Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Elin - помощник
10. Power 1 feeder 1 ON time --> [19]
18. Power 5 feeder 1 ON time --> [63]

Как се изчислява времето за което шнека подава пелети в тези 2 параметъра.В секунди като се сложи десетична запетая или по друг начин.

24. Power 1 fan 1 speed --> [150]
28. Power 5 fan 1 speed --> [200]

Въздуха тук е в литри,ама откъде може да се види времето за почивка и работа на шнека при 5-те степени.
filmatoplo - майстор
Миналата година бях с Швайгхофер те са супер като калибровка ,гладкост и се стичаха идеално в бункера - тази година обаче съм с други които зависват и се образува фуния ,псувам отвреме на време . :wink:
naskov - майстор
Elin написа:
10. Power 1 feeder 1 ON time --> [19]
18. Power 5 feeder 1 ON time --> [63]

Как се изчислява времето за което шнека подава пелети в тези 2 параметъра.В секунди като се сложи десетична запетая или по друг начин.

24. Power 1 fan 1 speed --> [150]
28. Power 5 fan 1 speed --> [200]

Въздуха тук е в литри,ама откъде може да се види времето за почивка и работа на шнека при 5-те степени.
1. Като се сложи десетична запетая, 19= 1.9 сек
2. Числото за въздуха е условно, нито литри, нито паскали. Не знам само дали не е волтове :?
nokoniko - специалист
naskov написа:
Elin написа:
10. Power 1 feeder 1 ON time --> [19]
18. Power 5 feeder 1 ON time --> [63]

Как се изчислява времето за което шнека подава пелети в тези 2 параметъра.В секунди като се сложи десетична запетая или по друг начин.

24. Power 1 fan 1 speed --> [150]
28. Power 5 fan 1 speed --> [200]

Въздуха тук е в литри,ама откъде може да се види времето за почивка и работа на шнека при 5-те степени.
1. Като се сложи десетична запетая, 19= 1.9 сек
2. Числото за въздуха е условно, нито литри, нито паскали. Не знам само дали не е волтове :?
Числото за въздуха се умножава по 11,4 и получаваш оборотите.
roland - специалист
При всяко пускане ми светва сервизния ключ и пише Е108. Никъде не намирам ясно обяснение на проблема. Как да го оправя?
nokoniko - специалист
roland написа:
При всяко пускане ми светва сервизния ключ и пише Е108. Никъде не намирам ясно обяснение на проблема. Как да го оправя?
 Код Е101: Пожар или прегряване на водата
 Код Е105: грешка в датчик NTC2
 Код Е106: грешка в датчик NTC3
 Код Е107: грешка в термодвойка ТС2
 Код Е108: грешка в аварийния изключвател
 Код Е109: грешка в автомата за налягане
 Код Е110: грешка в датчик NTC1
 Код Е111: грешка в термодвойка ТС1
 Код Е112: прегряване на горивото
 Код Е115: обща грешка

Цитирам Насков:
1.Отваряш лявото ламаринено капаче.
2.Изваждаш двустранно и продухваш прозрачния маркуч, който виждаш.
3.Почистваш с нещо остро металния щуцер, в който влиза маркуча.
4. Палиш
pandeli - напреднал
Здравейте! Колко време работят вашите камини непрекъснато (в часове или кг. пелти). Моята Minima 12kW за 4-5 часа (и около5-6 кг. пелети) пълни кошницата и пелетите почват да се стичат по решетката. Пелетите са Търговищки Wolf 70/30 % широколистни/иглолистни Wolf.

Изображение
silent - майстор
Моята се чисти веднъж дневно или на чувал- два...според зависи времето....но при мен има пепел навсякъде но не и в кошницата ...вероятно има нещо сбъркано в настройките за продухване...
naskov - майстор
Челната ламарина на кошничката е сложена обратно. Поне на снимката :wink:
Vartasilver - специалист
pandeli написа:
Здравейте! Колко време работят вашите камини непрекъснато (в часове или кг. пелти). Моята Minima 12kW за 4-5 часа (и около5-6 кг. пелети) пълни кошницата и пелетите почват да се стичат по решетката. Пелетите са Търговищки Wolf 70/30 % широколистни/иглолистни Wolf.

Изображение
Пиши всичките параметри да видим какво става

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: