Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pesho_kj - напреднал
ср ное 07, 2018 1:02 pmJoreto86 написа:
Здравейте колеги имам котел аурига б 25кв к искам да го паля през интернет. За целта съм купил SONOFF TH10 и реле за 220 волта с нормално отворен контакт. Та въпроса е този контакт трябва да го свържа към бялата лустерклема отзад на котела на която пише че е за стаен термостат. И от настройките да разреша този вход. Или трябва и още нещо да се направи. Доколкото разбирам тази лустерклема е като сух контакт който служи само да затвори веригата и да запали котела
Даже не трябва да разрешаваш нещо, като зствориш веригата дава сигнал за палене, ако я прекъснеш гасне
estzvetanov - специалист
ср ное 07, 2018 6:43 pmkamina.alba18kw написа:
Само ти ли ползваш този комин? Има ли вероясност някой друг, който е на въглища и дърва да го ползва и просто да не е почистен, защото все пак миналата година си е работил комина.
Ти миналата година като я спря почисти ли я цялата вътре влючително и вентилатора, както и кюнците? Огледай си всичко което може да се задръсти и тогава предприемай кардинални мерки, може просто да не е изчистено някъде.
Комина го ползваме само ние. Комшийте са на климатици.Всичко е изчистено: цялата камина вътре, ревизията доло, пепелници, кюнци комина е ОК. Друго ми дойде на акъла. Гледах клипове в youtube за сезонно почистване и ми направи впечатление, че онази малка планка горе под капака, който се навива с гайка тип петленце, го стягаха с гаечен ключ. Човека който ми прави монража каза,че трябвало да бъде леко с луфт, нещо за детонаций ми говореше, да имало от къде да избие налягането. На мен ми се струва, че може да е и от там. Снощи я махнах тая планка и светнах с телефона през нея. Освети се пепелника, значи щом минава светлината, ще мине и миризмата. Как точно трябва да е тая планка: стегната или разхлабена.?
[/quote]
Аз си ги стягам на ръка
kamina.alba18kw - специалист
Аз си ги стягам на ръка
[/quote]

Разбрах може би от къде идва голяма част от миризмата. Гумените оплътнители на кюнците бяха леко износени и си направих експеримент. Ових там където се снаждат с алуминиево фолио и ефекта е поразителен. Замириса леко само когато запали. Вече цял ден гори и няма миризма. Гледах в нета имало алуминиево тиксо някъкво. Ще купя и ще обвия всички сглобки на кюнците. :))
Здравейте колеги! Имам нужда от помощ за настройките на Аурига 25кв с водна риза. Имам няколко "проблема" които ме дразнят:
1) - когато я ползвам на 4 степен и на ауто режим много бързо черни стъклото ,има и доста прашинки налепени по него. Кои параметри трябва да коригирам?
2) - прави ми впечатление че по стените вътре в горивната камера ,има много нагар ,който оприличавам на катран. Бях чел някъде ,че
когато има голяма разлика между водата ,която влиза във водната риза и тази ,която излиза е голяма ,се получава нещо като конденз, който полепя по стените. И в този ред на мисли искам да коригирам параметрите от които зависи това. Отделно в момента водата съм я настроил на 70гр. и съответно когато ги достигне печката се гаси и се пали горе-долу на 35-40гр ,по този начин ми отнема много време да затопля стаите.
3) - не успявам да настроя седмичния програматор. Пробвах с това клипче ,обаче не се получава. Задал съм часовете на палене и гасене ,въвел съм ги в дните от седмицата ,но уви не се пали..... :sad:
Joreto86 - помощник
ср ное 07, 2018 3:41 pmJoreto86 написа:
ср ное 07, 2018 1:14 pmnokoniko написа:
ср ное 07, 2018 1:02 pmJoreto86 написа:
Здравейте колеги имам котел аурига б 25кв к искам да го паля през интернет. За целта съм купил SONOFF TH10 и реле за 220 волта с нормално отворен контакт. Та въпроса е този контакт трябва да го свържа към бялата лустерклема отзад на котела на която пише че е за стаен термостат. И от настройките да разреша този вход. Или трябва и още нещо да се направи. Доколкото разбирам тази лустерклема е като сух контакт който служи само да затвори веригата и да запали котела
Аз също купих SONOFF, но така и не го свързах да видя как работи. Направи си проба, като запалиш камината и влезе в режим на горене да махнеш моста на бялата клема дали ще изгасне камината. Може да не се пипа нищо по настройките.
А свъзването е по начина който описах.
Колега свързах сонофа през реле към бялата букса отзад на котела но не иска да работи. Не иска да пали нито да гаси котела. Какво да погледна някой параметър
filmatoplo - майстор
Задната букса се активира в менюто :wink:
Joreto86 - помощник
пет ное 09, 2018 9:45 pmfilmatoplo написа:
Задната букса се активира в менюто :wink:
Как или кой параметър
пет ное 09, 2018 9:55 pmJoreto86 написа:
пет ное 09, 2018 9:45 pmfilmatoplo написа:
Задната букса се активира в менюто :wink:
Как или кой параметър
176/2

Здравейте Минима Б 12 с външен стаен термостат как да влезе в модулация а не при достигане на зададената температура 23,4 градуса
да изключва и при достигане на 21,6 да включва.
чет ное 08, 2018 6:53 pmsskk87 написа:
Здравейте колеги! Имам нужда от помощ за настройките на Аурига 25кв с водна риза. Имам няколко "проблема" които ме дразнят:
1) - когато я ползвам на 4 степен и на ауто режим много бързо черни стъклото ,има и доста прашинки налепени по него. Кои параметри трябва да коригирам?
2) - прави ми впечатление че по стените вътре в горивната камера ,има много нагар ,който оприличавам на катран. Бях чел някъде ,че
когато има голяма разлика между водата ,която влиза във водната риза и тази ,която излиза е голяма ,се получава нещо като конденз, който полепя по стените. И в този ред на мисли искам да коригирам параметрите от които зависи това. Отделно в момента водата съм я настроил на 70гр. и съответно когато ги достигне печката се гаси и се пали горе-долу на 35-40гр ,по този начин ми отнема много време да затопля стаите.
3) - не успявам да настроя седмичния програматор. Пробвах с това клипче ,обаче не се получава. Задал съм часовете на палене и гасене ,въвел съм ги в дните от седмицата ,но уви не се пали..... :sad:
Момчета ,искам да настроя камината да гори постояно ,без да се гаси и пали. Например да достига 70гр на водата и да ги подържа или 23гр в стаите.
На всички радиатори съм с термоглави ,задал съм 25гр. на въздуха и 70гр. на водата. Съответно на водата ги достига по-бързо и се гаси ,след което се пали ,когато падне на 40гр.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: