Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kani123 - напреднал
НЯКОИ ЗНАЕ ЛИ НА КОЯ СТЕПЕН ТРЯБВА ДА Е ПОМПАТА НА ЕКОСПАР 18 ОТОПЛЯВАМ 80 КВАДРАТА ДВЕ ГОДИНИ РАБОТИ НА ТРЕТА ? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО> :tonqe:
gnt69 - майстор
ср яну 09, 2019 7:14 pmkani123 написа:
НЯКОИ ЗНАЕ ЛИ НА КОЯ СТЕПЕН ТРЯБВА ДА Е ПОМПАТА НА ЕКОСПАР 18 ОТОПЛЯВАМ 80 КВАДРАТА ДВЕ ГОДИНИ РАБОТИ НА ТРЕТА ? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО> :tonqe:
Сега НИЕ какво да НАПРАВИМ тя помпата е у вас. Завърти копчето на 2 пък виж за ден два как ще е пък ако ти хареса я остави така. Пък после може и на 1 степен пак намали пробвай и сподели. :partyman:
filmatoplo - майстор
Зависи как се справя с напора в тръби и радиатори -при мен са мед ф-18 и ф-15 яко съпротивление ,първо бях на 1 но радиаторите се загряват само горе добре -надолу студени ,шатнах я на 2 и всьо ок :wink: Разлика вход-изход постигам в камината 5 гр
kani123 - напреднал
БЛАГОДАРЯ ЗА БАРЗИТЕ ОТЗИВИ НА ПАРВА СТЕПЕН ЗАГРЯВАТ САМО ГОРЕ НО Е БЕЗ6УМНА ОСТАВЯМ Я НА ВТОРА ИЛИ ПАК ТРЕТА .ВСИ4КО ЗА КАМИНАТА ЗНАЯ ОТ ТОЗИ ФОРУМ БЛАГОДАРЯ ВИ
speedofsound - помощник
ср яну 09, 2019 3:27 pmestzvetanov написа:
ср яну 09, 2019 3:12 pmspeedofsound написа:
ср яну 09, 2019 7:35 amestzvetanov написа:


Дай малко повече инфо относно задоволяване на нуждите, ясно е че разхода не те кефи, но как гори тази камина, денонощно или в определени часове, имаш ли термо глави на радиаторите изобщо как управляваш температурите в стаите, камината гасне и пали постоянно или гори дълго и равномерно?
Какво всъщност искаш да постигнеш?
Нямам термоглави на радиаторите ,камината гори 24/7 , искам да постигна по нисък разход и по някакав начин да изравня температурите в стаите .
Онзи ден писах моите параметри тук във форума, защото и аз съм с Алба. Копирам ги пак ако искаш пробвай да видим какво ще стане. Съветът ми е обаче да ги въведеш всички, а не избирателно защото всяко нещо си оказва влияние. Изчакай 24 часа да поработи с тях и ако не се получава ще го коментираме пак, защото всяко жилище си е различно, но пробвай да видим как ще са нещата.

10 - 8
18 - 20
24 - 90 - когато се позадръстят ревизиите преди да стигна до чистене може да се наложи да вдигна този праметър на 100
28 - 130
Температур на въздуха съм задал 23 градуса
Температурата на водата съм я задал 60 градуса
50 - 10
53 - 10
55 - 80
60 - 45
61 - 30
62 - 210
67 - 55
68 - 50
76 - 2 - така работи като котел и като достигне зададената температура на въздуха само започва да модулира без да гаси камината
95 - 7
96 - 7
Качество на пелетите 1
Режим на горене Auto
Сега в студа при (-12 градуса) си ми поддържа 57 - 60 градуса на водата без да гасне и температурата е средно 23 градуса във всички стаи. Имам термо глави на всички радиатори затова казвам средно, защото във всяка стая се поддържа различна темепература в зависимост от предпочитанията на обитателя. Гори около 2 чувала и малко, а в топло време между 1 и 2 в зависимост колко е топло. Това е разход за 24 часово горене без да я спирам изобщо, жилището е две спални, хол, кухня и трапезария, като само едната спалня е с дограма и вътрешна изолация, другите са без изолация и калпава дограма, бойлера към този момент е на ток. С този режим на горене камината (поне при мен) гори без да угасва, което сами се сещате налага ползване на запалката веднъж на 4 - 5 дни, когато аз я угася за да я изчистя. По този начин няма загряване и изстиване на жилището и температурата е постоянна без колебания.
Ще пробвам колега . Сега ще ги променя , утре ще кажа за резултата.
Относно пушенето имам няколко въпроса:
1 - от кога пуши така или винаги си е пушило, имаш ли наблюдение и от къде точно пуши или по-скоро мирише както ти казваш.
2 - как ти е комина има ли тяга чистен ли е ползван ли е много преди и само ти ли го ползваш
3 - чистил ли си скоро кюнците
4 - кога последно изчисти цялата камина, тук говоря и за ревизиите под водната риза и тръбите зад нея, както и канала от ревизиите към вентилатора.
5 - до каква теператур се нагряват кюнците на първа степен и какъв вид са, защото е много вероятно при висока температура на газовете да зочне да обгаря праха, който пада върху кюнцие и то там да мирише, но това би било временно докато изгори мърсотията и после да спре.
[/quote]


Здравей отново
Камината е ЕкоСпар Аурига 25 kW
, притежавам я от 2 месеца мисля че е изгорила около 800-900 кг. Пелети. Но както сме я пуснали постоянно имаше най-различни проблеми от „Качествени майстори“ …..
Отговори на въпросите:
1. Пуши само и единствено когато е на първа степен , относно самото място на пушене –наглед от никъде не се вижда излизане на дим , а само мирише и то само когато е на Степен 1.
2. На първи етаж съм в 6 етажен панелен блок , под мен имам апартамент , но от входа палим само аз и още 1 човек. Относно тяга – има си я.От тази година съм с ЕкоСпар 25 до миналата година бяхме с камина на дърва-нямаше никакъв проблем доста добре си дърпа.
3. Кюнците ги чистихме миналия ден , заедно с отворите отгоре които са над камината и отстрани правоъгълните капаци , но самото усещане за мирис на пушек го имаше и преди да я почистим.
4. Миналия ден заедно с кюнците.
5. Кюнците не са иноксови обикновени са. Ще олепя всички снадки на кюнците с алуминиево фолио.
Така относно големината на помещението- около 130 м2 е цялото , като в него имам 2 радиатора 120/60 , 2 радиатора 180/60 , 2 радиатора 50/50 , 1 радиатор 220/60. Всички радиатори с изключение на 1 са с термоглави.
Кюнците са в „Г“ образна форма като вертикала е 230 см. , хоризонтала-130 см. След което влиза с преход в коминната розетка.
Тъй като 3-ти „майстор“ идва да я настройва ще дам всички параметри , като на 95 % са както ги остави последния „майстор“,аз само съм променил тези относно фазата на подготовка на запалване и запалване , защото доста пъти се случваше да не иска да запали,като запалката си работи , просто се понапълва кошницата и се налага да я поразръчкаш за да минава въздуха и да тръгне. За това оставях повече секунди да не пуска пелети във фазата на запалване-и сега пали на 4.5мин.
Пар.0-30
Пар.1-10
Пар.3-50
Пар.4-220
Пар.-5-130
Пар.6-40
Пар.7-250
Пар.8-25
Пар.10-22
Пар.18-61
Пар.19-240
Пар.20-140
Пар.21-150
Пар.22-140
Пар.23-160
Пар.24-97
Пар.28-151
Пар.50-5
Пар.51-249
Пар.52-70
Пар.53-2
Пар.54-55
Пар.55-75
Пар.56-60
Пар.57-168
Пар.58-100
Пар.59-49
Пар.60-60
Пар.61-20
Пар.62-220
Пар.67-40
Пар.68-33
Пар.70-150
Пар.71-6
Пар.76-1
Пар.82-0
Пар.83-0
Пар.92-1
Пар.95-2
Пар.96-2
Пар.101-180

По температура на стаята не може да модулира тъй като там където е камината-в хола няма друг радиатор и температурата е някъде към 18-20 градуса.
Целта която желая да се получи е да поддържам примерно 53-55 градуса на водата , като самата камина да не се гаси и пали сама , а да поддържа тази температура с леко горене-за това съм задал недостижими 70 градуса на водата , и я държа на първа степен за да не се гаси. Моля ако не Ви представлява проблем да ми подскажете какво да променя , за да „Модулира“ в тези граници дори да не е на 1 , тъй като ако не се справя с проблема с пушенето ще е доста неприятно.
Относно температури на изх.газове на 3 степен е 99 градуса при 54 градуса на водата.
На 2 степен е 99 градуса при 59 градуса на вода.
На 1 степен поддържаше 48-49 градуса при температура на газове-76 градуса , но се усеща мирис на пушек.
Ако имате някакъв съвет за промяна относно запалване, горене и параметри –очаквам предложения и ще опитам.
Благодаря Ви все пак предварително за отговора.
lexche - напреднал
По повод пушенето, при мен също имаше мирис и като се огледаш по кюнците има и леки прашинки сажда, въпреки че имат вътрешно уплътняване. Аз си навих на мъжките части от кухненско фолио, нагънах като фитилчета и увих около мъжкото и отгоре нахлузваш женското. Изпитана рецепта!
kalin72 - майстор
Аз що си мисля, че зорлем душиш камината, и я караш като обикновена печка на дърва???
Малко въздух, ниски температури - не води до нищо добро....предполагам и студуваш?
чет яну 10, 2019 8:17 pmkalin72 написа:
Аз що си мисля, че зорлем душиш камината, и я караш като обикновена печка на дърва???
Малко въздух, ниски температури - не води до нищо добро....предполагам и студуваш?
Калине това са настройките които са поставили “майсторите” в Плевен....аз казах кое съм коригирал само. Ако нямах проблем нямаше да пиша за него.А относно топлината -топло си е...търся съвети за настройки за това Ви питам...незнам какви трябва да бъдат ,но това за което “майстори”-специалисти в нашия хубав град са поставили.
Аз не знам кое на колко трябва да е ,за това тъй като съм вдигнал ръце от хубавци пиша тук-за да ми кажете Вие които имате такива и които знаете какво-кое и защо.....
speedofsound - помощник
ср яну 09, 2019 11:28 pmspeedofsound написа:
ср яну 09, 2019 3:27 pmestzvetanov написа:
ср яну 09, 2019 3:12 pmspeedofsound написа:

Нямам термоглави на радиаторите ,камината гори 24/7 , искам да постигна по нисък разход и по някакав начин да изравня температурите в стаите .
Онзи ден писах моите параметри тук във форума, защото и аз съм с Алба. Копирам ги пак ако искаш пробвай да видим какво ще стане. Съветът ми е обаче да ги въведеш всички, а не избирателно защото всяко нещо си оказва влияние. Изчакай 24 часа да поработи с тях и ако не се получава ще го коментираме пак, защото всяко жилище си е различно, но пробвай да видим как ще са нещата.

10 - 8
18 - 20
24 - 90 - когато се позадръстят ревизиите преди да стигна до чистене може да се наложи да вдигна този праметър на 100
28 - 130
Температур на въздуха съм задал 23 градуса
Температурата на водата съм я задал 60 градуса
50 - 10
53 - 10
55 - 80
60 - 45
61 - 30
62 - 210
67 - 55
68 - 50
76 - 2 - така работи като котел и като достигне зададената температура на въздуха само започва да модулира без да гаси камината
95 - 7
96 - 7
Качество на пелетите 1
Режим на горене Auto
Сега в студа при (-12 градуса) си ми поддържа 57 - 60 градуса на водата без да гасне и температурата е средно 23 градуса във всички стаи. Имам термо глави на всички радиатори затова казвам средно, защото във всяка стая се поддържа различна темепература в зависимост от предпочитанията на обитателя. Гори около 2 чувала и малко, а в топло време между 1 и 2 в зависимост колко е топло. Това е разход за 24 часово горене без да я спирам изобщо, жилището е две спални, хол, кухня и трапезария, като само едната спалня е с дограма и вътрешна изолация, другите са без изолация и калпава дограма, бойлера към този момент е на ток. С този режим на горене камината (поне при мен) гори без да угасва, което сами се сещате налага ползване на запалката веднъж на 4 - 5 дни, когато аз я угася за да я изчистя. По този начин няма загряване и изстиване на жилището и температурата е постоянна без колебания.
Ще пробвам колега . Сега ще ги променя , утре ще кажа за резултата.
Колега пробвах ,но камината пали и работи само на ниска степен ,неиска да увеличи пламака и неможе да достигне градусите . незнам каква е причината и върнах старите ми настройки

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: