Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kamina.alba18kw - специалист
sstenly1 написа:
kamina.alba18kw написа:
sstenly1 написа:

Само не го удължавай с UTP или FTP кабел(демек интернетски) в 90% от случаите жилата изглеждат като медни,но са само изглеждат,всъщност са просто помеднени ,използвай кабел за тонколони около 4 ома,що се отнася за сензора няма значение как ще свържеш изводите му.
И така да разбирам. Режа кабела и снаждам жичките с меден кабел за тонколони 4 ома и воала така ли? Дано само не прецакам работите нещо, че ще съжалявам после за глупостта , която съм сътворил.
Датчика на камината който измерва температурата е NTC 10k OM( https://vikiwat.com/termorezistor-1ok-ntc.html ),струва стотинки,вземи си една бройка запои си я на кабела с който ще удължаваш,а този на камината въобще не разваляй.Преди да развиваш съществуващия от клемата,първо издърпай самата клема нагоре,така ще я освободиш от платката на контролера и ще ти е на чалъм :-D да развиеш болтчетата.
Коя е тази клема колега. Имам една клема отзад и на нея ми сложиха кабелче като мост. За него ли става въпрос. Този, който ми мери сега е с пластмасов винт, който като развия не мога да извадя. Нещо май аз не схващам :)
filmatoplo - майстор
Схващай по бързо де :wink: черното кабелче което завършва с малка черна бабунка това ти е датчика за стайната температура който си идва заводско ,ти искаш него да удължиш ,та това кабелче започва от платката ,там трябва да има пин който държи кабелчето .На по първобитните платки пиновете са фиксирани и трябва да се отвиват с малка отверка на место,на по усъвършенстваните платки пиноеете са на клик включване ,издърпваш целия пин и вече вън на удобно развиваш с отверка болченцата които държат кабела на датчика .Кипаджията да каже дали съм прав . :wink:
Vartasilver - специалист
Колеги искам камината да работи по температурата на водата а не от стайния датчик за да направя това пар76 трябва да е настроена на 2 нали?И на клемата зад камината мостче трябва да сложа :?
filmatoplo - майстор
Вдигни само стайната температура и готово .
Vartasilver - специалист
filmatoplo написа:
Вдигни само стайната температура и готово .
Вдигнах на 27 но стаята на камината е малка и тем.датчик както знаете е къс и за час отчита 27 градуса и тогава пада на мин мощност но тогава истива водата в радиаторите и стаите също :?
filmatoplo - майстор
Вдигни я още ,или свали датчика ниско ,едва ли до пода е 27.
kamina.alba18kw - специалист
Нормално ли е Аурига да дава разход сега при тези температури 30-35 кг на 24 часа? Отоплява 110кв.м без бойлер.
filmatoplo - майстор
През тези 24 часа постоянно ли работи .
kamina.alba18kw - специалист
filmatoplo написа:
През тези 24 часа постоянно ли работи .
Тя е на един авер и той казва, че работи нон стоп, ако огасне е да се случи веднъж на 24 часа и то не било всеки път. Дали е настроена като хората. Моята Албичка я докарах с ваша помощ на 600 650гр на час или 15кг 24 часа :) благодарение на вашите съвети. Но тук ситуацията ми се струва абсурдна, че то като стане -10 той трябва да седи с лопатата и да хвърля нощем, жена му денем :)
nadinka - напреднал
Здравейте на всички, отдавна ви четем със съпруга ми, но сега се включвам защото имаме проблем. Камината ни е Аурига 25kw. Имаме я от два три месеца, пуска беше без проблем, гореше всякакъв вид пелети-дървесни, разбира се. Въпросът ми е: Цяла седмица вече ми дава този проблем- гори по два-три часа, след което се изгася, няма пламък и след минути ми дава че няма пелети, а пелети има. И когато отворя вратичката да почистя стъклото е пълно с пелети. Почиствам всичко, пускам я отново, запалва се и след няколко часа пак така. #-o

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: