Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nelim - специалист
нед яну 13, 2019 2:36 pmpojarnikara написа:
Дайте решение на проблема с Sonoff ключа. Всичко е свързано, реле след ключа и свързано отзад на клемата на камината. Пар. 76 го пробвах на 1 и на 2, но камината не реагира...
Няма нищо особено Sonoff-а.

Ако искаш го откачи изцяло.

Трябва да докараш камината до това положение, че ако няма мост отзад, камината трябва да се запали и веднага да изгасне.
Като постигнеш това положение, сложи мостче пак на клемата и камината трябва да започне да се пали.

Чак след като постигнеш това си сложи сонофа който реално ще ти е умно замостване - когато ти решиш :)

76 си го остави 2
Виж и параметър 53 как ти е, мисля че и той имаше значение и май трябва да е 0

ПС. Имай впредвид и друго - камината ако е на OFF, няма да се запали сама като закъсиш отзад.

Трябва реално да си я пуснеш и чак след това да я пускаш и спираш от клемата.. ако камината е спряна (но не от стайния термостат/клемата) ръчно - не може да я палиш отзад, може да я запалиш през него - само ако е изключена от стайния термостат...
estzvetanov - специалист
нед яну 13, 2019 10:41 amSlavi11 написа:
Здравейте: Дайте ми моля ви някакви адекватни настройки за Екоспар 10 kw въздушна..Много буйно гори и много разход на пелетите...тел. ми е 0888868656....пуснете ми ги на Вайбър и..или се свържа с някой да ми обясни подробно...
Колега, на 172 страница от форума съм качил файл с начални настройки на повечето модели камини, мисля че и твоята я има, свери си ги като първоначална информация. После ако не си успял да се справиш сам, пусни настройките и тук във форума с малко повече информация за режима на работа на камината и за самото жилище, пък да видим дали ще можем да ти помогнем.
estzvetanov - специалист
нед яну 13, 2019 9:41 amПотребител 1 написа:
Здравейте,въпросът ми е по книжка дават че има разтояние 2 мм м/у стъклото и ламарината но аз със алба 18 нямам то е плътно данеби само въздушните да имат.
Нямам представа каква книжка си гледал, но ако има растояние между стъклото и ламарината (предполагам че за вратата говориш) няма как да работи нормално, защото тягата която вентилатора прави се компенсира от отвора под кошничката за пелетите и под запалката. Ако има растояние между стъклото ви ламарината, то ще дърпа въздух и от тама и горенето няма да е както трябва.
burner - специалист
пон яну 14, 2019 8:36 amestzvetanov написа:
нед яну 13, 2019 9:41 amПотребител 1 написа:
Здравейте,въпросът ми е по книжка дават че има разтояние 2 мм м/у стъклото и ламарината но аз със алба 18 нямам то е плътно данеби само въздушните да имат.
Нямам представа каква книжка си гледал, но ако има растояние между стъклото и ламарината (предполагам че за вратата говориш) няма как да работи нормално, защото тягата която вентилатора прави се компенсира от отвора под кошничката за пелетите и под запалката. Ако има растояние между стъклото ви ламарината, то ще дърпа въздух и от тама и горенето няма да е както трябва.
Това е предписано разстояние между горния край на стъклото и захващащият ръб (скоба). Необходимо е, за да не се пръсне стъклото при термичното му разширение. Тази хлабина трябва да е установена заводски и може да намалее или изчезне, ако се запълни с нагар. Тогава явно там трябва да се почисти.
Потребител 1 - напреднал
Благодаря за отговора!
filmatoplo - майстор
:) Напиши си настройките ,някой ще ги коментира .
Потребител 1 - напреднал
Принципно колко трябва да бъдат димните газове в нормални граници. Защото някой пелети искат понече подаване на въздох и по този начин си ги онеличаваме.
Потребител 1 - напреднал
Какво бихте ме посаветвали за пелети с понече пепел.
Pafkata - напреднал
Някой ползва ли инверторен юпс? Спрял съм се на " вито" с външен акумулатор.Някакъв съвет??
genaid_03 - напреднал
ср яну 16, 2019 3:51 pmPafkata написа:
Някой ползва ли инверторен юпс? Спрял съм се на " вито" с външен акумулатор.Някакъв съвет??
[/quot

Дай линк да се види характеристиката му. За Каква камина става на въпрос?

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: