Най - вълнуващия въпрос зимно време.
marin_ks - специалист
пет яну 25, 2019 11:50 amnokoniko написа:
пет яну 25, 2019 9:06 ammarin_ks написа:
чет яну 24, 2019 4:02 pmПотребител 1 написа:
С какво чистите ревизионните отвори от горе аз ги чистя с ческа за шишета но неможе да стигне до края?
Аз ги чистя с телени четки Ф40 и Ф50 заварени на парче винкел от двете страни. С гофрето на прахосмукачката бъркам до долу и така по рядко отварям ревизиите отстрани. Само да отбележа, че тая година попаднах на много лоши пелети. За 12 ч. работа кошницата е пълна с шлак на които са образувани дупки и ако угасне няма палене ако не се изчисти, така че внимавайте откъде какво купувате.
Аз също попаднах на лоши пелети и какви ли настройки не слагах, но кошницата се пълнеше яко и имаше шлак........и за проба минах на качество на пелетите - 3. И стана чудо......кощницата чиста и цялата пепел е от вън след 24 часа горене. Пробвай при теб какво ще се получи. :partyman:
Разликата е огромна, но за съжаление все още при 24 ч. горене образува шлак и то доста. Решението е догодина да сменя доставчика пък каквото стоне. Все пак благодаря. Сега поне ще я чистя веднъж на ден..........
ivelinmmmm - специалист
Здравейте искам да попитам ,защо не мога да задам на пар 51 - температура 23гр в контролера позволява ми до 25 и камината не иска да тръгне после .А като задам 125 тръгва.Камината е Еко Спар минима 12кв с водна риза
ivelinmmmm - специалист
трябва ли да има мост на бялата клема за външен термостат
nelim - специалист
вт яну 29, 2019 3:34 pmivelinmmmm написа:
трябва ли да има мост на бялата клема за външен термостат
Ако няма мост, камината ще пали и гасне, в зависимост от параметрите, тази клема е за стаен термостат.
ivelinmmmm - специалист
защо не мога да задам на пар 51 - температура 23гр в контролера
nelim - специалист
вт яну 29, 2019 4:47 pmivelinmmmm написа:
защо не мога да задам на пар 51 - температура 23гр в контролера
Вероятно камината игнорира температурата на въздуха и се управлява по параметър 52 - темп на водата.

Когато се смени конфигурацията, така че да работи като водогреен котел, не може да се пипа температурата на водата, нито от параметрите, нито от менюто с температурите.

Вижте параметър 76 и 53 колко са ?
nokoniko - специалист
вт яну 29, 2019 4:47 pmivelinmmmm написа:
защо не мога да задам на пар 51 - температура 23гр в контролера
Мисля, че трябва да умножиш по 5. За да зададеш 23 градуса трябва пар.51 да ти е 115. :partyman:
ivelinmmmm - специалист
Благодаря вече ми стана ясно като умножа по 5 вече се получава , а трябва ли да има мост на бялата клема за да работи с нейния датчик
nelim - специалист
вт яну 29, 2019 5:30 pmivelinmmmm написа:
Благодаря вече ми стана ясно като умножа по 5 вече се получава , а трябва ли да има мост на бялата клема за да работи с нейния датчик
Защо не си задаваш темпеартурата от потребителското меню, вместо като параметър?
ivelinmmmm - специалист
ами на параметър не трябва ли да се задава стойност

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: