Най - вълнуващия въпрос зимно време.
p10 - 5
p18 - 16
p50 - 10
p53 - 10

Задал съм 23 градуса на печката, датчика е зад нея на около 50 сантиметра над печката, почти залепен за стената.
LiquidSun написа:p10 - 5
p18 - 16
p50 - 10
p53 - 10

Задал съм 23 градуса на печката, датчика е зад нея на около 50 сантиметра над печката, почти залепен за стената.

Пробвай да намалиш мощността при 1 степен, пар 10 го намали на 3 и ако стената до която е датчика е външна (студена) го отдалечи от нея защото го лъже че е студено и не гасне.
От днес, алба 18- сутринта видях че не е запалила в 9 ч не показваше грешка, само мигаше пламъчето както когато разпалва,пелети има но не работи шнека...рестарт от контакта-нищо...и пак и пак...тцъ....когато проверих параметрите се оказа, че пар 101 е 0?!, върнах си го на 240 както си беше и цък- чудо-камината запали...не знам как е станал пар 101 на 0 , но явно заради него шнека не подаваше пелети за да запали... някакви идеи?
estzvetanov написа:
p18 - 16
p50 - 10
p53 - 10

Пробвай да намалиш мощността при 1 степен, пар 10 го намали на 3 и ако стената до която е датчика е външна (студена) го отдалечи от нея защото го лъже че е студено и не гасне.

Ще го тествам, благодаря за насоката.
Аз не искам да гасне камината, когато тръгне да достига зададената температура, просто отварям вратата към другата стая.
Много хаотично ми се вижда подаването на пелети. Аз си мислех, че е през равен интервал, а то няма нищо такова.
Аз взех за старците такава. Отначало голямо палене голямо гасене. Сега пар 10 съм го намалил на 1, пар18 на 10 и датчика съм го смъкнал на 20 сантиметра от пода. Гори си по цял ден, нощем си я изключват. А и въздуха намалих с -20. Ограничена е да гори само на 1, не им трябват модулации. Гори по чувал пелети за 2 дни. :partyman:
LiquidSun написа:
estzvetanov написа:
p18 - 16
p50 - 10
p53 - 10

Ще го тествам, благодаря за насоката.
Аз не искам да гасне камината, когато тръгне да достига зададената температура, просто отварям вратата към другата стая.
Много хаотично ми се вижда подаването на пелети. Аз си мислех, че е през равен интервал, а то няма нищо такова.

При всяка мощност времето за подаване на пелети е различно, управлява се от параметри 10 за 1 степен и 18 за 5 (авто), но самото падане на пелетите варира, защото не падат равномерно от бункера в шнека (никой не е съвършен), най-добре слушай шнека, а не самото падане на пелетите.
foca написа:От днес, алба 18- сутринта видях че не е запалила в 9 ч не показваше грешка, само мигаше пламъчето както когато разпалва,пелети има но не работи шнека...рестарт от контакта-нищо...и пак и пак...тцъ....когато проверих параметрите се оказа, че пар 101 е 0?!, върнах си го на 240 както си беше и цък- чудо-камината запали...не знам как е станал пар 101 на 0 , но явно заради него шнека не подаваше пелети за да запали... някакви идеи?

Според мен параметъра се е бъгнал при мини токовите удари от рестартите с контакта или просто е имало токов удат в ел инсталацията (компютър все пак). Относно непаленето по-скоро някой от ограничаващите параметри е бил над хистерезиса и докато си рестартирал е паднал под номинала и тя е запалила. Предполагам разбира се :) :roll:
В книжката чета, че някъде се записва колко време е работила печката. Уви, от прочетеното, не се ориентирам къде да проверя брояча. Някой да сподели насока ?
94 параметър ли беше ,сега ти е на нула ,ако му задаеш време - то изтича и камината спира ,задаваш пак цифри и тръгва .Това не ти трябва .Това по принцип е Инсталатор да ти настрои камината ,да ти зададе еди колко си часа време ,след което камината да спре и да иска пак проверка от Инсталатор ,който ще я прегледа и пусне наново .Да ама това у нас не се практикува . :wink:
filmatoplo написа:94 параметър ли беше ,сега ти е на нула ,ако му задаеш време - то изтича и камината спира ,задаваш пак цифри и тръгва .Това не ти трябва .Това по принцип е Инсталатор да ти настрои камината ,да ти зададе еди колко си часа време ,след което камината да спре и да иска пак проверка от Инсталатор ,който ще я прегледа и пусне наново .Да ама това у нас не се практикува . :wink:

Ясно, и това е вариант. Да си засичам грубо седмично как е разхода.
estzvetanov написа:Пробвай да намалиш мощността при 1 степен, пар 10 го намали на 3 и ако стената до която е датчика е външна (студена) го отдалечи от нея защото го лъже че е студено и не гасне.

Равносметката -> разхода падна с около 30%, благодаря отново за насоките :partyman: С една торба ще успея да се топля четвърта вечер подред.

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Отопление”