Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nelim - специалист
ср сеп 26, 2018 9:50 pmkani123 написа:
алба 18 помпата не vklio4va pomognete
чукни я
filmatoplo - майстор
Рестартирай я с отвертка -отвиваш болта и врътваш ротора :wink:
kani123 - напреднал
Благодаря ви . С отверката развартях ротора и тр ьгна. :sad:
Здравейте,
Обръщам се с питане в темата поради следния проблем. Имам камина Ecospar Alba В 18kw. При стартиране /запалване/ изписва ERROR 108. Грешката излиза още в самото начало преди да запали. При рестартиране грешката се изчиства и камината запалва без проблем. След като изгасне и не работи известно време при следващо стартиране отново се появява грешката. При консултация с фирмата която ми е извършила монтажа ми обясниха че трябва да почистя от пепел в димоотводния сектор, но тя е почистена. Чистих я основно в края на миналия отоплителен сезон, а сега съм изгорял само 3 чувала. Отворих днес планката с 6-те болта зад пепелника, няма натрупана пепел, само по повърхностите има малко черен нагар.
Каква друга е възможната причина за грешката?
Моля за съвети.
Благодаря!
Последна промяна от nikesg на нед сеп 30, 2018 4:10 pm, променено общо 1 път.
nelim - специалист
Отвори ли капака с 6-те болта зад пепелника ?
нед сеп 30, 2018 12:53 pmnelim написа:
Отвори ли капака с 6-те болта зад пепелника ?
Да, изчистено е и там.
LiquidSun - помощник
Здравейте !
С наближаването на новият сезон идва и подготовката на печката.
Реших че ще се хвана с почистването ѝ, но удрям малко на камък.
В магазина, от който я купих, ме посъветваха да погледна в книжката,
там е обяснено и описано с илюстрации. Уви, нещата не са сякаш баш
така, както ги пишат у книжката.
Печката е Солара, 6 кВ, някой да е чистил въздушна и да може да сподели
малко чалъми ? :)
roland - специалист
нед сеп 23, 2018 12:35 pmKemiur_1 написа:
пет авг 10, 2018 7:24 amroland написа:
Здравейте, колеги.
Камината ми е Алба 18, ще я използвам последен сезон и после минавам на газ. Бих искал да помоля някой с опит от форума, да ми направи турболатори, за да видя как се отразява на разхода. Ще си платя за материали, за доставка и за труд, разбира се. Надявам се да се намери колега, който да прояви желание и да ги направи. Благодаря предварително. Моля пишете на ЛС. Поздрави,
Здравей колага,тези турболатори се правят много лесно и бързо! Вземаш 2 м арматура 6 мм общо 6 бройки. Навиваш ги на тръба С външен диаметър 2см,като в готово положение трабва да станат 80см дълги.
Само имай предвид че във втората дупка от дясно на ляво трябва да е около 65см дълга,защото има тръбичка на дъното.
Аз си ги направих и миналата седмица ги тествах-резултата беше 135гр на изходящите газове на макс мощност
Тепърво ще видим разхода и пепелта как ще е.

Дано съм бил полезен :)
Здравей, колега.
Защо на ф20, а не на ф25? Аз също сам ще ги правя, но мислех да мотая върху ф25 тръба, т.е. 3/4 поцинкована тръба. Колко Ф е отворът вътре в камините, не е ли 38-40 някъде? Ще се наложи да я отварям да го меря, но върху ф20 мисля, че няма да пасне. Да видим.
Последна промяна от roland на пон окт 01, 2018 7:01 am, променено общо 1 път.
pesho_kj - напреднал
Здравейте колеги, първо благодаря за съветите, много ми помогнахте. Искам да се включа, да споделя моя опит и дано помогна на някой.
Имам триетажна къща с обща площ 180 квадрата, на първият етаж имам гараж и 2 полувкопани избени помещения, втори и трети етаж са жилищни, отопляеми и там площта ми е 120 квадрата. Инсталирах котел Аурига 25кв в мазето, 6 радиатора и една лира, майстора я пусна, пипна 3,4 параметъра и каза "перфектна е, давай газ..." Оказа се, че настройките бяха далеч от перфектни, камината палеше, работи и когато дойде време да загасне, после не иска да запали. Установих, че при опит за повторно запалване, запалката гасне твърде бързо, доста преди да е успяла да загрее пелетите. Пробвах различни варианти, намалях параметър 3, увеличавах 4 за да натрупа повече пелети за разпалване защото понякога отиваха навсякъде но само не и пред запалката - не стана. Увеличих параметър 70 (време на работа на запалката) на максимална стойност но пак не стана. Параметър 71 (брой проби за покачване на температурата) го направих на 0, палеше но не гасеше запалката та и това не беше вариант. Загледах се по-внимателно и установих, че за изключването на запалката отговаря параметър 54+56 а именно ако стойността на температурата в параметър 54 се покачва с повече от 3 градуса в секунда и стане по-голяма от температурата в параметър 56, котела влиза в режим на горене. При мен темпертаурата на 54 параметър беше настроена на 45 градуса, 56 на 50. Понеже ако твърде бързо след загасянето му се зададе палене, температурата на газовете е спаднала под 50, котела приема, че е загаснал и започва да пали но температурата в параметър 54 след която започва да тества за огън е повече от зададената, контролера се лъже, че има огън и гаси запалката. Направих ги и двата параметъра на 50 градуса и паленето се оправи. Също установих, че моят контролер има малки разлики с описаните от вас в първите страници, на параметър 51 и 52 максималните стойности при мен са 80 градуса, като параметър 51 отговаря за температурата на водата а за въздуха съм с външен термостат. Съответно параметри 52, 95, 96 ги виждам, мога да ги коригирам но контролера не ги следи. Отделно стойностите на параметри 50 и 53 които са граничните стойности на параметър 51 са в стойности 1 към 1, стойност 5 например си е 5 градуса. Останалите параметри са си същите. Техника ми настрои горенето спрямо пламъка като стойностите са ми - пар10 - 19, пар18 - 59, пар24 - 71, пар28 - 105. Също така съм спънал котела по димни газове - пар55 - 47 и така на изхода температурата варира 86-96 градуса в режим Ауто.
Та така, 3 дни играчка но смятам, че работи доста добре вече. На разположение съм за въпроси :yawinkle:
bou81 - специалист
Здравейте, от една седмица съм собственик на еко спар 25 кв, от днес като си вдигне градусите и изгасва и след време ми изписва грешка Е 101

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: