Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте отново,
Имам следното питане за така наречената модулация.Има ли параметър който да се промени, така че тя да започва при достигане на температура на водата ,а не на въздух в стаята или на изгорелите газове :? ?При мен е свързано с температурата на въздуха в стаята,който се мери от датчика с 2 метра кабел зад печката.Така се получава ,че в стаята пише че е 25 градуса и наистина е така ,но температурата на водата в системата е 45 градуса при зададени 65.Камината и пусната на 4 отново успокоява горенето защото е достигнала желаната температура в стаята.
Дани11 - специалист
вт яну 31, 2023 8:10 pmЦецоИванов написа:
Здравейте отново,
Имам следното питане за така наречената модулация.Има ли параметър който да се промени, така че тя да започва при достигане на температура на водата ,а не на въздух в стаята или на изгорелите газове :? ?При мен е свързано с температурата на въздуха в стаята,който се мери от датчика с 2 метра кабел зад печката.Така се получава ,че в стаята пише че е 25 градуса и наистина е така ,но температурата на водата в системата е 45 градуса при зададени 65.Камината и пусната на 4 отново успокоява горенето защото е достигнала желаната температура в стаята.
Направи висока температурата на въздуха, така ще мери по вода.
genaid_03 - напреднал
Здравейте, имам Алба 18 и от 1 година небеше пускана. Преди няколко дни реших да я пусна, но ми излезе мигащ червен гаечен ключ. Камината беше почистена изцяло миналата година (димоотводи, горивна камера,кюнци, комин), като и бе сменена и батерията на главната платка. Моля, дайте съвет какво да я направя, че да изчезне тази грешка.
вт дек 06, 2016 10:27 amizidor66 написа:
Здравейте.Имам таблицата с инсталаторските настройки за всичките камини на Eko Spar....ако някой има нужда от тях да ми пише,ще ги изпратя веднага...
http://dox.bg/files/dw?a=f0d0bc8eaa
В тази папка съм сложил и инсталаторските и всичко което имам за камините...
Здравей! Да обновим темата с настройките на пелетните камини Ekospar. Може ли да ми пратите настройките за 25 kw auriga(тип котел) ,че линка на който сте ги качили не се отваря.
Илчо Илиев - майстор
нед окт 29, 2017 8:59 amsispol написа:
Помагайте хора. Излиза ми грешка за смяна на батерията на контролера. Мога ли сам да си я сменя (и как става това), или да следвам инструкцията и да викам техник? И всъщност колко издържа една такава батерия?
Здравейте колеги,да не пускам друга тема,да питам в тази...
Имам същия въпрос,преди никой не е отговорил,дано сега някой сподели..
вт окт 17, 2023 6:54 amИлчо Илиев написа:
нед окт 29, 2017 8:59 amsispol написа:
Помагайте хора. Излиза ми грешка за смяна на батерията на контролера. Мога ли сам да си я сменя (и как става това), или да следвам инструкцията и да викам техник? И всъщност колко издържа една такава батерия?
Здравейте колеги,да не пускам друга тема,да питам в тази...
Имам същия въпрос,преди никой не е отговорил,дано сега някой сподели..
Свързано е с отпояване и запояване.
Освен това, трябва да си намериш нова- специализиран магазин. Може онлайн.

viewtopic.php?f=54&t=70372&hilit=%D0%B1 ... 1%82%D0%B0

Твоята вероятно е друг размер, но процедурата е тази.
Илчо Илиев - майстор
Благодаря за отговора Триф,моята е бурнит,но управлението е май същото..
На дисплея ми свети едно гадно ключе,проверих за грешка и....батерия..
За сега бачка,но ме дразни...
Друго да питам,май ще трябва да сменя въжето на вратата,има ли нещо специфично,да не оакам нещо..

:partyman:
Колеги здравейте пуснах нова тема по моя проблем и се извинявам предварителни,че публикувам и тук!?
Имам нужда от съвет-помощ екоспар аурига 25 кв в края на сезона работеше перфектно почистена и пусната вчера,но уви проблем- стартирам я на ауто режим,но вентилатора(перката) си работи все на ниски обороти,като че ли е на 1.При промяна на1,2,3 или 4 режим няма никакво въздействие върху силата на работа?
Благодаря предварително!
Здравейте,имам може би нетипичен проблем с Минима 12 ?! Достигайки 65градуса водата,при зададена стандартно 60,вентилатора започва да върти на високи обороти,старт бутона започва да мига и падайки на 61гр вентилатора спира,а при 55гр камината угасна...Просто угасва!?!?За да я стартирам трябва да натисна старта все едно е първоначално палене! !
Здравейте,отново се обръщам към вас за помощ /Минима 12 с водна риза / Къде евентуално може да съм "ръчнал" без да искам ,за да изчезне параметър 96 .От 95 направо ме прехвърля на 101 ?!?!

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: