Най - вълнуващия въпрос зимно време.
estzvetanov - специалист
nadinka написа:
Здравейте на всички, отдавна ви четем със съпруга ми, но сега се включвам защото имаме проблем. Камината ни е Аурига 25kw. Имаме я от два три месеца, пуска беше без проблем, гореше всякакъв вид пелети-дървесни, разбира се. Въпросът ми е: Цяла седмица вече ми дава този проблем- гори по два-три часа, след което се изгася, няма пламък и след минути ми дава че няма пелети, а пелети има. И когато отворя вратичката да почистя стъклото е пълно с пелети. Почиствам всичко, пускам я отново, запалва се и след няколко часа пак така. #-o
Най вероятно е от пелетите, щом е горяла преди без проблем. Другия вариант е да са се задръстили димоотводните тръби, нищо че я имате от скоро, ако пелетите са кофти е възможно, проверете ги. Тези камини работят на вакуум и ако тръбите са задръстени няма кислород за горене и пелетите не доизарят.
estzvetanov - специалист
kamina.alba18kw написа:
filmatoplo написа:
През тези 24 часа постоянно ли работи .
Тя е на един авер и той казва, че работи нон стоп, ако огасне е да се случи веднъж на 24 часа и то не било всеки път. Дали е настроена като хората. Моята Албичка я докарах с ваша помощ на 600 650гр на час или 15кг 24 часа :) благодарение на вашите съвети. Но тук ситуацията ми се струва абсурдна, че то като стане -10 той трябва да седи с лопатата и да хвърля нощем, жена му денем :)
Пипали ли сте фабричните настройки и къде се намира датчика за температурата, да не е до някоя студена стена или под прозорец, защото тама се лъже че е студено и не гасне.
kamina.alba18kw - специалист
estzvetanov написа:
kamina.alba18kw написа:
filmatoplo написа:
През тези 24 часа постоянно ли работи .
Тя е на един авер и той казва, че работи нон стоп, ако огасне е да се случи веднъж на 24 часа и то не било всеки път. Дали е настроена като хората. Моята Албичка я докарах с ваша помощ на 600 650гр на час или 15кг 24 часа :) благодарение на вашите съвети. Но тук ситуацията ми се струва абсурдна, че то като стане -10 той трябва да седи с лопатата и да хвърля нощем, жена му денем :)
Пипали ли сте фабричните настройки и къде се намира датчика за температурата, да не е до някоя студена стена или под прозорец, защото тама се лъже че е студено и не гасне.
Ами честно казано незнам. Аз съм от Свищов а той ми е приятел и е от Ямбол. Днес ми звънна да ми се оплаче споменах му за бойлер, каза че има,ама като го изолира разхода пак бил същия. Питах го за термостат стаен, каза че нямал. Та то това не би трябвало да е възможно. Вървял по вода и я държал на 65 гр. Малко ми се вижда мътна работата. Не мога да му помогна с малкото опит, който имам, а и той не може да ми обясни, тъй като е от скоро с нея. Зяънял на майстора, който му я е сложил и му казал, че е било нормално да дава такъв разход. Аз не съм съгласен с тази теза и го посъяетвах да намери някой компетвнтен по тяхния край и да му я нагласи като хората. Инъче казва, че като гори само тлее когато доатигне градусите, което ме навежда на мисълта, че си модулира. Афиф работа май май. :)
estzvetanov - специалист
kamina.alba18kw написа:
estzvetanov написа:
kamina.alba18kw написа:

Тя е на един авер и той казва, че работи нон стоп, ако огасне е да се случи веднъж на 24 часа и то не било всеки път. Дали е настроена като хората. Моята Албичка я докарах с ваша помощ на 600 650гр на час или 15кг 24 часа :) благодарение на вашите съвети. Но тук ситуацията ми се струва абсурдна, че то като стане -10 той трябва да седи с лопатата и да хвърля нощем, жена му денем :)
Пипали ли сте фабричните настройки и къде се намира датчика за температурата, да не е до някоя студена стена или под прозорец, защото тама се лъже че е студено и не гасне.
Ами честно казано незнам. Аз съм от Свищов а той ми е приятел и е от Ямбол. Днес ми звънна да ми се оплаче споменах му за бойлер, каза че има,ама като го изолира разхода пак бил същия. Питах го за термостат стаен, каза че нямал. Та то това не би трябвало да е възможно. Вървял по вода и я държал на 65 гр. Малко ми се вижда мътна работата. Не мога да му помогна с малкото опит, който имам, а и той не може да ми обясни, тъй като е от скоро с нея. Зяънял на майстора, който му я е сложил и му казал, че е било нормално да дава такъв разход. Аз не съм съгласен с тази теза и го посъяетвах да намери някой компетвнтен по тяхния край и да му я нагласи като хората. Инъче казва, че като гори само тлее когато доатигне градусите, което ме навежда на мисълта, че си модулира. Афиф работа май май. :)
Ако е с малкото прозорче на вратата я водят котел и се управлява само по вода, и ако няма термо глави да затварят и да я управляват това което казваш е напълно нормално. Ако няма изолация и читава дограма съвсем.
kamina.alba18kw - специалист
estzvetanov написа:
kamina.alba18kw написа:
estzvetanov написа:

Пипали ли сте фабричните настройки и къде се намира датчика за температурата, да не е до някоя студена стена или под прозорец, защото тама се лъже че е студено и не гасне.
Ами честно казано незнам. Аз съм от Свищов а той ми е приятел и е от Ямбол. Днес ми звънна да ми се оплаче споменах му за бойлер, каза че има,ама като го изолира разхода пак бил същия. Питах го за термостат стаен, каза че нямал. Та то това не би трябвало да е възможно. Вървял по вода и я държал на 65 гр. Малко ми се вижда мътна работата. Не мога да му помогна с малкото опит, който имам, а и той не може да ми обясни, тъй като е от скоро с нея. Зяънял на майстора, който му я е сложил и му казал, че е било нормално да дава такъв разход. Аз не съм съгласен с тази теза и го посъяетвах да намери някой компетвнтен по тяхния край и да му я нагласи като хората. Инъче казва, че като гори само тлее когато доатигне градусите, което ме навежда на мисълта, че си модулира. Афиф работа май май. :)
Ако е с малкото прозорче на вратата я водят котел и се управлява само по вода, и ако няма термо глави да затварят и да я управляват това което казваш е напълно нормално. Ако няма изолация и читава дограма съвсем.
За термоглави съмсигурен, че има,за това дали е като котелната B версия не аъм сигурен. Но щом ме пита дали се вижда пламък или само тлее значи би трябвало да е с големия прозорец. Поне така мисля. Ще държа в течение, за да може да споделяме опит и да го обменяме. Колкото до моята Alba днес забелязах, че след достигане на градусите покачва полека до 1 гр над зададените. На ръба да огасне. Пробвах да намаля пар 10 с единица но огасна. Намалих вентилатора на първа мощност с 5 единици, за да догарят по бавно по-малкото количество и е малко по добре но я изтървах и загасна. Утре като я спра да я почистя ще видя как е. Дали пипам правилните настройки и операций?
filmatoplo - майстор
Моята самоделна камина има много яко Изчакване ,може и да тлее 2-3 минути след това подава малко пелети и се появява пламък отново ,после пак почива 2-3 минути и пак пламък ,За да огасне трябва много време да мине ,и температурата да спадне с 40 градуса от колкото е била .При Екоспар не брои до 2 -гасне си малко да остане без гориво .
estzvetanov - специалист
kamina.alba18kw написа:
estzvetanov написа:
kamina.alba18kw написа:

Ами честно казано незнам. Аз съм от Свищов а той ми е приятел и е от Ямбол. Днес ми звънна да ми се оплаче споменах му за бойлер, каза че има,ама като го изолира разхода пак бил същия. Питах го за термостат стаен, каза че нямал. Та то това не би трябвало да е възможно. Вървял по вода и я държал на 65 гр. Малко ми се вижда мътна работата. Не мога да му помогна с малкото опит, който имам, а и той не може да ми обясни, тъй като е от скоро с нея. Зяънял на майстора, който му я е сложил и му казал, че е било нормално да дава такъв разход. Аз не съм съгласен с тази теза и го посъяетвах да намери някой компетвнтен по тяхния край и да му я нагласи като хората. Инъче казва, че като гори само тлее когато доатигне градусите, което ме навежда на мисълта, че си модулира. Афиф работа май май. :)
Ако е с малкото прозорче на вратата я водят котел и се управлява само по вода, и ако няма термо глави да затварят и да я управляват това което казваш е напълно нормално. Ако няма изолация и читава дограма съвсем.
За термоглави съмсигурен, че има,за това дали е като котелната B версия не аъм сигурен. Но щом ме пита дали се вижда пламък или само тлее значи би трябвало да е с големия прозорец. Поне така мисля. Ще държа в течение, за да може да споделяме опит и да го обменяме. Колкото до моята Alba днес забелязах, че след достигане на градусите покачва полека до 1 гр над зададените. На ръба да огасне. Пробвах да намаля пар 10 с единица но огасна. Намалих вентилатора на първа мощност с 5 единици, за да догарят по бавно по-малкото количество и е малко по добре но я изтървах и загасна. Утре като я спра да я почистя ще видя как е. Дали пипам правилните настройки и операций?
Не прекалявай с вентилатора и имай предвид, че при топлото време дори и при намалена мощност може да вдигне температурата. Гледай 10 да го нагласиш така, че да не гасне, че няма пелети, защото после трябва ти да я пуснеш, ако угасне по някой от параметрите после ще тръгне сама.
kamina.alba18kw - специалист
Ами аз съм я нагласил колкото се може добре. Тя си е малко по мощна за квадратите ми и допускам, че може да огасне. Въпроса е да не го прави като в началото на всеки 30 мин да пали и да гаси. Сега в най лошия случай се случва на 24 часа веднъж да изгасне, но все пак вън не е още толкова студено. :)) благодаря ти, че ме светна за някои неща. :)
foca - помощник
И аз съм с алба 18, колега качи си параметрите, да си сверим часовниците, аз с 15 кг го докарвам 12 часа горене... на I и II степен предимно на I...а още е топло...
filmatoplo - майстор
Имам пускана една въздушна камина Екоспар Карина 10 клв ,та този параметър 10 който е за степен 1 не е с много цифри като на водните ризи Аурига например ,ами е от 1 до 5 .Свалям на цифра 1 и толкова и пак гори средно не може по малко да се свали камоли да угасне .Същевременно камината е фиксирана само на степен 1 .А ся де.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: