Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ТиАс - специалист
Здравейте,силно се надявам,ако някой е имал подобен проблем да ми помогне със съвет.
Четвърти сезон съм с АЛБА 18 и до сега не е имало почти никакви проблеми,с изключение на дребни нещица,които с помощ от форума са отсранени.Този сезон имамам голям проблем с теч от комина.Като казвам теч,имам в предвид,че наистина има дни в които от комина се стича буквално вода.Независимо времето дали е слънчево,студено,или мъгливо.Няколко часа след запалване на камината започва да се стича вода,която рзбираемо е кафява,след като идва от комина.Първоначално мислех,че може да е някакъв теч от горните етажи,/аз съм на 4-ия/,но ако е така,ще тече постоянно.Също така не тече всеки ден,понякога тече 2-3 дни и спира, и може да потече отново чак след 2 седмици.Помислих да не би да е от пелетите,въпреки,че не виждам как може да е от тях,смених ги,но теча продължава.Ако е конденз мился,че ще има и в кюнците,а те са чисти.Камината като цяло се почисвта на всеки две седмици от към всички отвори.Гори си нормално,нямам проблеми с нея.В недоумение съм каква може да е причината.До сега никога не е имало такъв проблем,дори и когато се отоплявах на дърва.За уточнение ще кажа,че живея в панелен блок,над мен не се пали,а под мен се ползва комина само от еди съсед,но той се е включил директно в главния комин.
Моля,ако някой има някакви предположения да сподели.
пон фев 10, 2020 12:18 pmТиАс написа:
Топло време, печките горят малко, комина студен и резултата е налице, в кофата.
Не би трябвало да се стича при теб, ако не си в главния комин. Твоята връзка, с главния, е на горния етаж, та колко конденз ще има за тези 3 метра?
При тази ситуация, единствено работещо решение е скъп иноксов, двойностенен димоход, с изолация, силиконови уплътнения, тройник на изхода на камината и кондензно казанче.
ТиАс - специалист
пон фев 10, 2020 1:12 pmТрифон П.Трифонов написа:
пон фев 10, 2020 12:18 pmТиАс написа:
Топло време, печките горят малко, комина студен и резултата е налице, в кофата.
Не би трябвало да се стича при теб, ако не си в главния комин. Твоята връзка, с главния, е на горния етаж, та колко конденз ще има за тези 3 метра?
При тази ситуация, единствено работещо решение е скъп иноксов, двойностенен димоход, с изолация, силиконови уплътнения, тройник на изхода на камината и кондензно казанче.
Моят димоотвод е точно иноксов с уплътнения.Като отварям да чистя горе комина е видно,че водата се събира само в комина.Както казах и в топло и в студено време все тече.И после застой от около 2 седмици и пак апочва.Странна работа.
silent - майстор
миналата година си правех експерименти с темп.на димните газове 90-110гр....уж за максимална ефективност и целият ми комин беше мокър отвън дори...според мен пробвай с по-високи градуси на димните газове...мин. над 130-140...и виж как ще е ....ако въобще си ги ограничил де...
Здравейте,

От около година имам Ecospar Maxima 33kw. Работеше добре, докато не "разчорках" настройките в параметрите. В момента пали за около 3 мин вдига градуси до 65 за 10 мин и спира, в смисъл мига онова зеленичкото долу все едно почва да пали, а в същото време гасне. Вързал съм го с Bboil wifi.

Към момента параметрите са ми следните:

P1- 10
P3- 170
P4 - 210
P5- 190
P6 - 25
P7- 120
P8- 49
P10 - 25
P18- 40
P19- 240
P20- 190
P21- 190
P22- 185
P23- 190
P24- 155
P28- 219
P50- 20
P51- 255
P52- 55
P53- 20
P54- 48
P55- 160
P56- 60
P57- 169
P58- 100
P59- 40
P60- 65
P61- 30
P62- 250
P67- 51
P68- 46
P70- 195
P76 - 2
P92- 1
P94- 0
P95- 9
P96- 10
P101- 255

Последно пипах от параметри 21 до 28 както и 50, 52, 54,67,68,70

Моля за съдействие да го подкарам в нормалните граници. Преди палеше вдигаше до 65 градуса падаше до 48 някъде без да гасне, после пак качваш 2ри кръг до 65, после 3тия път стигаше до 72макс. А след моята намеса вдигна до 78, после го чорках пак и ся на 54градуса се включва вентилатор, след минута спира, спира и подаването качва до 68градуса и "зеленото листенце" мига все едно се включва да пали, а в същото време гасне.

Знам, че сам съм си виновен, но ако има кой да помогне ще съм благодарен. В нета търсех за 33kw настройки, но намираме макс до 27kw и предполагам има неква разлика.

Благодаря предварително на отзовалите се.
kani123 - напреднал
Здравейте Имам камина Еко спар 18 Налага ми се да сменя запалката Би ли ми казал някой Колко струва кварцовата запалка и как се сменя Благодаря предварително
filmatoplo - майстор
Мотор барбекю ,ама защо кварцова .
kani123 - напреднал
вт мар 17, 2020 8:28 pmfilmatoplo написа:
Мотор барбекю ,ама защо кварцова .
А каква да си сложа и как да я сменя моля сподели
brassSob - специалист
вт мар 17, 2020 7:40 pmkani123 написа:
Здравейте Имам камина Еко спар 18 Налага ми се да сменя запалката Би ли ми казал някой Колко струва кварцовата запалка и как се сменя Благодаря предварително
За цена - може да я намериш и за 50, може и за 80 лв. За смяна ще се наложи да поразглобиш малко.
Дани11 - специалист
вт мар 17, 2020 8:28 pmfilmatoplo написа:
Мотор барбекю ,ама защо кварцова .
А коя е по добра?

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: