• 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 318
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Castroledge - напреднал
nikrum написа:
До Castroledge Видя ли предния ми пост: Обърни си металната планка със наклона към тръбата от която падат пелетите-задължително преди да правиш каквито и да е настройки, най малкото затова ти черни стъклото защото пламъка удря в него а не назад и нагоре както е предвидено!
Моята камина е в режим на котел : пали и гаси от стаен термостат и пар 76-2 и аз целя работа с константна температура на водата, старт на модулация по темп на изгорели газове /пар 55/ обикновено около половин час след разпалване и след достигане на зададената темп на водата започва модулация по темп на вода за да я държи константна според нуждата от топлина която е различна поради конвектори, бойлер, отворена термоглава;
Ползвам два различни сета от параметри:
1.икономичен за топло време:
пар 52/темп на водата/-50 гр, пар 55-65/130 гр./,пар 18-58,мощност ограничена на 3 степен;
2.мощен за студено време:
пар 52-57 гр, пар 55-75/150гр./, пар 18-62 , мощност ауто;
Разходът се различава двойно в двата режима!
За параметрите на вентилаторът 24 и 28 всеки да си ги избере според комина и тягата която има мисля че промяна със стъпка по малка от 5 не е от значение....Обикновенно иска увеличаване от фабричните с 10 или 15 за пар 24 , а за пар 28 остава без промяна тъй като там намаляме с параметър 18 съответстващата доза пелети на макс мощност....в случая вместо 65 е 58/62...
Ако има проблем с препълване на кошницата при разпалване или прекалено силен пламък коригираш с пар5-пауза подаване при разпалване, пар6 подаване при разпалване, пар 8, и повече не ги пипаш, Може също и време на разпалване да се ограничи пар 0
Да видях мерси много никрум а пар51 за какво е гледам на други пар на пар51-25.0 пише а а пък на мойта камина пар51-115 е :?
И не знам да ли е нормално на мен ми си струва че камината работи шумно :shock:
Nikrum преди малко забелязах че из цялата камера хвърчат недоизгорели пелети

Прикачен файл

1487522026120-1718517190.jpg
Последна промяна от Castroledge на нед фев 19, 2017 6:35 pm, променено общо 1 път.
dimoni69 - напреднал
Хайде и аз да споделя опита ми от последните няколко дни . На моята Минима 12 търсих устойчиво минимално горене . Установих / с два различни вида Пелети / долна граница : п.10 - 7 , п. 24 - 65 . При тези параметри на подаване и въздух мъждука , поддържа 55 гр./ зададена / и има димни газове 95 - 100 гр. Продължава да гори и след продухване на всеки 30 мин / за 30 сек.
Иначе - по максимум : п.18 - 25 , п.28 - 110 . Достатъчно бързо ми затопля , Газове - 160 гр. , без да ги ограничавам . Разход 18 - 20 кг на денонощие за последните два дни / при нас - + 5 гр. дневна , - 4 гр. нощна температура / . Това е . :supz:
kani123 - напреднал
кой колега знае параметър които да накара моята алба ли е алва лие18 да пали до 6 минута и да не разгаря буен огън след запалването тогава леко черни стъклото първите 10 мин намалиь и п 1 от 10 на4 ? благодаря преджарително а за колегата пар 51 е над 100 :drinkers:
kani123 - напреднал
za Castroiedge namali si par10 -20 18 na okolo 30 namali i p 24 na 130 28 na 180 tezi par koito bqxa na lista mnogo visoki
nikrum - специалист
Прикачен файл:
IMG_20170220_110636.jpg
Ето нагледно тръбите които са за почистване с шомпол от горе и отдолу от горивната камера.Вижда се в дясната част има тапа от пепел.При мен се наложи след 60 торба защото започва да вдига темп на димни газове и топлообмена с водната риза е по слаб и вдига разход
nikrum - специалист
kani123 написа:
кой колега знае параметър които да накара моята алба ли е алва лие18 да пали до 6 минута и да не разгаря буен огън след запалването тогава леко черни стъклото първите 10 мин намалиь и п 1 от 10 на4 ? благодаря преджарително а за колегата пар 51 е над 100 :drinkers:
Поиграй си с пар5 пауза и я намали примерно с 20, задължително намали и пар6 за да не ти препълва кошницата примерно с 5 и задължително тествай при разпалване какво се случва.
kani123 - напреднал
благодаря ти 'пар 5 бях увели4ил на 170 сегс го варнах на 120 буен е пламька п ар6 е на14 а 8 е на4 22-158/ 23 168. 1 -10 апали на 10 мин леко 4ерни после пак при пал ене леко 4ерни и така докато из4истя стаклото ако гре6а поправиме моля'?
SoMeBoDy1 - специалист
Nikrum,
С какво почисти?
ТиАс - специалист
nikrum написа:
Прикачен файл:
IMG_20170220_110636.jpg
Ето нагледно тръбите които са за почистване с шомпол от горе и отдолу от горивната камера.Вижда се в дясната част има тапа от пепел.При мен се наложи след 60 торба защото започва да вдига темп на димни газове и топлообмена с водната риза е по слаб и вдига разход
Колко пъти в зимния сезон почиствате камините?Аз до сега не бях я чистил по простата причина,че техниците ми казаха,че това може да не се наложи през сезона,но днес след появата на грешка ''аларма/сервиз'' и позвъняване на техниците,ми казаха,че това означава,че трябва да почистя камината.Отвих отгоре големите болтове,имаше доста пепел,но камината не тръгна.Утре ще чистя страничните отвори и след това кюнците да видим какво ще излезе.Иначе до сега разхода ми е почти 3 тона от октомври без почистване на каквото и да е.
nikrum - специалист
SoMeBoDy1 написа:
Nikrum,
С какво почисти?
Наизстинала камина с обикновенна кръгла пластмасова четка от бакалията за буркани и шишета
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 318

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: