Най - вълнуващия въпрос зимно време.
van78 - напреднал
Благодаря още веднъж pesho_kj.
van78 - напреднал
pesho_kj само още един въпрос вашата камина от този сезон ли е защото никой досега не е коментирал този въпрос във темата ?
pesho_kj - помощник
Преди месец ми го монтираха. Моят е котел но контролера е същия, и аз установих, че има разлика в параметрите с тези които описват в началото на темата
Моля някой да ми каже кои параметри трябва да промена,за да ми работи каминката с външен термостат. В момента пар51е115,а в книгата пише,че максимума е 51. Ако направя пар 53-0 както пише ще трябва ли да променям още нещо? Нещо пишеше и за пар76,че има няколко конфигурации,а при мен са само 1 и 2. Не искам да си правя опити,за да не разбъзикам нещо,така че помагайте.
Karaangov86 - напреднал
Кажете как да се опрявя с това почерняване на стъклото с минима 12кв.с водна риза и на 2/3 и на алто се черни
Здравейте. От около две седмици инсталирах камина BurnitAdvant 18KW, която е със същият контролер на Fumis. Даже техникът, който в пусна, каза, че е копие на някакви македонски камини - и вероятно става въпрос точно за EcoSpar.
Проблемът ми е следния: Реших да намаля горенето на степен 1, тъй като ми е необходимо тлеене, а не непрекъснато палене и гасене. Намалих стойността на П10 от 20 на 10 и на П18 от 50 на 38. Съответно на 24 от 105 на 100 и на 28 от 160 на 150. Намалих и 52 от 60 на 50, 55 от 100 на 80 и 56 от 75 на 50.
В резултат на това обаче, след запалването камината работи около 15 минути на степен 1 (нарочно я пускам на едно за да тествам дали съм постигнал ефекта на поддържане на огъня), след което изписуква и светва на дисплея "Липса на пелети".
Реших да я пробвам на степен 2, където работи около час, след което принудително я премествам на 1 и работи без проблем точно в исканият от мен режим часове без проблеми.
Каква може да е причината да не иска да работи директно на степен 1? За проба увеличих П10 на 15, ефектът беше абсолютно същия.
Четох нагоре в темата, колега твърдеше, че е постигнал П10 със стойност 5. Защо при мен не се получава?
nokoniko - специалист
пон ное 05, 2018 12:21 pmZGabrovski@gmail.com написа:
Здравейте. От около две седмици инсталирах камина BurnitAdvant 18KW, която е със същият контролер на Fumis. Даже техникът, който в пусна, каза, че е копие на някакви македонски камини - и вероятно става въпрос точно за EcoSpar.
Проблемът ми е следния: Реших да намаля горенето на степен 1, тъй като ми е необходимо тлеене, а не непрекъснато палене и гасене. Намалих стойността на П10 от 20 на 10 и на П18 от 50 на 38. Съответно на 24 от 105 на 100 и на 28 от 160 на 150. Намалих и 52 от 60 на 50, 55 от 100 на 80 и 56 от 75 на 50.
В резултат на това обаче, след запалването камината работи около 15 минути на степен 1 (нарочно я пускам на едно за да тествам дали съм постигнал ефекта на поддържане на огъня), след което изписуква и светва на дисплея "Липса на пелети".
Реших да я пробвам на степен 2, където работи около час, след което принудително я премествам на 1 и работи без проблем точно в исканият от мен режим часове без проблеми.
Каква може да е причината да не иска да работи директно на степен 1? За проба увеличих П10 на 15, ефектът беше абсолютно същия.
Четох нагоре в темата, колега твърдеше, че е постигнал П10 със стойност 5. Защо при мен не се получава?
параметър 59 колко ти е.....
Нямам идея, ще го погледна следващият път, когато отида там.
На колко трябва да го наглася?
nokoniko - специалист
пон ное 05, 2018 3:34 pmZGabrovski@gmail.com написа:
Нямам идея, ще го погледна следващият път, когато отида там.
На колко трябва да го наглася?
Когато я включиш само на 1/без да си я включвал на 2/ и поработи малко виж колко ти е температурата на изгорелите газове. Параметър 59 трябва да ти е по-малък. Например ако газовете са ти 57 градуса, пар. 59 го направи 50 градуса.... :partyman: Аз си направих пар. 59 на 50 гадуса още в началото и нямам проблеми.
Много благодаря:) А как се гледа тази температура? През някой параметър ли?
Извиниявам се за въпросите, но Сънсистем не са счели за нужно да дадат каквато и да е документация.
:partyman:

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: