• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Вярвай доставките се бавят не само при теб ,инсталаторите и те душа носят :wink: и не е лошо човек да влезе в терца с тях ,че точно в нужда в големия сняг може да не вдигнат телефона .( да не се случва де). :wink:
joroY - напреднал
filmatoplo , не искам да засегна никого но ситуацията е такава че инсталатора за да вземе 100 лв повече ме бави , и вместо от един вносител я взима от друг който му прави по голяма отстъпка ..... всичко добре но при единият случаи котела днес трябваше да е в БГ ,а в неговия за сега в сряда, но ми се струва че май няма да става въпрос за тази седмица срядата :x както и да е ще видим как вървят нещата , все пак е хубаво да си държим на обещанията

filmatoplo , малко по напред съм описал радиаторите които смятам да слагам и как ще контролирам температурата ..... твоето мнение като специалист какво е?
joroY - напреднал
Чакай да драсна и тук че Анди ми се скара :-D
Котела пристигна и е поставен в конфигурацията която съм описал по напред
Топлината тя е ясна ДОВОЛЕН СЪМ и аз и жената най вече :-D
Първо да кажа на бъдещи потребители... не взимайте преоразмерени котли и камини .... ще дадете повече пари и ще продължите да го правите и в последствие [-X
За 6 дни използване забелязах че ми е достатъчна само 1 степен (вярно и температурите не са много ниски) но при по дълго използване и поради липса на 1 термо глава в хола температурата скачаше до 28 градуса , като водата в котела се колебаеше около 64-67 градуса , следователно ако сложа и последната термо глава котела щеше да угасне ..... а не ми се иска да почне едно палене и гасене през половин час (примерно)..... но това е най ниската му степен
Друго което ми направи впечатление е доста високите обороти на вентилатора , при което през визйора не виждам пламък а само летящи изскрици ( дали това се получава от по голямата тяга на комина ще разбера в последствие)
На първа степен димните газове се движат в рамките на 74-80 грауса
Ако някой се интерисува от нещо да пита
andy_forresite - майстор
Не съм ти се карал. Дръти мЪже сме, няма какво да делим, а аз и мразя да споря. Не вярвам и за жена да се скараме.
Събирам информация за поколенията. Знаеш колко трудно се намират мнения за Екстрафлейм котли и камини. Сега си ни паднал. След време ората ше си кажат еее добре че е този Joro и тоя олигофрен форсайт ли е къф ли е па тоя, ама добре че е питАл щото сега нямаше да знаем. И те така: :)
1. Горелката какво предствлява? Чугунена тип ретортна ли е?
2. Прави ли почистване докато гори или продуктите от горенето си падат сами от скарата?
3. Какво прави като достигне зададената на водата? Поддържа жар или гаси?
4. Колко ходов е? Ако фуксът е ниско значи са два хода.
5. Може ли да работи с пелети от слънчоглед?
Има много добър дизайн. Управлението мисля е с тъчскрийн, което също е фешън. Дали нямаше и ръчка за чистене на тръбите?!
joroY - напреднал
Отговарям на което мога , че аз много не ги чувам тия камини и котли на пелети :-D
1 Въпрос . Отговарям просто както аз си знам а ти ми кажи какъв тип е , потата (ако това е правилното име) според мен е чугунена , неиното дъно(плътно желязо без отвори) е подвижно и на плъзгач чрез винт се прибира и връща ..... заводски е настроена преди палене да се почиства (пребира) оставил съм го така , но може да му задаваш през колко време да го прави . При гасене има финално почистване след което като погледна в горивната камера потата е чиста и няма нищичко и пепелника празен без грам пепел , нооо има доста пепел около потата.
2 Въпрос .Ааааа аз май съм ти отговорил :-D :-D
3 Въпрос .На този ще ти отговоря след като имам наблюдения , за сега е с зададена темп на водата 65 градуса след като работи няколко часа започва да се колебае около 64-67 градуса но за сега я карам само на 1 и незнам какво се случва дали някоя глава отваря за малко или нещо друго .... наблюдения ми липсват още :?
4 Въпрос . Според мен е двуходов
5 Въпрос . Според мен всичко може да работи със слъчогледови стига да ти е удобно да го чистиш ..... като му гледам на тоя самопочистването мисля че след настроиване на определено време да се почиства ...няма да е проблем .... мисля да взема някоя торба ей така за проба :-D
Да има ръчки за почистване на тръбите и за 1-ви и 2-ри ход
joroY - напреднал
След няколко седмична експлоатация на котела ми прави впечатление нещо странно
Това е че пепелта не се намира там където трябва :-D
Прилагам снимка на която се вижда къде е пепелта а в пепелника отдоло няма грам :? това е положението след работа на котела в продължение на 54 часа и изгорени 43 килограма пелети Трон
Моля експертите да споделят мнение
Моето не компетентно мнение е за оборотите на вентилатора , но предполагам те са спесифични за всяка машина .... така че може би по ориентировъчно да кажа че при работа на 1-ва степен delta-p e в порядъка от 27 до 30 . При финално почистване delta-p е в порядъка на 150 - 180
Иначе котела си работи добре и все още не се е наложило да го вдигна на по голяма от 1-ва степен :shock: ..... това последното е за тези за които по големите киловати на пелетна камина са някакъв + :-D
Последна промяна от joroY на вт дек 19, 2017 8:30 pm, променено общо 1 път.
andy_forresite - майстор
Трябва да има около 250 грама пепел от тези пелети. Може ли да я претеглиш на електронна везна? Ама хубаво я събери ако ще го правиш.
Ти ползваш ли го този котел изобщо :) 43 килограма ... То 43 чувалчета са малко до този момент. Не знам кога ще си на сметка с покупката щото не е лев и два. Не че с камина за 2600-800 някога ще си на плюс. Остава утехата от по-малкото вложение в графа отопление на дома. Ти си знаеш.
joroY - напреднал
Исках да прикача снимка но нещо не успявам и на нея пепелта е от 43 килограма пелети ..... иначе за сега тези килограми ми стигат за 3 до 4 дни :-D
За сега събирам пепелта в една торбичка и за изгорени 18 чувалчета има около 2 кг пепел .... но това е на око може и да те подведа
Ето и снимката
Прикачен файл:
20171217_122752.jpg
andy_forresite - майстор
На пакетите трябва да пише колко процента пепел остава от 1 кг. Най-добрите са ми били 0,6%. Горили сме за проба вече не помня колко точно кг бонбони и след това изсипахме пепелта от тях на ел везна. Беше точно 0,6% :) Вече калоричността не може да се разбере, както и състава и количеството отделени вещества.
Твоята пепел обаче е с характер - упорито отказва да уцели пепелника. При мен е много като количество и е много по-точна. Да не би да има някаква решетка, нещо да се бута, завърта, натиска, издърпва... да може да се цели където трябва :?
joroY - напреднал
Проблема не ми е в количеството пепел а в това че попада на неправилното място
[img]
Прикачен файл:
20171117_135819.jpg
20171117_135819.jpg (76.67 KиБ) Видяна 1509 пъти
[/img]
Ето тази планка е подвижна и при отварянето и пепелта трябва да падне долу в пепелника ноооо вентилатора я издухва и тя попада отстрани
Това са моите разсъждения , може и да не съм прав
За самия пламък ( вид и цвят ) не мога да кажа защот почети нищо не се вижда :?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "Котел на пелети La Nordica Extraflame – настройки, проблеми, мнения и др." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: