Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pavlin83 - специалист
Здравейте, как мога да разбера помпата на коя степен ми работи и как мога да я променя Alba 18
Благодаря предварително
nokoniko - специалист
чет дек 12, 2019 8:41 pmpavlin83 написа:
Здравейте, как мога да разбера помпата на коя степен ми работи и как мога да я променя Alba 18
Благодаря предварително
tolsan4o - помощник
чет дек 12, 2019 8:41 pmpavlin83 написа:
Здравейте, как мога да разбера помпата на коя степен ми работи и как мога да я променя Alba 18
Благодаря предварително
Отваряш капака на камината,който се пада от дясно като си срещу нея.Осветявяш с нещо и ще видиш 1 2 3.Завърташ на която искаш и готово.
tolsan4o - помощник
ср дек 11, 2019 6:07 amТрифон П.Трифонов написа:
вт дек 10, 2019 11:26 pmtolsan4o написа:
Много е хубаво, че си доволен, но кажи на помпата да включва по рано!
Правилно си я сложил на 1ва.
Колега умишлено е каправрна така.Ако я направя помпата да включва по-рано няма да достига желаната температура,защото е намалена много на 1-ва степен.А в случая помпата не върти и тя загрява водата в камината само на 2-ра степен,когато достигне 52гр. минава на 1-ва , но загрява до 54гр. защото понпата тогава тръгва.Така гори на 1-ва и отива до 55,56гр. и ги държи около 3-5мин.,след което пада до около 51гр.,а помпата вече е спряла на 53гр.Така отново зягрява водата само в камината за около 3-5мин.През това време в което помпата не върти радиаторите са топли и излъчват.Така през цялото време топля половината вода в системата.Същотот се случва ,когато настроя пар67-58;пар68-57;пар52-54,55(за да избегна конденз по съвета на колегата).Аз не съм специалист.Просто експериментирам по тази логика още с камината на дърва и за това споделям.Ще се радвам даже да порасъждаваме по плюсове и минуси на моите настройки.Всеки гони оптималното.
genaid_03 - напреднал
Здравейте, на коя степен е най-добре да работи помпата?
pavlin83 - специалист
Здравейте колеги преди 3 дни смених пелетите от същия производител но май друга партида. С предишните го бях докарал стъклото да се зацапва чак след 24 до 36 часа сега с тия става дроб за 7-8 часа бихте ли ме посъветвали какво трябва да променя
nelim - специалист
ср дек 11, 2019 10:25 pmkrasko7878 написа:
Моята пали за 7-8 мин, но ми се струва че натрупва повече пелети от необходимото и за това започва да пуши толкова и да има детонации от време на време! Ако някой може да ми каже как да направя така, че да пусне да кажем 2 шепи пелети и сед това 5 мин да не пуска нищо, докато не запали, знам ли и аз, но тези детонации ме притесняват, защото веднъж и кюнците излязоха, а това си е опасно. Да отбележа, че камината е почистена основно(и от ревизии те), не беше задръстена, и ефекта е същия
На прав път си, намаляй първоначалната доза.. не може да я направиш 5 минути да не пуска нищо докато запали, просто намали началната.

Аз съм забелязал че при мен го прави ако са останалите пелети в кошницата (примерно е загаснала и не ги е изгорила) или по няква причина има пелети в кошницата като пали - тогава като пусне новата доза и се задушава.. пали трудно или с детонация, а е имало случай да се препълни и дори да не запали

Аз не съм пипал тези параметри, защото с тия по подразбиране си е ОК, единствено ако има някакви пелети останали и пусне новите за палене се получава, което ме навежда на мисълта че при теб причината е същата.
пон дек 16, 2019 8:53 amgenaid_03 написа:
Здравейте, на коя степен е най-добре да работи помпата?
Ако е на до 20 киловатова камина и на един етаж, на 1.
В редки случаи, при по сложна разводка- 2.

pavlin83, ако мощността е достатъчна, намали малко подаването на пелети!
Инак увеличаваш оборотите на вентилатора- въздуха.

Непълно горене- липса на достатъчно кислород. Проявава се като гъст, черен дим. Лекува се по два начина. Намаляваш горивото или увеличаваш кислорода.
thegmin - специалист
Здравейте, знаете ли как да направя моята камина (минима 10кв) да се пали автоматично след пускане на тока. Идеята ми е да я паля с wifi реле. :?:
nelim - специалист
вт дек 17, 2019 10:54 pmthegmin написа:
Здравейте, знаете ли как да направя моята камина (минима 10кв) да се пали автоматично след пускане на тока. Идеята ми е да я паля с wifi реле. :?:
По-добре да не я гасиш от тока.. реално ако е горяла камината и тока е спрял, няма гаранция че като дойде ще се запали.. защото тя не се е продухала и изчистила, може да има неизгоряли пелети в кошницата и като пусне нови надали ще запали.

Иначе ако не гасиш камината от тока, спокойно може да си я пускаш/спираш през вифи :) аз така правя

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: