бурно.
:rolleyes:
Можеш ли да споделиш дозите за различните степени ? Препоръчвам ти да пробваш тези на Даниел Трифонов от първия пост , 1 2 и 4 през 20 секунди, Работи много добре така, само силата на въздуха ще си я нагласиш така ,че да няма шлаки. Друг важен момент, в настройките влизаш с код 69 и излизаш с различен ( например 65 ) нали така?
Кода винаги го слагам на 70 а настройките са 1ст.-1 3ст.-1.6 5 ст.-2.0 мисля че са добре незнам
вт яну 12, 2021 7:47 pmsun4ovec написа:
вт яну 12, 2021 7:30 pmdbgpafo написа:
вт яну 12, 2021 4:46 pmsun4ovec написа:


Да и така не става интересното е че с първото палене минава през степените чудесно нали запалване стабилизация гори 1 степен и когато е първо палене първа степен е кротка леко гори с малък пламък но когато стигне до 5 степен и почне да връща остава на 1 и гори така вседно е на 3 примерно бурно.
:rolleyes:
Можеш ли да споделиш дозите за различните степени ? Препоръчвам ти да пробваш тези на Даниел Трифонов от първия пост , 1 2 и 4 през 20 секунди, Работи много добре така, само силата на въздуха ще си я нагласиш така ,че да няма шлаки. Друг важен момент, в настройките влизаш с код 69 и излизаш с различен ( например 65 ) нали така?
Кода винаги го слагам на 70 а настройките са 1ст.-1 3ст.-1.6 5 ст.-2.0 мисля че са добре незнам
А подаването е на 17 вдигал съм го и повече но си е все тая
вт яну 12, 2021 6:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
Някой подвързвал ли е водно подово към камината ,та дори и в комбинация с радиатори.
Да имам подово на два кръга по 40 метра с термоглави аз съм си правил системата нещо от подовото ли е?
вт яну 12, 2021 7:50 pmsun4ovec написа:
вт яну 12, 2021 6:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
Някой подвързвал ли е водно подово към камината ,та дори и в комбинация с радиатори.
Да имам подово на два кръга по 40 метра с термоглави аз съм си правил системата нещо от подовото ли е?
Ще обясниш ли накратко как си го направил?
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Пелетна камина Golden Fire PS24, 24кВт - впечатления" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: