• 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 318
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kamina.alba18kw - специалист
Здравейте. Имам камина еко спар алба 18кв. Имам и следният въпрос. Тъй като не съм много наясно с настеойките, бих искал да решим заедно слесния казус. Тъй като искам да правя стайна температура от 22 23гр. съм я нагласил на стаен термостат на 22 примерно. Запалвам я, работи няколко часа и след като направи 22.3гр спира работа. След известно време и спадане на темп до 21.7гр запалва отново. След това гори около 30 мин и отново загасва на тези 22.3гр. Искам да я накарам да гори постоянно и полека без чести загасвания, което ми прави в известен смисъл проблеми. Дайте ми идея как да го сторя. Апартамента е 65кв. Не е голям но по малка камина не намерих. Бих бил благодарен ако nikrum ми каже своето мнение, тъй като четох много негови статий и коментари и се убедих, че знае за какво става въпрос.Ако трябва утре ще напиша всеки параметър с каква стойност е... ако е нужно. Моля Ви за сериозни и адекватни съвети. Нов съм и не съм на ТИ с камината. Благодаря сърдечно. :tonqe
naskov - майстор
С тази квадратура трябваше да си вземеш една Минима. Сега ти остава да оставиш камината да работи само на първа или втора степен или да намалиш параметър 10. На колко градуса си настроил температурата на водата?
sstenly1 - специалист
Напиши параметър 50 и 53.
startx - специалист
sstenly1 написа:
Напиши параметър 50 и 53.
Отговора ще е 20 или 10 ;)
kamina.alba18kw - специалист
Работата с тази камина беше че исках да захранвам и бойлер 100л.но адски много голяма е консумацията и го спрях. Водата е на 80гр. Параметеите ще мога утре да ги напиша тъй като не съм в нас а на служба :)
sstenly1 - специалист
startx написа:
sstenly1 написа:
Напиши параметър 50 и 53.
Отговора ще е 20 или 10 ;)
Аз залагам на 3 и 3,ако наистина я настройва на 22 градуса.За това толкова често се пали и гаси.
kamina.alba18kw - специалист
А колко трябва да бъде и кое трябва да променя зада работи в така наречената модулация или там както се казва. Иска ми се когато наближи зададената темп. да намалява пламъка и да спада постепенно а след това пак да се засилва огъня. С две приказки какво трябва да направя.
startx - специалист
kamina.alba18kw написа:
А колко трябва да бъде и кое трябва да променя зада работи в така наречената модулация или там както се казва. Иска ми се когато наближи зададената темп. да намалява пламъка и да спада постепенно а след това пак да се засилва огъня. С две приказки какво трябва да направя.
като я вкараш в модулация не се чисти ... и ще я докараш до затлачване на кошницата според мен ...
ако искаш да негасне свали параметър 10 но не повече от 3 .... за да не достига температурата ... но според мен ще трябва да зададеш по висока температура за достигане за да може да подържа това което искаш ... така тя няма да влиза в модулация и ще подържа температура под зададената с 3-4-5 градуса ... имаше и др вариант мисля ама сега е късно ... ;) Губя мисъл по това време ...
kamina.alba18kw - специалист
startx написа:
kamina.alba18kw написа:
А колко трябва да бъде и кое трябва да променя зада работи в така наречената модулация или там както се казва. Иска ми се когато наближи зададената темп. да намалява пламъка и да спада постепенно а след това пак да се засилва огъня. С две приказки какво трябва да направя.
като я вкараш в модулация не се чисти ... и ще я докараш до затлачване на кошницата според мен ...
ако искаш да негасне свали параметър 10 но не повече от 3 .... за да не достига температурата ... но според мен ще трябва да зададеш по висока температура за достигане за да може да подържа това което искаш ... така тя няма да влиза в модулация и ще подържа температура под зададената с 3-4-5 градуса ... имаше и др вариант мисля ама сега е късно ... ;) Губя мисъл по това време ...
Пар 10 не помалко от стойност 3 ако правилно съм разбрал. И градусите от 22 примербо на 26. После паля и чакам да видя какво ще стане така ли. Колкото до чистенето тя лато годи дълго време съм забелязал че на всеки 30 ми или 1час ако не се лъжа издухваше камерата.
marin_ks - специалист
kamina.alba18kw написа:
А колко трябва да бъде и кое трябва да променя зада работи в така наречената модулация или там както се казва. Иска ми се когато наближи зададената темп. да намалява пламъка и да спада постепенно а след това пак да се засилва огъня. С две приказки какво трябва да направя.
Първо вземи и прочети упътването - според мен това ще ти е от полза. След това опитай да разбереш как работи как се контролира и най важното КОГА. Предполагам че пар 55 ти е много висок (около или над 100, което значи че реално е 200 (пар 55 е темп на димните газове)). След това силата на горене на максимум и минимум трябва сам да си ги настроиш, защото никой от тук не знае с какви пелети си, какъв комин каква изолация и каква топло загуба имаш. Пар 50 и 53 са хистерзиса на зададената темп. на водата, но стойността на пар 50 и 53 не е в градуси а в десети от градуса т. е. 10 единици са един градус. Зависимост от това колко бързо ти пада температурата в помещението се задава големината на хистерзиса. Темп на водата 80 според мен е много (затопля бързо) а 6 десети хист е много малко (затова гасне и пали непрекъснато). Явно е че силата на горене на минимум е силна. Пар 10 минимум и пар 18 максимум количесто пелети трябва да съответстват на количеството въздух пар 24 и 28. Пар 19,20,21,22,23 също не са за подценяване. Не е едно и две за да се обясни с две думи, просто трябва да и отделиш време и да се научиш да си я настройваш. Препоръчвам също да се чуеш с някои които е вещ и по тел защото така оттук-оттам трудно ще стане. Официалния вносител на екоспар е шуменска фирма с шеф Иван Иванов. Опитай да се свържеш с него. Желая на всички топла зима и късмет.
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 318

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: