• 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 318
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
estzvetanov - специалист
kamina.alba18kw написа:
Влиза в модулация, пише 6 във въпросната опция но превишава зададената и темп. с по 0.1гр. На всеки 30 мин да кажем... пар 10 беше 5 и гаснеше сега е 6 и не гасне, ама превишава.Предполагам ще огасне, ако продължи така, но нищо нека и тя почине. Има ли вариант да се изнади кабела на датчика.Искам да го преместя на друго място.
Нормално е да превишава, по принцип до един градус превишение е границата при тези настройки, които съм дал, ако мине този градус отгоре тогава ще угасне. Когато достигне зададените градуси тя започва да влиза в модулация и малко ги надвишава, но след това падат. Това си е абсолютно в реда на нещата.
Относно датчика, отзад на камината има един навит кабел с пластмасов край, това е датчика за стайната температура. Развий го и го остави където намериш за добре, до където ти стига кабела разбира се.
Последна промяна от estzvetanov на съб ное 18, 2017 11:29 pm, променено общо 1 път.
roland - специалист
estzvetanov написа:
kamina.alba18kw написа:
Здравейте. Имам камина еко спар алба 18кв. Имам и следният въпрос. Тъй като не съм много наясно с настеойките, бих искал да решим заедно слесния казус. Тъй като искам да правя стайна температура от 22 23гр. съм я нагласил на стаен термостат на 22 примерно. Запалвам я, работи няколко часа и след като направи 22.3гр спира работа. След известно време и спадане на темп до 21.7гр запалва отново. След това гори около 30 мин и отново загасва на тези 22.3гр. Искам да я накарам да гори постоянно и полека без чести загасвания, което ми прави в известен смисъл проблеми. Дайте ми идея как да го сторя. Апартамента е 65кв. Не е голям но по малка камина не намерих. Бих бил благодарен ако nikrum ми каже своето мнение, тъй като четох много негови статий и коментари и се убедих, че знае за какво става въпрос.Ако трябва утре ще напиша всеки параметър с каква стойност е... ако е нужно. Моля Ви за сериозни и адекватни съвети. Нов съм и не съм на ТИ с камината. Благодаря сърдечно. :tonqe
Това e твоята игра (виж настройките по-долу), аз съм със същата камина, от половин месец гори без да гасне, спирам я аз за да я почистя. За всеки случай обаче преди да променяш каквото и да било си запиши сегашните настройки. И кажи дали са се получили нещата както ги искаш.
1-10
3-125
4-175
5-120
6-30
7-250
8-10
10-5
18-25
19-230
20-140
21-140
22-160
23-170
24- 130
28-180
50-10
51-120
52-55
53-10
54-75
55-70
56-72
57-190
58-100
59-60
60-45
61-30
62-210
67-53
68-47
70-150
76-1
92-1
94-0
95-7
96-7
101-180
Несериозно е да имаш Алба и да я ползваш с такива параметри. Това е сякаш да си построиш небостъргач, за да ползваш само партера. Ако пар 10 е под 15 и пар 18 е под 40, значи нещо не е както трябва или ползвате печките само през лятото.
kamina.alba18kw - специалист
estzvetanov написа:
kamina.alba18kw написа:
Влиза в модулация, пише 6 във въпросната опция но превишава зададената и темп. с по 0.1гр. На всеки 30 мин да кажем... пар 10 беше 5 и гаснеше сега е 6 и не гасне, ама превишава.Предполагам ще огасне, ако продължи така, но нищо нека и тя почине. Има ли вариант да се изнади кабела на датчика.Искам да го преместя на друго място.
Нормално е да превишава, по принцип до един градус превишение е границата при тези настройки, които съм дал, ако мине този градус отгоре тогава ще угасне. Когато достигне зададените градуси тя започва да влиза в модулация и малко ги надвишава, но след това падат. Това си е абсолютно в реда на нещата.
Относно датчика, отзад на камината има един навит кабел с пластмасов край, това е датчика за стайната температура. Развий го и го остави където намериш за добре, до където ти стига кабела разбира се.

Ами факт преди 20 мин. Нагласена е на 22 гр. Станаха 22.1 22.2 22.3. И калто си гледам тв писукна и лато отидох свети датчика за празен шнек няюа пелети а казана е пълен до половината.
Относно датчика, той е разпънат, но минава през т*шак места и затова искам да го махна от там поне на 3м от нея. За това питам дали може да се одължи.
estzvetanov - специалист
roland написа:
estzvetanov написа:
kamina.alba18kw написа:
Здравейте. Имам камина еко спар алба 18кв. Имам и следният въпрос. Тъй като не съм много наясно с настеойките, бих искал да решим заедно слесния казус. Тъй като искам да правя стайна температура от 22 23гр. съм я нагласил на стаен термостат на 22 примерно. Запалвам я, работи няколко часа и след като направи 22.3гр спира работа. След известно време и спадане на темп до 21.7гр запалва отново. След това гори около 30 мин и отново загасва на тези 22.3гр. Искам да я накарам да гори постоянно и полека без чести загасвания, което ми прави в известен смисъл проблеми. Дайте ми идея как да го сторя. Апартамента е 65кв. Не е голям но по малка камина не намерих. Бих бил благодарен ако nikrum ми каже своето мнение, тъй като четох много негови статий и коментари и се убедих, че знае за какво става въпрос.Ако трябва утре ще напиша всеки параметър с каква стойност е... ако е нужно. Моля Ви за сериозни и адекватни съвети. Нов съм и не съм на ТИ с камината. Благодаря сърдечно. :tonqe
Това e твоята игра (виж настройките по-долу), аз съм със същата камина, от половин месец гори без да гасне, спирам я аз за да я почистя. За всеки случай обаче преди да променяш каквото и да било си запиши сегашните настройки. И кажи дали са се получили нещата както ги искаш.
1-10
3-125
4-175
5-120
6-30
7-250
8-10
10-5
18-25
19-230
20-140
21-140
22-160
23-170
24- 130
28-180
50-10
51-120
52-55
53-10
54-75
55-70
56-72
57-190
58-100
59-60
60-45
61-30
62-210
67-53
68-47
70-150
76-1
92-1
94-0
95-7
96-7
101-180
Несериозно е да имаш Алба и да я ползваш с такива параметри. Това е сякаш да си построиш небостъргач, за да ползваш само партера. Ако пар 10 е под 15 и пар 18 е под 40, значи нещо не е както трябва или ползвате печките само през лятото.
Колко е сериозно си решавам аз, на мен за сега ми върши работа, защото 10=19 и 18=57 ми хвърли запалка за един сезон от палене и гаснене. Сега ми е заковала зададените параметри и на 2, 3 дни я гася аз за да я почистя. Така че не съм сигурен кое е несериозно и кое не, в крайна сметка всеки сам си решава, аз само споделям опит и не ангажирам никого.
estzvetanov - специалист
kamina.alba18kw написа:
nokoniko написа:
Преди малко изгасна тока за 5 минути и след това камината започна да пълни пелети, но не можа да запали. Явно понеже е топла и не активира запалката. Напълни цялата кошница с пелети. Наложи се да ги махна и отново да я запаля и тогава тръгна. Без ЮПС съм. :?

Много ми е интересно, ако няма никой в къщи та да извърши твоята операция какво ще стане? До кога ли ще пълни. Би трябвало да има опция сама да прекрати пълненето поради липса на подгряване.
Това което ще стане е следното: ще пълни докато напълни кошничката, после ще напълни тръбата, от която падат пелетите, после ще задръсти шнека и ще светне сигнал за грешка. Като стане така гасите чистите натрупаните пелети и палите. Ако е инцидентно всичко е наред ако става често първо чистите димните тръби на камината ( в нета има клипчета как става) ако продължава може да е от качеството на пелетите, опитайте с друг вид, ако и тогава пак прави проблеми трябва да се коригират парметрите на запалването. И всичко това е ако не е изгоряла запалката разбира се.
kamina.alba18kw - специалист
Влиза в модулация, пише 6 във въпросната опция но превишава зададената и темп. с по 0.1гр. На всеки 30 мин да кажем... пар 10 беше 5 и гаснеше, вдигнах го на 6 както каза колега. Превишава с малко градусите и изгасва от недостик на пелети в тлеенето. Незнам даши ме разбираш. Вдигнах пар.10 на 7 дано има подобрение.Може ли кабела с датчика да е проблем. Камината е в коридора до вратата на хола а кабела е от другата страна на касата на вратата. Може ли да се одължи този кабел?[някъде или бъркам или ми е мощна камината за квадратите.
estzvetanov - специалист
kamina.alba18kw написа:
Влиза в модулация, пише 6 във въпросната опция но превишава зададената и темп. с по 0.1гр. На всеки 30 мин да кажем... пар 10 беше 5 и гаснеше, вдигнах го на 6 както каза колега. Превишава с малко градусите и изгасва от недостик на пелети в тлеенето. Незнам даши ме разбираш. Вдигнах пар.10 на 7 дано има подобрение.Може ли кабела с датчика да е проблем. Камината е в коридора до вратата на хола а кабела е от другата страна на касата на вратата. Може ли да се одължи този кабел?[някъде или бъркам или ми е мощна камината за квадратите.
Разбирам те напълно и аз минах през този етап, в момента съм със стойност 7 на пар. 10 , при теб може също да е добре 7 но ако пак гасне го вдигни на 8 и така докато се стабилизира и не гасне.

Остави кабела той не ти е проблем. Пар. 10 е времето за което шнека подава пелети при минимална мощност, увеличавайки стойнотта му ти увеличаваш това време, а от там и количеството пелети, които се подават, така търсиш оптималната стойност, при която ще поддържаш тлеене без гаснене от недостиг на пелети.
roland - специалист
Защо не вземете да си намалите малко вентилаторите, вместо да си играете само с пар 10? Ясно е, че не отоплявате повече от 60 квадрата с въпросната Алба, но това си е ваш избор, както се изрази колегата по - горе. Намалете оборотите на вентилатора и ще ви изгарят по - бавно пелетите и ще постигнете ефекта, който търсите. При мен на пета са 165, на първа мисля бяха 120. Отоплявам 140 квадрата с три тона на сезон.
nokoniko - специалист
roland написа:
Защо не вземете да си намалите малко вентилаторите, вместо да си играете само с пар 10? Ясно е, че не отоплявате повече от 60 квадрата с въпросната Алба, но това си е ваш избор, както се изрази колегата по - горе. Намалете оборотите на вентилатора и ще ви изгарят по - бавно пелетите и ще постигнете ефекта, който търсите. При мен на пета са 165, на първа мисля бяха 120. Отоплявам 140 квадрата с три тона на сезон.
Аз също отоплявам 140 кв. но мисля, че 5 тона ще отидат. Гасиш ли я. Колко време в денонощието работи камината?
estzvetanov - специалист
roland написа:
Защо не вземете да си намалите малко вентилаторите, вместо да си играете само с пар 10? Ясно е, че не отоплявате повече от 60 квадрата с въпросната Алба, но това си е ваш избор, както се изрази колегата по - горе. Намалете оборотите на вентилатора и ще ви изгарят по - бавно пелетите и ще постигнете ефекта, който търсите. При мен на пета са 165, на първа мисля бяха 120. Отоплявам 140 квадрата с три тона на сезон.
Благодаря за конструктивния съвет! Всъщност когато 10 беше на 5 и започна да ми гасне първо с вентилаторите се захванах. Първо го увеличих уш за повече кислород при горенето, но само но само започна да ги разпрашва и пак гаснеше, след това ги намалих, с идеята че ще духа по-малко и Ще горят по-дълго, но уви пак нямаше ефект, затова си ги върнах на изходните стойности и започнах да се занимавам основно с параметър 10.
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 318

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: