Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Според мен то и колегата би го препоръчал е по добре да не гасне ами да крета на 1 степен би било по икономично ,но в случая с плюсовите температури и степен 1 е много.поне за сега да се направи на 1 градус както каза колегата.
Някъкви идеи как да се преборя с опушването на стъклото, не че ми пречи, но уюта е по голям като се вижда пламъчето :) Глупав въпрос но... #-o
kamina.alba18kw написа:Някъкви идеи как да се преборя с опушването на стъклото, не че ми пречи, но уюта е по голям като се вижда пламъчето :) Глупав въпрос но... #-o

За съжаление с по-често триене :)
estzvetanov написа:
pavlovip написа:
estzvetanov написа:
Я кажи какви са ти стойностите на параметри 50, 53, 95 и 96

Стойностите са 50-20; 53-20; 95-5; 96-5. Това е менюто което вадя.

Тези стойности казват, че ще пали и гаси при 2 градуса под и над зададената температура на въздуха (пар. 50 и 53 стойност 20 означава 2 градуса или 20/10) и 5 градуса под и над зададената температура на водата (пар. 95 и 96 стойност 5 означава 5 градуса или каквото е написано това е). Ако си и задал 26 градуса на въздуха примерно, при тези параметри като достигне 28 градуса забележи ще спре да подава пелети и ще започне да обдухва, ще ти мига че е угаснала, но докато не изгорят пелетите в кошницата няма да спре огъня, това означава че най-вероятно ще вдигне още малко температурата. След като е угаснала и температурата на стаята падне на 24 градуса ще започне да пали или тепърва ще започне процедура по палене: подаване на пелети, подгряване, палене, тест за огън и т. н., което ще доведе до допълнително падане на температурата, докато запали и почне да топли, простата сметка показва около 5 градуса разлика в температурата на въздуха между реалното палене и гаснене. Същото нещо става ако е угаснало по температура на водата, но в твоя случай с +- 5 градуса. Обикновено параметрите при фабричните настройки за 50, 53 са със стойност 10 или +-1 градус и аз смятам, че е добре и ти да ги направиш толкова. Що се отнася до пар. 95, 96 мисля че 5 градуса е добре и ти препоръчвам да не ги пипаш.
Сега ако искаш да ти се управлява по температура на водата, вдигни стайната температура на 30 градуса примерно за да не може да я достигне преди да стопли водата, ако искаш да ти управлява по температура на въздуха си направи тем. на въздуха колкото искаш и при зададени стойности на пар. 50 и 53 = 10 ще ти пали и гаси в диапазон от около 3 градуса като тук отчитам и инертността на самото палене и гасене.

Благодаря за изчерпателния отговор. Ще ги променя тези параметри и ще чакам по-студено време за да засека за колко време ще изстине стаята и ще включи да загрява. А кое е по-добре по въздуха или по водата да включва?
Температурата на въздуха спада по бавно от температурата на водата.остава само да не ти пречи градус нагоре и градус надолу ,абе около 3 градуса ще е хистерзиса ,ако долния спад ти е студено трябва да завишиш с градус изключването то тогава пък ще ти е топло . :)
Сега излезе нов проблем. Днес цял ден жена ми беше в къщи с малката и камината три пъти е загасвала. Причина препълнена кошница с неизгорели пелети. Работи два три часа, явно достига зададената температура и започва да обдухва, спира и после при започване на работа препълва кошничката и дава грешка със светлинен и звуков сигнал. Кои точно е параметъра за подаване на пелети да го регулирам и него и там как са зададени стойностите?
filmatoplo написа:Няма такъв режим на Тлеене ,имаш предвид че твоята първа степен е намалена до толкова че прилича на тлеене - така ли.обясни на коя степен работи преди да достигне стайната температура ,и след това изключва ли или слиза на степен 1 .

Ограничил съм го на 3та степен...и като стигне темп на стаята слиза на 1ва.Да,намален е пар 10-6 за да не гадне.
pavlovip написа:Сега излезе нов проблем. Днес цял ден жена ми беше в къщи с малката и камината три пъти е загасвала. Причина препълнена кошница с неизгорели пелети. Работи два три часа, явно достига зададената температура и започва да обдухва, спира и после при започване на работа препълва кошничката и дава грешка със светлинен и звуков сигнал. Кои точно е параметъра за подаване на пелети да го регулирам и него и там как са зададени стойностите?

От кога имаш камината и като я чистиш чистиш ли между тръбите над горивната камера, защото този проблем може да се появи от запушено растояние между тях, при което въздуха не може да минава и се случва точно това. Другата причина може да е от кофти пелети и не добро запалване, но първо изчисти между тръбите и виж дали ще се оправи, ако не стане тогава ще пипаме паленето
Камината е на 7 дена. Невярвам за 5 дена да е задръстило тръбите. По отношение на пелетите нямам мнение дали са добри или не. Все още тествам с различни видове. До сега съм изгорил 4 торби.
pavlovip написа:Камината е на 7 дена. Невярвам за 5 дена да е задръстило тръбите. По отношение на пелетите нямам мнение дали са добри или не. Все още тествам с различни видове. До сега съм изгорил 4 торби.

Дай параметри 0, 3, 4 и 22
и смени пелетите за начало. Има и детонации при паленето?

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Отопление”