• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 318
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nikrum - специалист
И аз не съм го виждал този вътрешния капак,и ако го има той не дава ли достъп до горивната камера или това е след първия ход на дима долу?!
ТиАс - специалист
Сега забелязах , че клипа е за Аурига 23 кв (понеже на външен вид са същите като Алба) и те имат такива вътрешни капаци,а на Карина 10 кв от клипа се вижда,че отварят вътре в камерата някакви капаци.Явно при всички модели е различно.Може би Алба нямат отстрани.За сега не намирам клип точно за Алба 18.
kani123 - напреднал
Alba 18 qvno nqmat az imam takava
nikito_sv - специалист
Колеги много ви моля за помощ.камината ми е eco spar alba 18kw от 3 дена сме с нея и все нещо става.
1.след 5-6 часа работа стъклото става мазало.почернява цялото.
2.след още време при запалване се получават детонаций и всичко става в дим и смърди гадно.
3.при всяко запалване дими и пушек излиза от касата на вратата докъто не запали като хората инъче няма проблеми след това.работи си нормално.
Утре ще ходя да видя кумина на тавана на блока.тухлен е и явно минава през зида.а не знам дали пуши и горе в комшийте тъй като никой не живее там.
Ще викам и майстора който я слага.
НЯКОЙ ИМА ЛИ ИДЕЯ КЪКВО МАМКА МУ СЕ СЛУЧВА.четох все хубави коментари за тези камини.явно аз съм карък.
Castroledge - напреднал
nikito_sv написа:
Колеги много ви моля за помощ.камината ми е eco spar alba 18kw от 3 дена сме с нея и все нещо става.
1.след 5-6 часа работа стъклото става мазало.почернява цялото.
2.след още време при запалване се получават детонаций и всичко става в дим и смърди гадно.
3.при всяко запалване дими и пушек излиза от касата на вратата докъто не запали като хората инъче няма проблеми след това.работи си нормално.
Утре ще ходя да видя кумина на тавана на блока.тухлен е и явно минава през зида.а не знам дали пуши и горе в комшийте тъй като никой не живее там.
Ще викам и майстора който я слага.
НЯКОЙ ИМА ЛИ ИДЕЯ КЪКВО МАМКА МУ СЕ СЛУЧВА.четох все хубави коментари за тези камини.явно аз съм карък.
И аз имах същия проблем не е от комина проблема ти е от настроиките кажи на майснора да ти настройва камината сега в началото много пелети пуска и за това не може да пали и ти събира много пушек в камерата и като пали бум! Кажи на майстора да намали началното зареждане
kani123 - напреднал
Niki nastroi q po moite parametri moqta be6e taka v na4aloto
nikito_sv - специалист
kani123 написа:
Niki nastroi q po moite parametri moqta be6e taka v na4aloto
Ще го видя оня специалист къйво ще каже и къкво ще направи и ако не стане ще го настроя по твойте.да не се сърди че е гаранционна...но ако само се пробва и налучква няма смисъл да го викам
Благодаря ви все пак.. ;)
naskov - майстор
От къде ги намирате тези майстори, дето ви монтират камините, пък не могат да си ги настроят :?
miroalav8 - напреднал
Колеги пар0 и пар1 неса ли просто времена които ограничавът постигането на пламък и просто за това време ако не се постигне желаната цел, да се рестартира или спира камината. Някой играл ли си е да разпипва пар70 или параметъра за разпознаване на пламъка кадето е настроен фабрично на 75 гр, ако да може ли да сподели наблюденията си.
Castroledge - напреднал
Колеги за тези камини нямали други контролери :?

Прикачен файл

fumis-alpha-combustion-controller-1.jpg
fumis-alpha-combustion-controller-1.jpg (46.76 KиБ) Видяна 2823 пъти
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 318

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: