Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sstenly1 - специалист
:? Бая се чудих ако има такова нещо къде може да са го тикнали.....значи и това е объркано в инструкцията.Явно проверката и тестването за наличие на пламък зависи само от параметър 54.
LiquidSun - помощник
Здравейте !
От доста време следя вашата тема.
От миналата семица съм собственик на Solara 6kW, въздушна риза.
Искам да споделя първи впечатления:
Целта ми е да отоплявам хол на минимална степен и в случай, че стане по топличко - да отварям вратата към другите стаи.

Като първи пелети реших да взема такива от Мастърхаус - румънски.
Изглеждаха чудесно, човека, който пусна печката, също ги одобри.
Всичко супер. При първият чувал трудно достигаше желаната температура в стаята при работа на 3-4-5 степен.
:? Почнах да се чудя в мен ли е проблема нещо. Миналата седмица ми дадоха самоковски, иглолистни пелети - с тях печката направо литна. На първа степен става жега и вратата към другата стая стои почти постоянно отворена.
До тук добре, но ми се вижда малко голям разхода при положение, че през 90% от времето работи на 1-ва степен.
15 кг пелети ги оправя за около 12 часа работа (по книжка дават минимален разход от 400гр на час). Много неравномерно ми се вижда подаването на пелетите.
Чувам ги как дрънкат преди 4-5 секунди. Понякога пуска по една на всяка секунда. Понякога прави по дълги паузи между пускането.

Ако някой ползва печка с въздушна риза, ще се радвам да сподели впечатления, насоки към кои настройки да се обърна и т.н. Малко дълго стана писанието ми, дано не ви отегчи #-o
estzvetanov - специалист
LiquidSun написа:
Здравейте !
От доста време следя вашата тема.
От миналата семица съм собственик на Solara 6kW, въздушна риза.
Искам да споделя първи впечатления:
Целта ми е да отоплявам хол на минимална степен и в случай, че стане по топличко - да отварям вратата към другите стаи.

Като първи пелети реших да взема такива от Мастърхаус - румънски.
Изглеждаха чудесно, човека, който пусна печката, също ги одобри.
Всичко супер. При първият чувал трудно достигаше желаната температура в стаята при работа на 3-4-5 степен.
:? Почнах да се чудя в мен ли е проблема нещо. Миналата седмица ми дадоха самоковски, иглолистни пелети - с тях печката направо литна. На първа степен става жега и вратата към другата стая стои почти постоянно отворена.
До тук добре, но ми се вижда малко голям разхода при положение, че през 90% от времето работи на 1-ва степен.
15 кг пелети ги оправя за около 12 часа работа (по книжка дават минимален разход от 400гр на час). Много неравномерно ми се вижда подаването на пелетите.
Чувам ги как дрънкат преди 4-5 секунди. Понякога пуска по една на всяка секунда. Понякога прави по дълги паузи между пускането.

Ако някой ползва печка с въздушна риза, ще се радвам да сподели впечатления, насоки към кои настройки да се обърна и т.н. Малко дълго стана писанието ми, дано не ви отегчи #-o
Здравей,
Каква темп. на въздуха си и задал, къде е сложен термо датчика и какви са ти стойностите на пар. 50, 53, 10 и 18?
LiquidSun - помощник
p10 - 5
p18 - 16
p50 - 10
p53 - 10

Задал съм 23 градуса на печката, датчика е зад нея на около 50 сантиметра над печката, почти залепен за стената.
estzvetanov - специалист
LiquidSun написа:
p10 - 5
p18 - 16
p50 - 10
p53 - 10

Задал съм 23 градуса на печката, датчика е зад нея на около 50 сантиметра над печката, почти залепен за стената.
Пробвай да намалиш мощността при 1 степен, пар 10 го намали на 3 и ако стената до която е датчика е външна (студена) го отдалечи от нея защото го лъже че е студено и не гасне.
foca - помощник
От днес, алба 18- сутринта видях че не е запалила в 9 ч не показваше грешка, само мигаше пламъчето както когато разпалва,пелети има но не работи шнека...рестарт от контакта-нищо...и пак и пак...тцъ....когато проверих параметрите се оказа, че пар 101 е 0?!, върнах си го на 240 както си беше и цък- чудо-камината запали...не знам как е станал пар 101 на 0 , но явно заради него шнека не подаваше пелети за да запали... някакви идеи?
LiquidSun - помощник
estzvetanov написа:
LiquidSun написа:
p10 - 5
p18 - 16
p50 - 10
p53 - 10

Задал съм 23 градуса на печката, датчика е зад нея на около 50 сантиметра над печката, почти залепен за стената.
Пробвай да намалиш мощността при 1 степен, пар 10 го намали на 3 и ако стената до която е датчика е външна (студена) го отдалечи от нея защото го лъже че е студено и не гасне.
Ще го тествам, благодаря за насоката.
Аз не искам да гасне камината, когато тръгне да достига зададената температура, просто отварям вратата към другата стая.
Много хаотично ми се вижда подаването на пелети. Аз си мислех, че е през равен интервал, а то няма нищо такова.
gnt69 - майстор
Аз взех за старците такава. Отначало голямо палене голямо гасене. Сега пар 10 съм го намалил на 1, пар18 на 10 и датчика съм го смъкнал на 20 сантиметра от пода. Гори си по цял ден, нощем си я изключват. А и въздуха намалих с -20. Ограничена е да гори само на 1, не им трябват модулации. Гори по чувал пелети за 2 дни. :partyman:
estzvetanov - специалист
LiquidSun написа:
estzvetanov написа:
LiquidSun написа:
p10 - 5
p18 - 16
p50 - 10
p53 - 10

Задал съм 23 градуса на печката, датчика е зад нея на около 50 сантиметра над печката, почти залепен за стената.
Пробвай да намалиш мощността при 1 степен, пар 10 го намали на 3 и ако стената до която е датчика е външна (студена) го отдалечи от нея защото го лъже че е студено и не гасне.
Ще го тествам, благодаря за насоката.
Аз не искам да гасне камината, когато тръгне да достига зададената температура, просто отварям вратата към другата стая.
Много хаотично ми се вижда подаването на пелети. Аз си мислех, че е през равен интервал, а то няма нищо такова.
При всяка мощност времето за подаване на пелети е различно, управлява се от параметри 10 за 1 степен и 18 за 5 (авто), но самото падане на пелетите варира, защото не падат равномерно от бункера в шнека (никой не е съвършен), най-добре слушай шнека, а не самото падане на пелетите.
estzvetanov - специалист
foca написа:
От днес, алба 18- сутринта видях че не е запалила в 9 ч не показваше грешка, само мигаше пламъчето както когато разпалва,пелети има но не работи шнека...рестарт от контакта-нищо...и пак и пак...тцъ....когато проверих параметрите се оказа, че пар 101 е 0?!, върнах си го на 240 както си беше и цък- чудо-камината запали...не знам как е станал пар 101 на 0 , но явно заради него шнека не подаваше пелети за да запали... някакви идеи?
Според мен параметъра се е бъгнал при мини токовите удари от рестартите с контакта или просто е имало токов удат в ел инсталацията (компютър все пак). Относно непаленето по-скоро някой от ограничаващите параметри е бил над хистерезиса и докато си рестартирал е паднал под номинала и тя е запалила. Предполагам разбира се :) :roll:

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: