• 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 318
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kamina.alba18kw - специалист
Ок ще я оставя да поработи по дълго време и ще пиша довечера или утре ;) благодаря
estzvetanov - специалист
kamina.alba18kw написа:
kamina.alba18kw написа:
estzvetanov написа:
А за да поддържа примерно 22 23 гр в стаите на толкова ли трябва да го наглася или малко отгорв и водата на колко да е.60 добре ли е първи наблюдения.запали добре в смисъл нормално.сега в момента темп.на водата е на 65гр нагласена. Но варира вдига до 55 и започва да намалява до 43 44 и пак засилва димните варират от 95 до 110 .това е първо наблюдение.не е ли ниска темп на водата
Според мен темп. на водата зададена на 55 е напълно достатъчна, варирането и е голямо защото времето е топло и бързо достига темп. на Стайния термостат и модулира по него. Като застудее ще се разменят. Демек нормално е. А гасне ли или си тлее и се разпалва, както го искаше.
kamina.alba18kw - специалист
Ами от два часа насамя гледам и тъна в блажено задояолство. Законтри температурата на 21.9 22.градуса.и си тлее. От време на време продухва и почиства камерата. Но ми направи едно мръсно петанце(демек опуши ми стъклото) но пък поне си работи като хората."за сега". Ще държа в течение.
estzvetanov - специалист
kamina.alba18kw написа:
Ами от два часа насамя гледам и тъна в блажено задояолство. Законтри температурата на 21.9 22.градуса.и си тлее. От време на време продухва и почиства камерата. Но ми направи едно мръсно петанце(демек опуши ми стъклото) но пък поне си работи като хората."за сега". Ще държа в течение.
Проблема със стъклото ще остане с него няма да се справиш не се и опитвай, ще го цапа каквото и да прави. Просто когато я чистиш чистиш и него това е. Ще чакаме отзиви.
kamina.alba18kw - специалист
Незнам как да кача снимка но бих показал.Булката ми чисти с прахосмукачката и я насочила да духа точно срещо датчика. И следователно спря,а си гореше толкова добре цял ден. Викам си така и така станало да почистя. И какво да видя... цялата камина в есин по едър прах кафяв на цвят... а преди беше много фин и сиво черен. Стъклото майната му че е омазано ама не може да се трие. Оставих си ръцете да лъскам все едно лакирано. Жълте къде ли е разликата че ги гори едни и същи пелети, а прави различна пепел.
marin_ks - специалист
kamina.alba18kw написа:
Незнам как да кача снимка но бих показал.Булката ми чисти с прахосмукачката и я насочила да духа точно срещо датчика. И следователно спря,а си гореше толкова добре цял ден. Викам си така и така станало да почистя. И какво да видя... цялата камина в есин по едър прах кафяв на цвят... а преди беше много фин и сиво черен. Стъклото майната му че е омазано ама не може да се трие. Оставих си ръцете да лъскам все едно лакирано. Жълте къде ли е разликата че ги гори едни и същи пелети, а прави различна пепел.
Ех колега,
явно все пак си решил да се учиш на принципа проба-грешка. "Подхода си го бива!" Естествено, че ще има разлика заради количеството кислород постъпващо в горивната камера и запалването, при теста на горене и при работното горене. От общо 100 и отгоре параметри заложени в контролера за управление на горенето, не може да бъзикнеш един два и всичко да е ок. Напротив. Две еднакви камини с еднакви настройки и еднакви пелети няма да работят еднакво в два различни апартамента. Логично е.
kamina.alba18kw - специалист
Аз си казвам наблюденията и проблемите. Ако някой има съвет и може да помогне, ще съм много благодарен
estzvetanov - специалист
kamina.alba18kw написа:
Незнам как да кача снимка но бих показал.Булката ми чисти с прахосмукачката и я насочила да духа точно срещо датчика. И следователно спря,а си гореше толкова добре цял ден. Викам си така и така станало да почистя. И какво да видя... цялата камина в есин по едър прах кафяв на цвят... а преди беше много фин и сиво черен. Стъклото майната му че е омазано ама не може да се трие. Оставих си ръцете да лъскам все едно лакирано. Жълте къде ли е разликата че ги гори едни и същи пелети, а прави различна пепел.
И при мен е така, но явно това е цената на постоянното горене. Просто го чистиш и това е. Аз изчаквам стъклото да изстине хубаво и с влажен парцал го чистя. Чистя я на 2, 3 дни. Сега вече ти си решаваш какво да правиш.
sstenly1 - специалист
kamina.alba18kw написа:
Незнам как да кача снимка но бих показал.Булката ми чисти с прахосмукачката и я насочила да духа точно срещо датчика. И следователно спря,а си гореше толкова добре цял ден. Викам си така и така станало да почистя. И какво да видя... цялата камина в есин по едър прах кафяв на цвят... а преди беше много фин и сиво черен. Стъклото майната му че е омазано ама не може да се трие. Оставих си ръцете да лъскам все едно лакирано. Жълте къде ли е разликата че ги гори едни и същи пелети, а прави различна пепел.
Пробвай с Меглио,върши работа.
dier - напреднал
Най лесно се чисти с влажна гъба натопена в пепелта, всичко се чисти от стъклото и без никакви усилия, след което избърсваш със салфетка.
  • 1
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 318

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: