Най - вълнуващия въпрос зимно време.
wpw - специалист
Здравейте.
Имам следния въпрос: Защо камината се изключва, а не минава в модулация при достигане на зададената температура на водата ? Продухването с вентилатора продължава до спадане на температурата на водата до 38 гр. и на изходящите газове 45 гр., след което се запалва отново сама.
nokoniko - специалист
wpw написа:
Здравейте.
Имам следния въпрос: Защо камината се изключва, а не минава в модулация при достигане на зададената температура на водата ? Продухването с вентилатора продължава до спадане на температурата на водата до 38 гр. и на изходящите газове 45 гр., след което се запалва отново сама.
На коя степен я държиш.
wpw - специалист
nokoniko написа:
wpw написа:
Здравейте.
Имам следния въпрос: Защо камината се изключва, а не минава в модулация при достигане на зададената температура на водата ? Продухването с вентилатора продължава до спадане на температурата на водата до 38 гр. и на изходящите газове 45 гр., след което се запалва отново сама.
На коя степен я държиш.
Едно и също е на автоматичен режим или на степен (3 или 4). На 2 не може да надмине зададените 55 градуса на водата и не рестартира. Параметри 95 и 96 са 5 гр. Въпроса ми е как да се вкара в модулация, а не да се гаси и пали?
pandeli - напреднал
А колко е зададената температура на въздуха? От практиката се е наложило да се работи на максималната (51 гр.), което е невъзможно да се достигне и тогава тя "гони" зададената на водата. Моята е Минима 12 и работи перфектно с Тв.=51 и Т вода=80 гр.
nelim - специалист
pandeli написа:
А колко е зададената температура на въздуха? От практиката се е наложило да се работи на максималната (51 гр.), което е невъзможно да се достигне и тогава тя "гони" зададената на водата. Моята е Минима 12 и работи перфектно с Тв.=51 и Т вода=80 гр.
Не е ли много тая Твода 80гр? моята Алба дойде настроена на 60гр и така си я карам, тия 80гр не ти ли вдигат разхода, още повече че не изглеждат нужни в това меко време ;)
marin_ks - специалист
wpw написа:
Здравейте.
Имам следния въпрос: Защо камината се изключва, а не минава в модулация при достигане на зададената температура на водата ? Продухването с вентилатора продължава до спадане на температурата на водата до 38 гр. и на изходящите газове 45 гр., след което се запалва отново сама.
Защото така е настроена.......
pandeli - напреднал
Значи Тия 80 гр. ги гони и настига при степен 4 на мощността или в режим Авто. а на ст. 1,2 и 3 не ги постига никога, а са както следва: на 1- 52-56 гр., на 2 - 66-68 гр. и на 3 -72-75 гр.. например, Аз я паля към 17,00 ч. на 3 степен, за около час и половина сем на 66 -70гр. намалям я за около 2 часа на 2 и към 9 часа я намалям още веднъж и и в 10 и нещо я гася. Топля сумарно 4 стай с общо52 ребра алуминиеви на 550мм, и това с 1 чувал пелети за две вечери. Прецени сам как е като разход. Аз съм доволен и нямам забележки, въпреки, че първите дни около коледа гърмеше при палене и даже счупи стъклото и ми поряза крака на три места. Тия камини никога не ги доставят настроени за работа, Трябваше с помощта на колеги от форума да се уча да я настройвам според пелетите и другите условия, но така е, човек се учи постоянно на нещо. Дето викат по-добре три дена опити на проба-грешка, отколкото три часа четене на упътването, което е преведено ужасно. [-X
wpw - специалист
marin_ks написа:
wpw написа:
Здравейте.
Имам следния въпрос: Защо камината се изключва, а не минава в модулация при достигане на зададената температура на водата ? Продухването с вентилатора продължава до спадане на температурата на водата до 38 гр. и на изходящите газове 45 гр., след което се запалва отново сама.
Защото така е настроена.......
Очаквах да прочета например: това зависи от параметър ...,като се промени нагоре става еди какво си, ако се намали влияе на ... , но забравих че живея в България...
nelim - специалист
wpw написа:
marin_ks написа:
wpw написа:
Здравейте.
Имам следния въпрос: Защо камината се изключва, а не минава в модулация при достигане на зададената температура на водата ? Продухването с вентилатора продължава до спадане на температурата на водата до 38 гр. и на изходящите газове 45 гр., след което се запалва отново сама.
Защото така е настроена.......
Очаквах да прочета например: това зависи от параметър ...,като се промени нагоре става еди какво си, ако се намали влияе на ... , но забравих че живея в България...
Ако прочетеш цялата тема назад, ще го прочетеш :)
pandeli - напреднал
Ти питаше защо гасне при достигане на зададената температура на водата и/или въздуха, а не изпада в модулация. Първо занеш ли какво питаш, т.е. какво е модулация и второ, мисля че ти обясних подробно каво е решението на проблема. Що се касае до останалото в постта ти - да, типично за представител на тия географски ширини. Колегата е прав, че назад във форума е обяснено, ама кой и що ли да чете...

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: