• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 318
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ТиАс - специалист
miroalav8 написа:
Здравейте колеги, отскоро съм собственик на камина ЕКОСПАР alba 18kw и имам проблем свързан с зацапването на прозореца, и много силен пламък при запалване и горене(цялата камера се изпалва с пламък). Пробвъх с промяна на пар 8(от 10 на 2) но пак продължава да се зацапва.Та се чудех дали ако намаля и с колко параметри от 3 до 8 (подаването при разпалване) ще има някакъв ефект.Пар 97 трябва ли да е разичен от 0 и ако да каква стойност. Благодаря предварително.
Виж по-напред в темата.Аз от опита на другите настроих параметрите и сега се забелязва зацапването на стъклото чак след 24 часово горене.
nokoniko - специалист
ТиАс написа:
miroalav8 написа:
Здравейте колеги, отскоро съм собственик на камина ЕКОСПАР alba 18kw и имам проблем свързан с зацапването на прозореца, и много силен пламък при запалване и горене(цялата камера се изпалва с пламък). Пробвъх с промяна на пар 8(от 10 на 2) но пак продължава да се зацапва.Та се чудех дали ако намаля и с колко параметри от 3 до 8 (подаването при разпалване) ще има някакъв ефект.Пар 97 трябва ли да е разичен от 0 и ако да каква стойност. Благодаря предварително.
Виж по-напред в темата.Аз от опита на другите настроих параметрите и сега се забелязва зацапването на стъклото чак след 24 часово горене.
Така е много лесно да се отговори. Просто кажи на човека как ти си реши проблема. Поне го ориентирай ..... :partyman:
miroalav8 - напреднал
Два пъти съм я чел темата, повечето хора си решавът този проблем с пар8 но при мен нещо не се получава. Затова повдигнах въпроса за параметри от 3 до 8 ако ги намаля дали ще пуска по малко гориво, съответно да се разпалва камината с по-малка мощност(пламък). И този пар97 според мен трябва да е различен от 0( аз го разбирам че ако напиша на него стойност 2 , ще сваля степените през 2 градуса- поправете ме ако баркам). :?
nokoniko - специалист
miroalav8 написа:
Два пъти съм я чел темата, повечето хора си решавът този проблем с пар8 но при мен нещо не се получава. Затова повдигнах въпроса за параметри от 3 до 8 ако ги намаля дали ще пуска по малко гориво, съответно да се разпалва камината с по-малка мощност(пламък). И този пар97 според мен трябва да е различен от 0( аз го разбирам че ако напиша на него стойност 2 , ще сваля степените през 2 градуса- поправете ме ако баркам). :?
Дано някой се включи, който е ръчкал тези настройки да ти помогне. Аз купих камината, но не съм я монтирал. Но мисля, че може да опиташ да намаляваш с малки стъпки пар-6. А за пар-97 аз го тълкувам, че му посочваш, колко градуса по-рано от зададената температура да започне да намалява горенето / например при заданена 60гр. на водата, ако зададеш в пар97 - 3гр. то от 57градуса ще започне да намалява силата на горенето, но не съм сигурен/. Изчакай друг колега .....да потвърди или обясни...... :partyman: :partyman: :partyman:
diana_ganeva - помощник
някой има ли инсталаторските настройки на камина Прити КР W24.Може ли да помогне
nikrum - специалист
Здр. От пар 76 зависи дали ще управляваш по темп на въздуха от вградения черен термо датчик или ще управляваш по темп на водата и стаен термостат към бялата клема.стойност 1 е със вграденият,а стойност 2 е за външен и темп на водата...
nikrum - специалист
Ако ти се разпалва силно камината коригирай пар 5 - пауза в подаването във фаза разпалване като увеличаваш със стъпка 5; също коригирай пар 6 време на подаване във фаза разпалване като намалиш със стъпка 5. Опушването става и от наличие на много финни стърготини които се сипят от шнека и димят без горене...
nikrum - специалист
Ако горенето е силно на вече загряла камина намалянето става от пар 10 и пар 18 съотв ппдаване на мин и на макс.мощност.там намаляй с по малка стъпка 1 мин мощност пар 10 за да не я загасиш насила.
Пар 97 е нула фабрично не съм го настройвал но мога да пробвам след пъвите поч дни..
miroalav8 - напреднал
А имали някаква зависимост м/у стоиностите на пар10-18 и пар24-28. Когато се корегират мощностите на горене, трябва ли да се корегира и силата на вентилатора.
nikrum - специалист
miroalav8 написа:
А имали някаква зависимост м/у стоиностите на пар10-18 и пар24-28. Когато се корегират мощностите на горене, трябва ли да се корегира и силата на вентилатора.
Ами зависимостта е право пропорционална. Намаляш пар10 и 24 ,намаляш 18 и 28.съотношението сам си го определи,зависи основно от пелетите и комина...може би 1 стъпка при подаването е около 2 стъпки при обдухване.За Аурига имаш пар10 е 19 и пар 18 е 56 разлика 37 стъпки.Пар24 е150 ,пар28 е 205 разлика 55 сръпки.на 1 стъпка в подаването съответства 55/37 или 1.48 стъпки в обдухването.Ако това те устройва ще ти запази приблизително фабр заложеното съотношение на грамаж пелети към поток въздух.Това при положение че дебита на вентилатора се променя линейно...гледай и експериментирай
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 318

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: