• 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 318
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Много навътре прие нещата. Въобще не искал да те засегне, а просто спомена необходимостта периодично да се добавят едни 6-7 кг в бункера. Става и с каната за виното, ама не й се карай в такъв случай. Никой няма да ходи за дърва, да ги цепи, да ги подрежда, да цапа и т.н. :) Тези камини са за улеснение. По-лесно от такава камина е с газов котел. Цъкаш едно копче и това е.
nikito_sv - специалист
andy_forresite написа:
Много навътре прие нещата. Въобще не искал да те засегне, а просто спомена необходимостта периодично да се добавят едни 6-7 кг в бункера. Става и с каната за виното, ама не й се карай в такъв случай. Никой няма да ходи за дърва, да ги цепи, да ги подрежда, да цапа и т.н. :) Тези камини са за улеснение. По-лесно от такава камина е с газов котел. Цъкаш едно копче и това е.

Приемам нещата на вътре защото никой от тук не познава семейството ми,нито аз вашите и никой няма право да дава такива грозни определения за който и да е било.Аз никога не бих си позволил да обидя нечия жена или дете.Това само по себе си показва какво е отношението в семейството на господина.Съдете ме ако не съм прав,но за мен жена ми и детето ми са най святото ми нещо и не бих позволил на никой да се исказва така за тях.
filmatoplo - майстор
Може нещо да се изработи да удължи бункера на горе ,имайте предвид че трябва да бъде уплътнено всичко ,щом оригинално има вътрешен капак с гума ,влизане на въздух през бункера може да предизвика запалване на пелетите 1 на 1000 .
nikrum - специалист
Втори капак има само на по новите ауриги, поради заострена евро норма за контрол на вторичния въздух в горивната камера.Т.е за да не влиза въздух през бункера и шнековата тръба когато пелетите намалеят,защото това променя въздуха и изгарянето и емосиите на вредни газове се увеличава.Защитата пт обратен огън е друга- датчик за температура на шнековата тръба който прекъсва захранването в случай на обратен огън...
nokoniko - специалист
Момчета, един въпрос.... Ако отворя вратата на камината/аурига - б/ по време на горене ....???
filmatoplo - майстор
Не е за предпочитане че ще ти стане навик ,ако се страхуваш от беля няма да злоупотребяваш :) .На Аурига не съм отварял ,но моята в къщи отварям за по 2-3 секунди .Пламъка стихва нищо друго видимо , обаче саждите започват да горят от притока на много свеж въздух и при мен се запалиха тръбите - сега имам леко лилави тръби .Ако искаш опитай ,има и още една беля която за малко да се случи - пламъка стихна и пелетите само тлеят ,когато затвориш вратата отново и пелетите се запалват има опасност от гръм - замалко да ми духне пламък в очите .Така че не барай -аз минах през тези експерименти . :lol:

Прикачен файл

1477368_252568631567077_656256804_n.jpg
1477368_252568631567077_656256804_n.jpg (52.3 KиБ) Видяна 2270 пъти
nikrum - специалист
Като втора защита на камините се използва пресостат който следи в горивната камера да има подналягане от вентилатора на димни газове.ако се отвори вратата би следвало да се прекъсне захранването.често причина за не запалване е запушена шлаухка на пресостата която го лъже и не позволява изпълнение на алгоритъма за запалване...Някои модели го нямат пресостата и не знам от кога е така и за кои точно...Други имат механичен прекъсвач или рид ампула за отворена врата,но пресостата следи сумарно състоянието на комина,вентилатора,уплътненията на вратата
filmatoplo - майстор
:-D Вместо камината съм качил - Пенка . :lol:
nokoniko - специалист
Както писах вече закупих Аурига Б модела. Въпроса ми е, ако реша да програмирам автоматично включване и изключване на камината в менюто ми разрешава да настроя температура, но мисля, че това е температура на въздуха а не на водата. Така ли е... и ако да при условие, че котела е в помещение, на което не ме интересува температурата....как ще регулирам температурата на водата? :?
filmatoplo - майстор
Обясни по подробно как искаш да се включва и изключва .Разликите ги дават в упътването за моделите .
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 318

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: