Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
нед дек 09, 2018 4:35 pmКалоkalo написа:
Здравейте,имам камина екоспар алба б,но имам и проблем.Преди 10 дена работеше само на 1ва степен звъннах на продавача той ме посъветва да почистя там където влиза шлауха на пресостата.И чудесията тръгна,до днес пак същата работа какво ли не чистих не и не пак само първа степен.Моля помагате.
Натисни копчето на дистанционното да мине на 3.
нед дек 09, 2018 3:50 pmsstenly1 написа:
...
https://www.aliexpress.com/item/1M-NTC- ... 460beffd91

Само му режеш буксата.
При тая "демокрация" и "капитализъм" не се и учудвам,майка им да е....
Аслъ.
veesskoo - напреднал
Здравейте , закупих Alba 18 kw и се опитвам да налучкам точните настройки ,моля за помощ
P10 - 10
P18 - 18
P24 - 30
P28 - 70
Какво се получава като намаляваш вентилатора ? :?
gnt69 - майстор
нед дек 09, 2018 8:17 pmveesskoo написа:
Какво се получава като намаляваш вентилатора ? :?
Кошницата се пълни с пелети които не може да изгори и гасне. После пак се пали и запалва всички пелети барабар с падналите в пепелника и става страшно. :partyman:
pojarnikara - специалист
нед дек 09, 2018 8:17 pmveesskoo написа:
Здравейте , закупих Alba 18 kw и се опитвам да налучкам точните настройки ,моля за помощ
P10 - 10
P18 - 18
P24 - 30
P28 - 70
Какво се получава като намаляваш вентилатора ? :?
Опитай така и следи горенето. Ако пълни кошницата, увеличи вентилатора или пък ако вдига мн градуси на водата намали подаването
P10 - 10
P18 - 35
P24 - 100
P28 - 145

Аз съм с Минима 12 с тези настройки. При теб би трябвало да са още по нагоре, но това за всеки е различно.
veesskoo - напреднал
нед дек 09, 2018 8:32 pmgnt69 написа:
нед дек 09, 2018 8:17 pmveesskoo написа:
Какво се получава като намаляваш вентилатора ? :?
Кошницата се пълни с пелети които не може да изгори и гасне. После пак се пали и запалва всички пелети барабар с падналите в пепелника и става страшно. :partyman:
Фабрично P24 - 130 , ако намаляваш подаването на пелети не трябва ли да намалям и вентилатора
P28 - 205 не мога да го сметна но долу-горе по 7,5 единици на вентилатора на 1 единица пелети на минималното подаване P10 - 20
Моите не са така но експериментирам засега.
Благодаря за отговора

Пздрави :?
gnt69 - майстор
нед дек 09, 2018 8:51 pmveesskoo написа:
Фабрично P24 - 130 , ако намаляваш подаването на пелети не трябва ли да намалям и вентилатора
P28 - 205 не мога да го сметна но долу-горе по 7,5 единици на вентилатора на 1 единица пелети на минималното подаване P10 - 20
Моите не са така но експериментирам засега.
Благодаря за отговора
Пздрави :?
Вентилатора се мърда в зависимост от пелетите. Някои пелети искат повече въздух някои по малко. Всичко е индивидуално и се получава с наблюдения. Някои имат повече пепел, пак се дава повече въздух да изчиства кошницата. Няма точни пропорции ако намалиш вятъра с 10% трябва и пелетите с 10%.
veesskoo - напреднал
нед дек 09, 2018 9:01 pmgnt69 написа:
нед дек 09, 2018 8:51 pmveesskoo написа:
Фабрично P24 - 130 , ако намаляваш подаването на пелети не трябва ли да намалям и вентилатора
P28 - 205 не мога да го сметна но долу-горе по 7,5 единици на вентилатора на 1 единица пелети на минималното подаване P10 - 20
Моите не са така но експериментирам засега.
Благодаря за отговора
Пздрави :?
Вентилатора се мърда в зависимост от пелетите. Някои пелети искат повече въздух някои по малко. Всичко е индивидуално и се получава с наблюдения. Някои имат повече пепел, пак се дава повече въздух да изчиства кошницата. Няма точни пропорции ако намалиш вятъра с 10% трябва и пелетите с 10%.
Значи проблема не е в настройките а в пелетите , ако е вярно това мое предположение ще изгоря 15 кг за 24 часа пелети с температура на водата 52 гр. на AUTO и изгорели газове 110гр.
P10 - 20 какво е 20 - 2s въртене на шнека? :?
Като стане по-студено просто ще си вдигам малко P18 , нали? :?
нед дек 09, 2018 5:11 pmgnt69 написа:
нед дек 09, 2018 4:35 pmКалоkalo написа:
Здравейте,имам камина екоспар алба б,но имам и проблем.Преди 10 дена работеше само на 1ва степен звъннах на продавача той ме посъветва да почистя там където влиза шлауха на пресостата.И чудесията тръгна,до днес пак същата работа какво ли не чистих не и не пак само първа степен.Моля помагате.
Натисни копчето на дистанционното да мине на 3.
Моля те обясни ми защото тя си знае само най слабото без значение на 3та или на автоматична степен е
gnt69 - майстор
нед дек 09, 2018 10:34 pmКалоkalo написа:
Моля те обясни ми защото тя си знае само най слабото без значение на 3та или на автоматична степен е
Бутал си без да четеш. Нали знаеш 3 дни опити спестяват половин час четене.
Например ако си ограничил температура на изгорелите газове. Ама само ти си знаеш какво си пипал по камината. Давай по подробно какво и пипа и някой ще подскаже от какво може да е.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: