Най - вълнуващия въпрос зимно време.
marin_ks - специалист
чет фев 07, 2019 6:55 pmnelim написа:
чет фев 07, 2019 8:43 ammarin_ks написа:
вт фев 05, 2019 11:36 pmestzvetanov написа:


Значи моята камина е със 76 на стойност 2, задал съм и 23 градуса на въздуха и 60 на водата. Когато е студено и не може да достигне 23 на въздуха си модулира по вода и димни газове, но в топло време когато достигне 23 на въздуха започва да модулира по него. Уловката тук е, че когато подмине хистерезисната температура на въздуха не угасва, а само сваля мощността на първа степен. Този момент убягва често на потребителя, защото настрочйиците при режим на котел обикновено задават недостижима температура на въздуха, при което в топло време камината вместо да модулира при достигане на желаната температура на въздуха тя продължава да гони водата, при което естествено прегрява и гасне.
Според мен хистерзиса трябва да е съобразен с топлозагубите на съответното помещение (става въпрос за стаята в която се намира термостата на въздуха), което е доста индивидуално. Споделям при мен нещата са така: 22,2 е зададената температура и +- един градус. Това ме устройва, и пак казвам индивидуално е. Когато е доста студено долния праг го свалям на 0,8-0,6 за да пали по рано и да не изстива много. Отбелязвам, че при -5 на околната среда два градуса ми падат за около 2,5-3,00 часа. Моето виждане е, че в основата на замисъла на контролера е камината да топли помещения а не вода. Виждам недомислица да се зададе 35 като температура на помещението и да се гони Т на водата, тогава контролера не прави разлика когато Т на околната среда е доста висока ( случая при последното затопляне ) (съсед с котел без термостат и 15-18 градуса навън котела работи и грее вода, а тои разчета на термоглавите да затворят което за мен е не рентабилно) Това е моя прочит......
Въпрос на вкус, казало кучето и си облизало дупето :)

Аз пък го ползвам като водогреен котел, защото топля 2 етажа къща с него, да ми следи температурата само в едната стая - не ми върши работа.

Когато навън е топло и термоглавите са затворени, котела модулира по температура на водата и работи на минимална степен, като само потдържа.
При мен проблема с работене на камината при много топло време съм го решил със външен стаен термостат, закачен на буксата отзад.
Всичко е въпрос на баланс, стаята в която ми е колектора и минават всичките тръби, дори при затворена термоглава на радиатора, при прекалено топло време навън ще вдигне температура над зададената на стайния термостат и той ще изгаси камината.
Датчика на BBoil RF може да го местя в която стая поискам.
Точно. Затова се опитвам да кажа, че всяка инсталация си има собствено ДНК и няма как да се копира на 100%. Благодарен съм за всеки съвет и мнение тук, защото човек без конкретните познания трудно би успял да нареди всичко от първия път.........
filmatoplo - майстор
:? 2 еднакви въздушни камини съм наблюдавал 10 киловатови ,двете имат странни цифри на параметри 10 и 18 ,при едната те са 1 и 6 при другата 17 и 25 , тази с малките цифри гори даже по силно от втората но няма на къде да слиза от 1 :? :wink: .
mgdvn2 - напреднал
Колеги, имам проблем с алба 18: трудно пали, а като запали не може да премине в режим горене, поради ниска температура на димните газове. Температурата е по малка от 80 градуса. Кажете кой параметър да завиша за първоначално зареждане на кошницата с пелети. И някой знае ли как да намаля стойността на температурата за преминаване от режим разпалване в режим горене( при мен е 80 градуса)искам да го направя 70гр. Ползвам тези настройки на някой от колегите п0-30,п1-10,п3-150,п4-150,п5-130,п6-30,п7-250,п8-10
nokoniko - специалист
пон фев 11, 2019 8:26 ammgdvn2 написа:
Колеги, имам проблем с алба 18: трудно пали, а като запали не може да премине в режим горене, поради ниска температура на димните газове. Температурата е по малка от 80 градуса. Кажете кой параметър да завиша за първоначално зареждане на кошницата с пелети. И някой знае ли как да намаля стойността на температурата за преминаване от режим разпалване в режим горене( при мен е 80 градуса)искам да го направя 70гр. Ползвам тези настройки на някой от колегите п0-30,п1-10,п3-150,п4-150,п5-130,п6-30,п7-250,п8-10
Когато сложих турболатори и при мен трудно палеше. Сега при мен пар.8 е 25, а пар. 54 е 45 и пали без проблеми.
mgdvn2 - напреднал
пон фев 11, 2019 10:25 amnokoniko написа:
пон фев 11, 2019 8:26 ammgdvn2 написа:
Колеги, имам проблем с алба 18: трудно пали, а като запали не може да премине в режим горене, поради ниска температура на димните газове. Температурата е по малка от 80 градуса. Кажете кой параметър да завиша за първоначално зареждане на кошницата с пелети. И някой знае ли как да намаля стойността на температурата за преминаване от режим разпалване в режим горене( при мен е 80 градуса)искам да го направя 70гр. Ползвам тези настройки на някой от колегите п0-30,п1-10,п3-150,п4-150,п5-130,п6-30,п7-250,п8-10
Когато сложих турболатори и при мен трудно палеше. Сега при мен пар.8 е 25, а пар. 54 е 45 и пали без проблеми.
Мн. благодаря за бързия отговор! Веднага ще пробвам
Pafkata - напреднал
Какви са ти стойностите на пар.6,8,22,23,54,56. И при мен пали трудно с турболаторите особено когато е студен и изчистен, налага се да го спра и да го паля наново,.а това не ме устройва когато времето е топло-тогава го карам на режими,а ме няма в къщи. Иначе има ефект от турболаторите-63гр. на димните когато е изчистен, разхода пада :roll:
nokoniko - специалист
пон фев 11, 2019 9:27 pmPafkata написа:
Какви са ти стойностите на пар.6,8,22,23,54,56. И при мен пали трудно с турболаторите особено когато е студен и изчистен, налага се да го спра и да го паля наново,.а това не ме устройва когато времето е топло-тогава го карам на режими,а ме няма в къщи. Иначе има ефект от турболаторите-63гр. на димните когато е изчистен, разхода пада :roll:
6-25
8-25
22-215
23-215
54-45
56-55
balchik_bul - специалист
Здравейте,

Моля за съвет.
Апартамента ми е 65 кв.м. , с външна и вътрешна изолация, нова дограма.
Имам два радиатора (3 kW и 5 kW).
Основно отоплявам стаята с радиатора от 3 kW (в другата стая много рядко включвам радиатора).
В момента съм с камина на дърва и водна риза.
Търся да купя камина на пелети с бюджет до 2 500 лв.

Моля да ме посъветвате каква марка (модел) камина да си купя.

Благодаря!
filmatoplo - майстор
:) Освен да си купиш 2 конвектора Адакс .
nelim - специалист
ср фев 13, 2019 3:13 pmfilmatoplo написа:
:) Освен да си купиш 2 конвектора Адакс .
Абсолютно.. какво да робуваш на пелетна камина за 65квадрата с вътрешна и външна изолация?

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: