Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Дани11 - специалист
пон окт 11, 2021 8:09 pmpavlin83 написа:
пон окт 11, 2021 7:57 pmДани11 написа:
Колеги, излиза ми постоянно грешка 101,някакви идеи??
Изчакай да падне темп.на водата на поне 40° И пробвай да изчистиш грешката
Не става. Промених някои параметри,утре ще тествам.
Дани11 - специалист
Колеги търся дистанционно за аурига(предполагам че всички са еднакви). Ако някой продава или знае откъде да си купя, ще бъда благодарен.
As09 - помощник
Здравейте, аз съм с Ecospar Alba 18 kW.
Камината е нова с иноксови димоотводи, палена общо 10 пъти. Коминът ми е изчистен от коминочистач.
Вчера я запалих, от камината започна да излиза дим и изгърмя, за щастие без щети.
Вътре в камината зад купичката имаше недозапалени пелети. Какво да я правя?
Дани11 - специалист
пон окт 18, 2021 4:12 pmAs09 написа:
Здравейте, аз съм с Ecospar Alba 18 kW.
Камината е нова с иноксови димоотводи, палена общо 10 пъти. Коминът ми е изчистен от коминочистач.
Вчера я запалих, от камината започна да излиза дим и изгърмя, за щастие без щети.
Вътре в камината зад купичката имаше недозапалени пелети. Какво да я правя?
Да я настроиш.прочети темата
pavlin83 - специалист
пон окт 18, 2021 4:12 pmAs09 написа:
Здравейте, аз съм с Ecospar Alba 18 kW.
Камината е нова с иноксови димоотводи, палена общо 10 пъти. Коминът ми е изчистен от коминочистач.
Вчера я запалих, от камината започна да излиза дим и изгърмя, за щастие без щети.
Вътре в камината зад купичката имаше недозапалени пелети. Какво да я правя?

Здравей
Ако детонацията е по време на палене Коригирай параметри 3,4,6,8,22,23 ако е по време на горене пар.10,18,24,28 ако качиш параметрите си тук ще може да те насочим
Поздрави
Здравейте. За пръв път, от този сезон ползвам за отопление пелетна камина "Еко спар Минима". Като цяло съм доволен, но забелязах един странен и досаден проблем... През определени интервали от време, се чува едно изхлопване от шнека. В режим на разпалване го прави на всеки 3 минути, а в режим на модулация през по-големи интервали от време. Рових на доста места, но ме открих някой с подобен проблем. Каква е причината и решението за това?
pavlin83 - специалист
вт окт 19, 2021 7:04 amlz2aii написа:
Здравейте. За пръв път, от този сезон ползвам за отопление пелетна камина "Еко спар Минима". Като цяло съм доволен, но забелязах един странен и досаден проблем... През определени интервали от време, се чува едно изхлопване от шнека. В режим на разпалване го прави на всеки 3 минути, а в режим на модулация през по-големи интервали от време. Рових на доста места, но ме открих някой с подобен проблем. Каква е причината и решението за това?
Изкарай пелетите от бункера и го почисти добре, както и шнека може да са се натрупали стърготини от пелетите
Изкарай пелетите от бункера и го почисти добре, както и шнека може да са се натрупали стърготини от пелетите
[/quote]

Благодаря за съвета. Изгорил съм около 15 чувала, но досега не ми е хрумвало да чистя бункера и шнека. Бункера ясно как да почистя, но при шнека има ли нещо по-характерно, или само с прахосмукачката?
pavlin83 - специалист
вт окт 19, 2021 2:35 pmlz2aii написа:
Изкарай пелетите от бункера и го почисти добре, както и шнека може да са се натрупали стърготини от пелетите
Благодаря за съвета. Изгорил съм около 15 чувала, но досега не ми е хрумвало да чистя бункера и шнека. Бункера ясно как да почистя, но при шнека има ли нещо по-характерно, или само с прахосмукачката?
[/quote]
Само прахосмукачка, може ръчно да го активираш и с прахосмукачката обираш мисля че беше в меню С5 или С6 ще го познаеш по чертите същите който когато пали
silent - майстор
Здравейте, някой може ли да ми препоръча марка и модел безжичен стаен термостат за Екоспар АЛба....който да работи безпроблемно с нея и да я управлява коректно, пали вкарва в модулация , гаси и т.н. Ако и ми обясни как се и връзва ще му бъда още по-благодарен.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: