Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ubobg - помощник
pandeli написа:
Т.е., казваш, че си гори нормално, но не стопля водата над 47 гр. С? Това на коя степен го прави, първо, второ, какви са показателите на пар.50,51,52и 53? А за каква камина става всъщност въпрос? Предполаган на "Екоспар"? :?:
С Алба 18 съм на ауто. промених пар. 50,51,52 и 53 и се оправи.
marin_ks - специалист
ТиАс написа:
marin_ks написа:
ТиАс написа:
Да,капака над тези тръби е с три винта при мен и при положение,че до днес нямаше никакъв проблем и аз се чудя какво става.Определено не от комина,миризмата идва от капака над тези тръби и е много учудващо,че изведнъж се появи този проблем,но не си го обяснявам със спирането на тока и друг път се е случвало.Просто съм в невидение.Вече пет часа откакто съм си у дома миризмата не спира.Цялата стая мирише на пушек.Иначе камината си гори,достига си температурата,но ужасно мирише.Вратата и всичко останало е плътно затворено.Аз даже я почиствам всяка седмица,тръбите и отвора под пепелника,за да избегна евентуални проблеми,но ето,че от нищото изникват такива.Все повече се убеждавам като потребител на тази камина вече втори сезон,че това е пълен боклук за тези 2000 и кусур лева.Една машина за събиране на пепел,чистиш ежедневно,уж да си спестиш пепел и тем подобни,а то се оказа по-голяма разправия от обикновената.Пепел на всякъде,но не и в пепелника.Да не говорим,че и прахосмукачката за пепел е цяла отрова за организма,като тръгна да я почиствам ежеседмично.Единственото предимство е,че не носиш дърва.Всичко останало е пълен боклук.
Колега давай съвет. Според теб коя ще е по добра на горе-долу същите пари. Щото парите си са от значение. Мога да те запозная с мои познати с камина за 7000 лв. и нищо като по съществена работа. Познат наскоро си взе и кам 25 за 5200 лв. Абсолютно същия дизайн ходове и пр. Даже и софтуера и е 99% същия. Така че според мен краката според чергата и каквото сабя покаже......
Това имам в предвид,камини за хилядарки,но много неща не са направени както трябва ,има още много какво да се желае за тези пари.Например по-сложно почистване на този капак зад пепелника сигурно не може да се измисли.По-добре пепелника да го няма,в него се събира най-малко пепел,а да не говорим,че в този отвор и с ръка трудно се бърка за почистване,камо ли с прахосмукачка,или нещо друго.Просто се чудя какво толкова вложиха в тези камини за толкова пари,едни ламарини,полепващи се и събиращи пепел,както и едно стъкло,което за повечето от нас се оказва голямо разочарование,защото все пак си купил камина и искаш да виждаш огъня в нея , а не чернилката.Лично аз съм много разочарована.
Преди 15 години поради липса на средства си взех ламарина тръби електрожен и електроди и сам си направих котле за да се грея и аз с парно. САМ, без да си имам хал-хабер от тази работа. С малко помощ от приятел стана и се надявах, че ще ме изкара година две. И така 15 години. Горях дърва, въглища, брикети, боклуци и какво ли още не. И представа си нямам колко отрова съм издишал от моята си самоделка. Сега, макар и с тая евтина печка се надявам да е по добре. Разбрах едно (и аз съм първа година на пелети с екошпар) собственика на тая камина трябва да може да я управлява. Да знае как работи и как действа. Какъв е принципа на работа и пр. и пр. Сега като нещо не знаем е по-добре да го научим. Не ги защитавам макетата ( аз самия съм родом от Петрич) но се надявам да си заслужават парите.
wpw - специалист
Здравейте.
Котлето на "EcoSpar" което експлоатирам е Мини Максима 27 КВт. Пуснах го на 23.12.17г. Имам следния казус: Когато настройвам програмите (от 1 до 6) трябва да задам час на включване, час на изключване и температура. Моята камина има отзад извод, но в комплекта и нямаше датчик за температура и няма закачен такъв. Аз я регулирам само по тем. на водата. Като настройвам Р1 и сложа тем. например 31 градуса по целзий, то камината минава в модулация при достигане на тази температура, която я измерва в меню Т под номер 1. Аз мисля, че тя е около самата камина, но моята е изолирана и лесно достига зададената Т, като в този случай не може да стигне до зададена тем. на водата, в случай при мен 55 гр. Когато задам напр.40 гр. на температура на въздуха, достига 55 на водата, но разхода на пелети е много голями постоянно се мъчи да достигна 40 гр. около камината. Ако задам ниска температура при настройване на Р1, камината въобще не се включва.
дано съм обяснил нещата разбрано :rolleyes:
Та въпросите са: 1. Мога ли да задам само час на запалване и гасене, без температура и тя да си модулира по водата?
2. Може ли да се променят настройките на програмите така, че да има температура на водата, а не въздуха?
3. Ако искам да настроя в един ден палене и гасене, как става това? Напр. пали 07.00, гасне 09.00 и после същия ден пали 16.00 и гаси 22.00. Като вляза в d1 например мога да сложа само една програма.... :?
Благодаря на Всички за вниманието и успешна Нова година.
filmatoplo - майстор
В ютуб има клипове с настройките точно на това потърси го ,клиповете са за камини екоспар Аурига повечето ,то управлението е същото.
nokoniko - специалист
wpw написа:
Здравейте.
Котлето на "EcoSpar" което експлоатирам е Мини Максима 27 КВт. Пуснах го на 23.12.17г. Имам следния казус: Когато настройвам програмите (от 1 до 6) трябва да задам час на включване, час на изключване и температура. Моята камина има отзад извод, но в комплекта и нямаше датчик за температура и няма закачен такъв. Аз я регулирам само по тем. на водата. Като настройвам Р1 и сложа тем. например 31 градуса по целзий, то камината минава в модулация при достигане на тази температура, която я измерва в меню Т под номер 1. Аз мисля, че тя е около самата камина, но моята е изолирана и лесно достига зададената Т, като в този случай не може да стигне до зададена тем. на водата, в случай при мен 55 гр. Когато задам напр.40 гр. на температура на въздуха, достига 55 на водата, но разхода на пелети е много голями постоянно се мъчи да достигна 40 гр. около камината. Ако задам ниска температура при настройване на Р1, камината въобще не се включва.
дано съм обяснил нещата разбрано :rolleyes:
Та въпросите са: 1. Мога ли да задам само час на запалване и гасене, без температура и тя да си модулира по водата?
2. Може ли да се променят настройките на програмите така, че да има температура на водата, а не въздуха?
3. Ако искам да настроя в един ден палене и гасене, как става това? Напр. пали 07.00, гасне 09.00 и после същия ден пали 16.00 и гаси 22.00. Като вляза в d1 например мога да сложа само една програма.... :?
Благодаря на Всички за вниманието и успешна Нова година.
За всеки ден може да задаваш по 3 програми. Като влезеш в d1 /понеделник/и програмираш часовете за първото включване и изключване, натискаш стрелка надясно и вече може да програмираш второто включване и изключване след това отново стрелка надясно и отиваш на третия цикъл. Същото е за d2.d3.........
nelim - специалист
Щом я мери и показва тая температура, значи все пак нещо връща инфо, просто го намери къде е и си го удължи, а може и да е навит и сврян някъде вътре с кабел :) Иначе от къде я следи и покзва тая температура ?
marin_ks - специалист
wpw написа:
Здравейте.
Котлето на "EcoSpar" което експлоатирам е Мини Максима 27 КВт. Пуснах го на 23.12.17г. Имам следния казус: Когато настройвам програмите (от 1 до 6) трябва да задам час на включване, час на изключване и температура. Моята камина има отзад извод, но в комплекта и нямаше датчик за температура и няма закачен такъв. Аз я регулирам само по тем. на водата. Като настройвам Р1 и сложа тем. например 31 градуса по целзий, то камината минава в модулация при достигане на тази температура, която я измерва в меню Т под номер 1. Аз мисля, че тя е около самата камина, но моята е изолирана и лесно достига зададената Т, като в този случай не може да стигне до зададена тем. на водата, в случай при мен 55 гр. Когато задам напр.40 гр. на температура на въздуха, достига 55 на водата, но разхода на пелети е много голями постоянно се мъчи да достигна 40 гр. около камината. Ако задам ниска температура при настройване на Р1, камината въобще не се включва.
дано съм обяснил нещата разбрано :rolleyes:
Та въпросите са: 1. Мога ли да задам само час на запалване и гасене, без температура и тя да си модулира по водата?
2. Може ли да се променят настройките на програмите така, че да има температура на водата, а не въздуха?
3. Ако искам да настроя в един ден палене и гасене, как става това? Напр. пали 07.00, гасне 09.00 и после същия ден пали 16.00 и гаси 22.00. Като вляза в d1 например мога да сложа само една програма.... :?
Благодаря на Всички за вниманието и успешна Нова година.
Има термодвойка и е на кабелче с не повече от два метра което е на контролера отзад. Отвори капака и ще го видиш. Зададох същия въпрос на официалния вносител на тези камини, вместо темп. на стаята да е Т на водата, г-н Иванов мисля че беше от Шумен. Той каза, че може и да ползвам варианта с завишаването на стайната, така че да не я достига. Като влезеш в менюто за първия ден d1 за първи път със стрелките (ляво и дясно) имаш три пъти off. За всеки от седемте дни можеш да зададеш до три програми. Ако се застъпват, приоритет има програмата с по-голям номер. Пише го и е добре обяснено и в упътването. На позицията на часовника имаш четири под опции. Първо ти е самия часовник. Втората ти е включване и изключване на седмичния програматор. Три ти е за настройка на програмите те са общо шест. И четвъртата е задаване на програми за всеки ден по отделно (седем дни). Успех....
filmatoplo - майстор
Датчик има ,без него ще даде грешка че го няма.
wpw - специалист
Благодаря за отговорите на всички. Топла зима и :drinkers:
gnt69 - майстор
Здравейте, взех преди няколко месеца за старците една Екоспар Солара. Тая сутрин дядката вика неще да гори, ходих видях грешка 108 съответно продухах тръбичката и пресостата и се оправи. Явно трябва почистване. Та въпроса е как се чисти суха пелетна камина екоспар ако може клип най добре. Търсих но не намерих. :partyman:

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: