Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,
От 5 години имам ecospar 18 kw и никога не съм имал проблеми.Тази година се наложи да взема слънчогледови пелети заради цената.При пускане на камината от начало има хубав огън,но точно след 15 Мин камината изгасва и има индикация ,че няма пелети.Пълних резервоара и ефектът е същия.комина е чистен,печката е почистена основно.От сервиза казаха,че трябва да се "пипнат настройките".Проблема е че докато дойде техник,ще умрем от студ,а имам и новородено в къщи.отоплявам 130 квадрата къща на 2 етажа,(6 радиатора,2 лири и един бойлер).Проблема се състои ,че след 10 Мин горене в камината няма огън,а вентилатора само издухва пелетите.Параметрите които зададох са :

Прикачен файл

Screenshot_2022-11-06-20-23-36-480_com.hsv.freeadblockerbrowser.jpg
silent - майстор
Увеличи подаването и намали въздуха, за съжаление не помня точно кои параметри бяха ...а и ми гръмна компа с настройките и трябва да ровя някъде из архивните дискове. Надявам се някой колега да каже кои са...но не очаквай готови настройки. Едва ли има някой друг който да си е причинил мъката да гори слънчоглед в тази камина. Горил съм пелети с лошо качество и знам какъв ужас е и след това за слънчоглед дори и не съм и помислял. При всички случаи по всяка вероятност ще имаш нетабилна работа гаснене и със сигурност много чистене.
Вярно че слънчогледовите пелети са по евтини но защо си се набутал с тях при положение че не можеш сам да си правиш настройките.
пон ное 07, 2022 11:48 amsilent написа:
Увеличи подаването и намали въздуха, за съжаление не помня точно кои параметри бяха ...а и ми гръмна компа с настройките и трябва да ровя някъде из архивните дискове. Надявам се някой колега да каже кои са...но не очаквай готови настройки. Едва ли има някой друг който да си е причинил мъката да гори слънчоглед в тази камина. Горил съм пелети с лошо качество и знам какъв ужас е и след това за слънчоглед дори и не съм и помислял. При всички случаи по всяка вероятност ще имаш нетабилна работа гаснене и със сигурност много чистене.
Вярно че слънчогледовите пелети са по евтини но защо си се набутал с тях при положение че не можеш сам да си правиш настройките.
Здравейте,
Проблема се реши(нямаше общо с настройките или почистването).Сега остава да я пусна и да я настроя фино.Никога не бях дори отключвал менюто за настройки,защото не е имало нужда.А от това което,пише в тези 300+ страници може да се сглоби още едно ръководство :rolleyes: Вече след като знам кое какво е съм доста по-спокоен.след няколко чувала ще кача снимка да видим дали наистина е толкова зле на слънчоглед...
silent - майстор
Браво дано успееш да докараш приемлива работа на слънчоглед, и кажеш накрая дали спестеното си струва хамалогията и другите неудобства...Аз лично се съмнявам че ще се разминеш само с финни настройки при преход към такова гориво...
Здравейте колеги бих искал да ви попитам за камина Аурига -Б модел дали някой също като мен се е сблъсквал с честото горене на запалки от миналият сезон започнаха проблемите първо с много бавно запалване след това смяна на няколко запалки от типа на оригиналната ,също така керамична и кварцова запалка също проблема се изразява в това че камината работи пълни си дозата с пелетите на дисплея всичко си свети без аларми и грешки а не запалва другото което е че токът който се доставя до нея е не 220 волта а 205 волта досега никога не е влизано в сервизното меню просто всичко си беше наред моля яко някои може да помогне нека да сподели благодаря ви предварително
Здравейте, пиша с молба за помощ относно камина Екоспар Минима 12 с водна риза, Ползвам я от 3г. Тази година обаче, пускайки я... със старите си настройки, е няма такъв зор, проблема е в това, че достигайки си зададените 60 градуса на водата, шнека си спира, температурата на газовете са около 180 190, светлинния сигнал на бутона за пускане почва да си мига и..... След 2 3 4 мин камината си угасва напълно. Моля за вашата помощ... Изчетох какви ли не мнения, съвети за промени на параметри и тн но..... ТЦ Прикачвам едни от последните пробва и настройки.
Прикачен файл:
IMG_20221119_232837.jpg
57 да стане 210!
Ако отново се случва това, да се вдига постепенно!
нед ное 20, 2022 6:34 amТрифон П.Трифонов написа:
57 да стане 210!
Ако отново се случва това, да се вдига постепенно!
И при 240 пак същото, гони си 60градуса на водата с 220 230 на димните постоянни, но чак когато водата качи 67 68, димните падат докато не угасне камината......
Офф, забравих, че тук въвежданите стойности се делят на 2.
Можеш ли да видиш каква грешка е запаметила?
Щом мига, това е признак, че има проблем.
нед ное 20, 2022 11:10 amТрифон П.Трифонов написа:
Офф, забравих, че тук въвежданите стойности се делят на 2.
Можеш ли да видиш каква грешка е запаметила?
Щом мига, това е признак, че има проблем.
Как мога да я видя!?!? Няма изписана такава или поне не е излязла на дисплея.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: