Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pesho_kj - напреднал
пон окт 01, 2018 1:42 pmbou81 написа:
Здравейте, от една седмица съм собственик на еко спар 25 кв, от днес като си вдигне градусите и изгасва и след време ми изписва грешка Е 101
Грешка Е101 - пожар или прегряване на водата.
bou81 - специалист
водата е на 60 градуса и си влиза в модулация и изгася, като дойде време да пали и ми изпизва тази грешка. Изключвам я от копчето и я включвам и запалва, по преди малко трябваше 2 пъти да я изключвам запали но изгърмя и излезна тръбата за димните газове от кривката. Нарави ми впечатление последния път че препълни пепелника с пелети.
pesho_kj - напреднал
Колко време след като рестартира изписва тази грешка? Обърни внимание дали запалката работи докато запали или гасне преди да е запалила, ако е второто - имаш моя проблем, 2 поста по-нагоре съм обяснил как съм го решил. Запалката работи докато лампичката до бутона за включване мига, остане ли да свети постоянно - запалката е изключила
bou81 - специалист
Току що говорих с инсталатора който ми монтира камината и каза че днес е получил имейл че тази грешка от новата партида доста често се появявала, каза че ще прочете имейла с инструкций и ще утре е я погледне.
pesho_kj - напреднал
пон окт 01, 2018 5:24 pmbou81 написа:
Току що говорих с инсталатора който ми монтира камината и каза че днес е получил имейл че тази грешка от новата партида доста често се появявала, каза че ще прочете имейла с инструкций и ще утре е я погледне.
Пиши какво е станало и какво е коригирал, че и моята е от новата партида...
bou81 - специалист
par 08 +15
par 09 +15
par22 -40
par23 -40
При първите два параметъра добавяш към твоята стойност 15, а при вторите два изваждаш 40. Първоначално след настройките запали и работи добре вдигна си градусите и изключи при второто запалване ще видим как е.
bou81 - специалист
по принцип не съм барал преди фабричните настройки, ти ако си ги барал не знам как ще реагира при теб.
pojarnikara - специалист
С какво мога да си уплътня кюнците при снадките и розетката? Мисля си за термо силикон от този червения дето е, но не ми се иска да е много силен та ако се наложи да се свалят ... проблема е че точно преди пламъка при палене на камината излиза дим точно от там. Четох за някакво алуминиево фолио , но от него ставало грозно като се свали заради самото лепило.
ninorion - напреднал
Здравейте
имам камина с водна риза вече четвърти отоплителен сезон, модел Алба 15kW (вече позната като Алба 18kW)
Темата открих да си призная миналата зима и я изчетох с интерес, съответно и леки настройки правих в края на сезона.
Та след основно почистване като подготовка за идващата зима сега не мога да я накарам да модулира. Чистенето направих както си му е реда,
плюс онова място под пепелника. Може би трябва да отбележа, че димогарните тръби почистих за първи път откакто е закупена камината. Та в крайна сметка излезе прилично количество пепел. Кюнците и комина също изчистих, НО...проблема сега е както казах - камината не ще да влезе в режим на модулация. На мощност 2 вдига температурата на водата до над 60гр даже, и след това изключва. Когато се охлади достатъчно се включва отново и т.н
Т на газовете се повишават до около 160гр, а дори и повече, но не реагира, за да намали огъня, а това води до екстремно рязко повишаване Т на водата. Днес върнах заводски настройки (взети от немско ръководство за употреба) , но не всичките, тъй като някои ми се струват ненужно завишени.
Това са параметрите - в ляво са първоначалните / в дясно променените от днес. Камината продължава да си спира и пали както й "скимне"
пар.3-180 / 125
пар.4-110 / 175
пар.5-200 / 120
пар.6-10 / 10
пар.7-110 / 110
пар.8-5 / 5
пар.10-8 / 19
пар.18-20 / 56
пар.24-120 / 145
пар.28-170 / 210
пар.51- 120 (т.е Т на въздуха - 23гр)
пар.52-50 / 55
пар.53-10 / 10
пар.54-50 / 70
пар.55-60 / 75
пар.56-70 / 70

пар.55 заводско е 160 (реални 320гр), но става твърде бурно в камерата и го върнах до 75 (т.е. 150гр). Проблема остава...модулацията сякаш й е непозната вече като режим на работа. Ще се радвам на съвети и мнения, че съвсем се омотах в тези параметри и финна настройка. Темата я препрочетох близо 3 пъти...Благодаря предварително на отзовалите се.
п.п
Отоплявам апартамент от 3 стаи + 1 където е камината. Има частична изолация и алуминиева дограма.
gnt69 - майстор
пон окт 01, 2018 7:53 pmpojarnikara написа:
С какво мога да си уплътня кюнците при снадките и розетката? Мисля си за термо силикон от този червения дето е, но не ми се иска да е много силен та ако се наложи да се свалят ... проблема е че точно преди пламъка при палене на камината излиза дим точно от там. Четох за някакво алуминиево фолио , но от него ставало грозно като се свали заради самото лепило.
Е те с такива УПЛЪТНИТЕЛИ

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: