Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nelim - специалист
ср дек 12, 2018 9:16 amfilmatoplo написа:
Вчера една камина въздушна Тукана 10 не можала да запали ,отивам и погледнах кошничката -бутнах я добре назад да опре отвора в запалката -включих и си запали :wink:
Да и аз винаги след чистене я бутам назад, има сигурно 3-4мм луфт напред/назад но винаги я бутам за да е близо до запалката ;)
nikrum - специалист
ср дек 12, 2018 10:54 amnelim написа:
ср дек 12, 2018 9:16 amfilmatoplo написа:
Вчера една камина въздушна Тукана 10 не можала да запали ,отивам и погледнах кошничката -бутнах я добре назад да опре отвора в запалката -включих и си запали :wink:
Да и аз винаги след чистене я бутам назад, има сигурно 3-4мм луфт напред/назад но винаги я бутам за да е близо до запалката ;)
трябва да има луфт за да може да се вади кошницата за почистване...Явно нещо с времената на пауза и сипване и подгрев не е наред и паленето е на ръба на възможното.Като се добави и луфта вече става невъзможно или просто не е сигурно защото параметрите са близо до не запалване.пар 0- време за запалване го увеличи с 4-5; Колко време и трябва от старт до запалване ако запали?ако е повече от 4 мин намали с 10 пар 5;Препълва ли кошницата и затова да не пали- намаляне на пар 6 с 2-3;Малко пелети за запалване -увеличение на пар6 ит.н. Пар 22 е обдухване по време на разпалване може да го увеличиш с 5 и да видиш...Поздрави!
filmatoplo - майстор
И това е възможно -но на пръв поглед ми се наби кошницата ,наместих и натиснах копчето ,жалко че не почистих стъклото преди пуск че да видя дозата .По думите на човека преди палела по бързо ,тоест тя е палена 3 пъти и той не разбира въобще , след второто палене я почистил -затова го преписах на това че не е прибутал кошницата до откат към запалката .Днес не се е обаждал -остана с уговорка ако пак не запали .Когато не е запалила накрая е светнал червен сигнал -кой точно човека не можа да каже :) Камината беше на 8,5 градуса нормално в студ да не пали лесно както при 22 гр .
Здравейте,нашата камина е Екоспар Алба 12 от няколко дни сменихме пелетите повиках ме човека да ни я настрой и от тогава проблем.Постоянно пуска пелети не иска да изгасва температурата на водата не стига повече от 55 градуса постоянно работи някакъв вентилатор.Този майстор направо ни обърка всички настройки хем пелетите свършват хем студено.Пелетите са на Трон Моля за помощ за някакви параметри.
nikrum - специалист
0. Fuel ignition timeout --> [30]
1. Ignition test timeout --> [10]
2. Fuel type --> [0]
3. Heat up feeder OFF time --> [125]
4. Heat up feeder ON time --> [175]
5. Fuel ignition feeder 1 OFF time --> [120]
6. Fuel ignition feeder 1 ON time --> [30]
7. Ignition test feeder 1 OFF time --> [250]
8. Ignition test feeder 1 ON time --> [10]
9. Power 1 feeder 1 OFF time --> [1]
10. Power 1 feeder 1 ON time --> [17]
18. Power 5 feeder 1 ON time --> [50]
19. Stop fire fan 1 speed --> [220]
20. Test fire fan 1 speed --> [140]
21. Heat up fan 1 speed --> [140]
22. Fuel ignition fan 1 speed --> [160]
23. Ignition test fan 1 speed --> [170]
24. Power 1 fan 1 speed --> [140]
28. Power 5 fan 1 speed --> [195]
50. Cool fluid exit temp. diff. --> [10]
51. Water/air temperature --> [25.0]
52. Water temperature in stove mode --> [55]
53. Cool fluid entry temp. diff. --> [10]
54. Ignition test gases temperature --> [75]
55. Modulation start gases temperature --> [75]
56. Heating device OFF gases temperature --> [90]
57. Maximum (error) gases temperature --> [100]
59. No fuel (error) gases temperature --> [60]
60. Fan 1 blow cleaning period --> [60]
61. Fan 1 blow cleaning duration --> [30]
62. Fan 1 blow cleaning speed --> [220]
67. ON temperature --> [40]
68. OFF temp./T1-T2 for max.modul.speed --> [35]
70. Heat up duration --> [150]
71. Fuel ignition temp. check samples --> [6]
72. Fuel ignition temperature rise --> [2]
76. Selected configuration --> [1]
92. Pellets quality --> [1]
93. Wood quality --> [1]
94. Time to service --> [0]
95. Stove cool fluid entry temp. diff. --> [10]
96. Stove cool fluid exit temp. diff. --> [10]
101. Blow out duration --> [180]
kamina.alba18kw - специалист
Колеги помощ. Преди няма и месец от токов удар игоря пресостата на камината(alba).Викнах прословутия "майстор" и историята е следната.. Та.... даваше грешка е108 и светваше гаечния ключ. Дойде нашия У бавец, караме да сваляме кюнци , чисти грешката, изключва я от контакта и нищо.Излезе ми с номера, че проблема ми е в комина. Не искаше да завърти шнека и да започне дозирането. Звъня накрая на Шумен сервиза и му казаха да откачи пресостата и да върже на късо кабелчетата. Дадох му кабелче и уви... камината захапа. Запали си и всичко беше ОК. Гаранцията ми покрива нов пресостат. Доставиха ми го на другия ден сложих го и заработи. Но.... вчера пак същата работа:грешка е108 и не иска да тръгне. Звънях му днес и излиза с приказката. Тягата на комина не е ок.Пак за комина ми се хваща. Пресостата не е възможно да изгори му бяха приказките. Виж комина няма тяга. Какво да го правя тоя боклук. Сега не съм в къщи но при първа възможност ще изолирам пресостата пак с кабелче да видим и ако запали значи пак е пресостат. Та той е на 2,3 седмици. Дайте ми съвети моля ви.
sstenly1 - специалист
чет дек 13, 2018 4:26 pmkamina.alba18kw написа:
Колеги помощ. Преди няма и месец от токов удар игоря пресостата на камината(alba).Викнах прословутия "майстор" и историята е следната.. Та.... даваше грешка е108 и светваше гаечния ключ. Дойде нашия У бавец, караме да сваляме кюнци , чисти грешката, изключва я от контакта и нищо.Излезе ми с номера, че проблема ми е в комина. Не искаше да завърти шнека и да започне дозирането. Звъня накрая на Шумен сервиза и му казаха да откачи пресостата и да върже на късо кабелчетата. Дадох му кабелче и уви... камината захапа. Запали си и всичко беше ОК. Гаранцията ми покрива нов пресостат. Доставиха ми го на другия ден сложих го и заработи. Но.... вчера пак същата работа:грешка е108 и не иска да тръгне. Звънях му днес и излиза с приказката. Тягата на комина не е ок.Пак за комина ми се хваща. Пресостата не е възможно да изгори му бяха приказките. Виж комина няма тяга. Какво да го правя тоя боклук. Сега не съм в къщи но при първа възможност ще изолирам пресостата пак с кабелче да видим и ако запали значи пак е пресостат. Та той е на 2,3 седмици. Дайте ми съвети моля ви.
Реално на пресостата няма какво да му стане,продухахте ли му тръбичката която отива навътре?
nikrum - специалист
има метална тръбичка към горивната камера която трябва да почистиш с една подходяща тел 15 -20 см. Друго което може да е някое уплътнение да ти прави проблем: разгледай ръбовете на вратата и горивната камера , въжетата, пантите за луфт, да няма остатъци от пелетки някъде да подпират или да не би затварящият механизъм да не натяга достатъчно...Загубата на подналягане може да е и от това а не само от ниска тяга на комина...Стъклото ти уплътнява ли добре, някоя ламарина да не се е покривила и т.н. Пресостата е защита и не те съветвам да го байпасираш! Именно той не позволява палене при отворена врата или пробив в уплърненията. Горните капаци на димоотводите също ги провери и/или затегни, както и страничните ако имаш такива/аурига има не знам за твоята обаче/
nikrum - специалист
Това дето пишеш че е станало от токов удар -няма как да изгори пресостат защото това е един ключ задвижван от мембрана която реагира на зададено налягане....По скоро е възможно да си загубил някоя настройка на контролера което обикновенно можеш да разбереш ако часовника на контролера показва някакъв произволен час/но не е задължително/...Ако се е случило това си провери параметри свързани с вентилатора/пар20,21,22,23,24/Фабричните им стойности можеш да си възстановиш от предния ми пост с всички параметри за алба.Можеш да експериментираш като ги завишиш с 5 също за да компенсират слабата ти тяга в комина Подналягането се създава от вентилатора и тягата на комина .Не се панирай има какво да научиш и после сам ще си доволен от себе си без да викащ У бавеца...
kamina.alba18kw - специалист
пет дек 14, 2018 12:26 pmnikrum написа:
Това дето пишеш че е станало от токов удар -няма как да изгори пресостат защото това е един ключ задвижван от мембрана която реагира на зададено налягане....По скоро е възможно да си загубил някоя настройка на контролера което обикновенно можеш да разбереш ако часовника на контролера показва някакъв произволен час/но не е задължително/...Ако се е случило това си провери параметри свързани с вентилатора/пар20,21,22,23,24/Фабричните им стойности можеш да си възстановиш от предния ми пост с всички параметри за алба.Можеш да експериментираш като ги завишиш с 5 също за да компенсират слабата ти тяга в комина Подналягането се създава от вентилатора и тягата на комина .Не се панирай има какво да научиш и после сам ще си доволен от себе си без да викащ У бавеца...
Оправи се проблема. Късно вчера зачистих кюнците. Нямаше много нагар или пепел,но явно е имало проблем. Сега си гори отново. Благодаря за отзивите. Кма какво да се учи да. Поздрави!

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: