Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pavlin83 - специалист
съб яну 01, 2022 10:03 amkrasista написа:
съб яну 01, 2022 9:56 amsilent написа:
....остава да кажеш и какъв стаен термостат искаш да сложиш...термостата трябва да е с безпотенциални контакти на релето....
За много години колеги. ще я разхвърля да видя кабелите как са. Bboil RF слагам и устройството си работи, меря с уреда затваря и отваря.
За много години, аз също съм с bboil, след като вързах кабелите на клемата отзад дадох пар.76 на 2 пар.51 на макс мисля беше 255 и пар.53 на 0 след това рестартирах от щепсела и 2 год.така работи
Най-накрая тръгна.Колега Pavlin83 бях задал същите настройки и накрая се оказа,че след като изкарам щепсела трябва да го държа поне 5 мин изключен за да приеме новите настройки правилно.Друг колега ми беше казал да броя до 5 и да включвам.Както и да е.Сега изниква друг проблем който трябва да проверя от къде идва ,а именно че след като включи BBoil RF печката след 5 до 10 мин термостата се рестартира и съответно печката започва да гасне.Температурния датчик е през една стена на около 5 м от управлението.WIFI приемника се намира на 3 м от рутера,като ги дели само една рехава плоча бетон.BBoil RF е настроен правилно и сега взех термодатчика до него и ще видим дали ще продължи да се рестартира.Благодаря ви за помощта.
Здравейте,

Пелетен Котел Eco Spar MAXIMA 33 KW при влизане в сервизното меню за настройка параметри не виждам параметър 76... Котела се контролира по въздух от стаен термостат.
Моля да споделите как да видя този параметър.

Благодаря предварително.
Slavi1983 - помощник
Здравейте! Не знам дали тук му е мястото да попитам , но днес ми предложиха тази камина EcoSpar Alba B 18kW за отопляване на апартамент 95кв.м с много добра изолация ,както външна така и в пода и тавана ,къщата е на калкан и има само две външни стени, висок клас 6 камерна дограма. Ще се загрява и 150л. бойлер. Камината ще бъде поставена в сервизно помещение на долният етаж ( забелязох че отдава 1kw., нз. дали има такава която да не отдава изобщо ) . Тези които сте по- вещи споделете дали е подходяща за нас. Преди година ни заблодиха с едно Грейко Бижу 25kw. ,добре че се отървахме от него , беше прекалено голямо в резултат на което не можехме да влезем в минимума които явно е заложен , от там всеки ден грешки ,аларми и много проблеми. Сега ни е трудно с новият избор. Имаме предложение и за ПЕЛЕТНА КАМИНА С ДОПЪЛНИТЕЛНА ИЗОЛАЦИЯ НА ВОДНАТА РИЗА - MARELI SYSTEMS PB 18KW( за нея не намерих много информация) .Македонската по-добра ли е от българските?
Liarrr - помощник
чет яну 20, 2022 11:11 pmSlavi1983 написа:
Здравейте! Не знам дали тук му е мястото да попитам , но днес ми предложиха тази камина EcoSpar Alba B 18kW за отопляване на апартамент 95кв.м с много добра изолация ,както външна така и в пода и тавана ,къщата е на калкан и има само две външни стени, висок клас 6 камерна дограма. Ще се загрява и 150л. бойлер. Камината ще бъде поставена в сервизно помещение на долният етаж ( забелязох че отдава 1kw., нз. дали има такава която да не отдава изобщо ) . Тези които сте по- вещи споделете дали е подходяща за нас. Преди година ни заблодиха с едно Грейко Бижу 25kw. ,добре че се отървахме от него , беше прекалено голямо в резултат на което не можехме да влезем в минимума които явно е заложен , от там всеки ден грешки ,аларми и много проблеми. Сега ни е трудно с новият избор. Имаме предложение и за ПЕЛЕТНА КАМИНА С ДОПЪЛНИТЕЛНА ИЗОЛАЦИЯ НА ВОДНАТА РИЗА - MARELI SYSTEMS PB 18KW( за нея не намерих много информация) .Македонската по-добра ли е от българските?
Здравей. Аз ползвам същата камина за отопляне на сходно по спецификации жилище и ми идва голяма, нямам бойлер обаче! Доколкото зная, би следвало да загряваш водата до около 60 градуса за да се затопли и бойлера, в този ред на мисли, според мен ще ти дойде леко големичка, нека все пак се изкажат и гурутата тук. Друг момент е, че щом ще имаш отделно помещение за мен котел е по-доброто решение, поради ред причини - бункер, мръсотия и т.н.
Помагайте! С Алба 18 съм. Две години нямах никакви проблеми. От тази година, започна при запалване и преминаване в режим на горене светва метличката и камината се гаси. Понякога при няколко последователни опита успява да започне да гори, но от вчера няма никакъв шанс. На какво може да се дължи?
Здравейте,колеги!
Вече трета година съм с камина еко спар минима б. Печката работи с ббойл,но от вчера като се запали работи 5-10 Мин. и точно преди да почне фаза горене и се гаси.На какво може да се дължи това? Ббойла показва че трябва да е включена.Моля помагайте,ще съм много благодарен
filmatoplo - майстор
Да не би при запалване да не може да достигне настроената в параметър 54 температура на газовете.Когато пали иконката в зелено мига ,и после когато се достиге температурата иконата свети постоянно,ако не успее гаси .
Здравейте имам Аурига 25 kw с водна риза,но имам малък теч от колектора, който е за топлата вода на печката от самите кранчета.Теч е силно казано капе по малко като е изгасена печката, но въпроса е че в момента съм под карантина и няма как да отстраня проблема.Това, което ме притеснява е че всеки ден допълвам по малко системата,но в момента дори когато гори е под 1.Нямам сериозен теч, но няма и налягане. Може ли още няколко дни така да работи и притеснително ли е че налягането е толкова ниско. Благодаря за съдействието! 😃
silent - майстор
Не....карай си я така...

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: