• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 318
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Castroledge - напреднал
miroalav8 написа:
Bogatiq как ти е стъклото, чернили се с тези настройки, имали някаква разлика в разхода. При мен остана само пеоблема със стъклото, изкарва 5-6 часа и след това почернява.
Разхода с тези паряметри е 6-8ч 1 чувалче 15кг а стъклото същата работа е 5 6 часа и почернява
miroalav8 - напреднал
Castroledge написа:
miroalav8 написа:
Bogatiq как ти е стъклото, чернили се с тези настройки, имали някаква разлика в разхода. При мен остана само пеоблема със стъклото, изкарва 5-6 часа и след това почернява.
Разхода с тези паряметри е 6-8ч 1 чувалче 15кг а стъклото същата работа е 5 6 часа и почернява
Принципно писах на др колега, понеже аз и той сме с по малките камини. Мисля че не съм най добрия вариянт за съвети, но според мен си намали подаването на max и min степе + вентилатора, за да намалиш разхода. Както много колеги са писали трябва да се гони много ярко жълт пламък а не оранжевеещ. Надявам се малко да съм помогнал.
bogatia - помощник
miroalav8 написа:
Bogatiq как ти е стъклото, чернили се с тези настройки, имали някаква разлика в разхода. При мен остана само пеоблема със стъклото, изкарва 5-6 часа и след това почернява.
Само прахоляк събира .Сега засичам .
Castroledge - напреднал
miroalav8 написа:
Castroledge написа:
miroalav8 написа:
Bogatiq как ти е стъклото, чернили се с тези настройки, имали някаква разлика в разхода. При мен остана само пеоблема със стъклото, изкарва 5-6 часа и след това почернява.
Разхода с тези паряметри е 6-8ч 1 чувалче 15кг а стъклото същата работа е 5 6 часа и почернява
Принципно писах на др колега, понеже аз и той сме с по малките камини. Мисля че не съм най добрия вариянт за съвети, но според мен си намали подаването на max и min степе + вентилатора, за да намалиш разхода. Както много колеги са писали трябва да се гони много ярко жълт пламък а не оранжевеещ. Надявам се малко да съм помогнал.
Sorry колега мерси за съвета
Нямя ли други колеги с аурига 25kw дайте съвети :)
kani123 - напреднал
здравеите колеги по садба.при мен 4ернилката по стаклото из4езна като намалих параметри22на 150и23на160 и след един ден много прах и по стъкло и в камината.сега ги върнах на заводски22на 160 23на 170 параметрите които промених за по малък пламък при запалването са .... 8 на4 6на14 4на165 5 на165 ако някои знае не6то поже4е за този буен огън при палени да сподели при тези пар които сега вкарах засега не 4ерни да се надяваме и да не запра6и
nikrum - специалист
Castroledge,аЗ съм с аурига с налък прозорец...при мен става черно стъклото след 2 денонощия работа когато е имало 5-6 угасяния от стайния термостат.Опитай се да установиш в коя фаза става черно,разпалване на студено,или гпрене, иши загасване или самочочистване и регулирай параметрите характерни за тази фаза.Чочисти си бункера от финния прах,защото той дими като се сипе в кошницата.Според мен си намали темп на водата на 55 гр. И пар95 и пар96 на 5 .Ще имаш по рано модулация
andy_forresite - майстор
Пичове, предлагам на някой от вас да изпише всеки един параметър поотделно в отделен пост (само с параметрите) за какво е - да напише, например:
"Параметър 95 служи за .........., приема стойности от ... до ...". Променя еди си какво.
"Параметър 96 е за еди си какво, приема стойности от - до, променя ........ ".
И така всеки параметър като почне от най-малката числова стойност за прегледност. Според мен ще е полезно.
Castroledge - напреднал
nikrum написа:
Castroledge,аЗ съм с аурига с налък прозорец...при мен става черно стъклото след 2 денонощия работа когато е имало 5-6 угасяния от стайния термостат.Опитай се да установиш в коя фаза става черно,разпалване на студено,или гпрене, иши загасване или самочочистване и регулирай параметрите характерни за тази фаза.Чочисти си бункера от финния прах,защото той дими като се сипе в кошницата.Според мен си намали темп на водата на 55 гр. И пар95 и пар96 на 5 .Ще имаш по рано модулация
При горене с малък огън става черно и разхода ми се струва много 15кг/6-8ч от 5 радиатора пускам само 3 и лирата единия радиатор и лирата са без термоглави а другите два радиатора пускам на 3,5 :?
nikrum - специалист
Castroledge написа:
Да доволен съм топли но за сега използвам само 3 радиатора и лирата коридора и банята са без термоглави другите 2 ва радиатора държа на 3,5 пускам след работа от 18 30 до 23 00 разхода е 6-8ч 15кг на 2 ра мощност работи каминага с 10 ка изолация и пвц дограма съм :?
С тази изолация има смисъл от работа с темп на водата пар52-52 гр и модулация по димни газове пар55-68 гр, ще е по икономично.може да вдига по бавно темп в стаите,затова предвиди по рано запалване.Дори1 час по дълго да гори с темп 52 гр на водата е по икономично от тези 65 които са сега настроени...Другото е да си я управляваш с термостат,защото главите затварят ама мин мощност е8 кw и къде се разтоварва като не я гасиш? Едва ли ти вдига над 67 гр вода че да влезе в режим охлаждане...Или ползваш нейния термостат в стаята в която работи
Castroledge - напреднал
nikrum написа:
Castroledge написа:
Да доволен съм топли но за сега използвам само 3 радиатора и лирата коридора и банята са без термоглави другите 2 ва радиатора държа на 3,5 пускам след работа от 18 30 до 23 00 разхода е 6-8ч 15кг на 2 ра мощност работи каминага с 10 ка изолация и пвц дограма съм :?
С тази изолация има смисъл от работа с темп на водата пар52-52 гр и модулация по димни газове пар55-68 гр, ще е по икономично.може да вдига по бавно темп в стаите,затова предвиди по рано запалване.Дори1 час по дълго да гори с темп 52 гр на водата е по икономично от тези 65 които са сега настроени...Другото е да си я управляваш с термостат,защото главите затварят ама мин мощност е8 кw и къде се разтоварва като не я гасиш? Едва ли ти вдига над 67 гр вода че да влезе в режим охлаждане...Или ползваш нейния термостат в стаята в която работи
Нямам никаква идея за камината дали от водата изгорелите газове или термостата прави модулация на втората седмица когато ми монтираха камина цялата къща остана в дим обадих се на техниците продиктуваха ми параметрите по тела оттогава нямам проблеми ама май разхода е повече затова търся по добри параметри :?
Иначе за 1 час 20-22 гр става в стаите когато става 68гр тем на водата влиза в моду г/д 20мин като падат на 54гр изг гялазове пали пак :?
https://youtu.be/KqzwlDoKIr0
https://youtu.be/JopKLzQqIJY
https://youtu.be/4OA1vkMezkk
Тва е камината
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 318

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: