Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pavlin83 - специалист
чет дек 23, 2021 8:29 pmLqkata20@abv.bg написа:
ср дек 22, 2021 9:07 pmpavlin83 написа:
ср дек 22, 2021 6:44 pmLqkata20@abv.bg написа:


Благодарско. С паленето сме супер Параметър 8 е на 10 .Ако ми кажете и винтилаторите на най -ниска и най -висока степен какви стойности трябва да бъдат,ако не се лъжа пар 24 и 28.Работата отива към черпене :)
Отива ма не отива да беше казал в момента колко са ти, пък те си зависят изцяло от тягата на комина пък и от пелетите напиши всички параметри и ще помагаме
Здравейте.По моя случай се оказа че и пар 55 беше на 100° което явно беше супер малко .Бутнах го на 140 и в момента прави 60°доста бързо .В момента пр 18 е 60,дали да не го сваля на 55 например за да намаля горенето .В момента пар 28 е 150 а в цялата тема не видях някой с по ниска стойност.След като стигне 60° влиза в модулация и си жули на най ниска степен .Като отчете спад на водата пак вдига на по висока мощност.Днес се огаси само един път защото достигна зададената стайна температура.Как мислите да бутам ли пар 18.В момента пар 6 -30 пар 8-10 пар 10-18 пар 18-60 пар 24 -110 пар 28-150
Здрасти
Пар.55 ти е димните газове и колкото е по висока стойноста в този пар.толкова повече топло бяга през комина. Пар.6 и 8 не ги пипай те са само за процес на разпалване и тест, параметрите за горене ти са пар.10 и пар.18 тях нагласяй, като първо я даваш на мощност 1 и нагласиш само пар.10 като гледаш да има видим огън, после даваш ауто и нагласяш пар.18 огъня трябва да бъде светъл, широк и висок на половина на горивната камера. Вентилаторите по същия начин но там има голямо значение тягата на комина и за всеки дом е различно това че неси видял по ниска стойност от 150 незначи че е невъзможно, при мен пар.24 е 57а пар.28 е 78, експериментирай и няма да е нужно да копираш настройки от форума, при въпроси пиши.
Успех
пет дек 24, 2021 11:54 ampavlin83 написа:
чет дек 23, 2021 8:29 pmLqkata20@abv.bg написа:
ср дек 22, 2021 9:07 pmpavlin83 написа:

Отива ма не отива да беше казал в момента колко са ти, пък те си зависят изцяло от тягата на комина пък и от пелетите напиши всички параметри и ще помагаме
Здравейте.По моя случай се оказа че и пар 55 беше на 100° което явно беше супер малко .Бутнах го на 140 и в момента прави 60°доста бързо .В момента пр 18 е 60,дали да не го сваля на 55 например за да намаля горенето .В момента пар 28 е 150 а в цялата тема не видях някой с по ниска стойност.След като стигне 60° влиза в модулация и си жули на най ниска степен .Като отчете спад на водата пак вдига на по висока мощност.Днес се огаси само един път защото достигна зададената стайна температура.Как мислите да бутам ли пар 18.В момента пар 6 -30 пар 8-10 пар 10-18 пар 18-60 пар 24 -110 пар 28-150
Здрасти
Пар.55 ти е димните газове и колкото е по висока стойноста в този пар.толкова повече топло бяга през комина. Пар.6 и 8 не ги пипай те са само за процес на разпалване и тест, параметрите за горене ти са пар.10 и пар.18 тях нагласяй, като първо я даваш на мощност 1 и нагласиш само пар.10 като гледаш да има видим огън, после даваш ауто и нагласяш пар.18 огъня трябва да бъде светъл, широк и висок на половина на горивната камера. Вентилаторите по същия начин но там има голямо значение тягата на комина и за всеки дом е различно това че неси видял по ниска стойност от 150 незначи че е невъзможно, при мен пар.24 е 57а пар.28 е 78, експериментирай и няма да е нужно да копираш настройки от форума, при въпроси пиши.
Успех
Благодаря за насоките.Сега погледнах параметър 55 и той е 65 а пар57 е 170.реалната стойност е по две на това до колкото разбрах.Вижда ми се че 340° е малко множко незнам дали е така .Значи за да коригирам подаването на най ниска мощност трябва да съм на 1 степен не на ауто,а на най висока степен трябва да съм на ауто .аз коригирвах само на ауто режим пар 10,18,24и 28
pavlin83 - специалист
пет дек 24, 2021 12:26 pmLqkata20@abv.bg написа:
пет дек 24, 2021 11:54 ampavlin83 написа:
чет дек 23, 2021 8:29 pmLqkata20@abv.bg написа:

Здрасти
Пар.55 ти е димните газове и колкото е по висока стойноста в този пар.толкова повече топло бяга през комина. Пар.6 и 8 не ги пипай те са само за процес на разпалване и тест, параметрите за горене ти са пар.10 и пар.18 тях нагласяй, като първо я даваш на мощност 1 и нагласиш само пар.10 като гледаш да има видим огън, после даваш ауто и нагласяш пар.18 огъня трябва да бъде светъл, широк и висок на половина на горивната камера. Вентилаторите по същия начин но там има голямо значение тягата на комина и за всеки дом е различно това че неси видял по ниска стойност от 150 незначи че е невъзможно, при мен пар.24 е 57а пар.28 е 78, експериментирай и няма да е нужно да копираш настройки от форума, при въпроси пиши.
Успех
Благодаря за насоките.Сега погледнах параметър 55 и той е 65 а пар57 е 170.реалната стойност е по две на това до колкото разбрах.Вижда ми се че 340° е малко множко незнам дали е така .Значи за да коригирам подаването на най ниска мощност трябва да съм на 1 степен не на ауто,а на най висока степен трябва да съм на ауто .аз коригирвах само на ауто режим пар 10,18,24и 28
Точно така пар.55 и пар.57 са по 2 като пар.57 ти е аларма за високи димни газове. За настройките на пар.10 и пар.18 си ме разбрал правилно
пет дек 24, 2021 1:11 pmpavlin83 написа:
пет дек 24, 2021 12:26 pmLqkata20@abv.bg написа:
пет дек 24, 2021 11:54 ampavlin83 написа:

Благодаря за насоките.Сега погледнах параметър 55 и той е 65 а пар57 е 170.реалната стойност е по две на това до колкото разбрах.Вижда ми се че 340° е малко множко незнам дали е така .Значи за да коригирам подаването на най ниска мощност трябва да съм на 1 степен не на ауто,а на най висока степен трябва да съм на ауто .аз коригирвах само на ауто режим пар 10,18,24и 28
Точно така пар.55 и пар.57 са по 2 като пар.57 ти е аларма за високи димни газове. За настройките на пар.10 и пар.18 си ме разбрал правилно
Как трябва да изглежда горенето в камерата на 1 степен .защото в момента моя е на нивото на тръбата за пускане на пелетите и е жълт.Пар10-14 пар24 105.Нисичък е
pavlin83 - специалист
Точно така пар.55 и пар.57 са по 2 като пар.57 ти е аларма за високи димни газове. За настройките на пар.10 и пар.18 си ме разбрал правилно
[/quote]
Как трябва да изглежда горенето в камерата на 1 степен .защото в момента моя е на нивото на тръбата за пускане на пелетите и е жълт.Пар10-14 пар24 105.Нисичък е
[/quote]
Остави го така само пар.24 може да направиш 107 за да е по светъл пламъка, ама кажи ти по принцип на коя степен я караш, ако ти работи на ауто може да свалиш пар.10 и на 13 но ако е на 2 или 3 нека си стой така
чет дек 23, 2021 7:14 pmpavlin83 написа:
чет дек 23, 2021 6:56 pmfokera_88 написа:
Здравейте колеги.Може ли малко помощ за АУРИГА Б 25Кв.
Проблема е че,като поработи малко и шнека започва да мели пелетите това води до много прах и задръстване(блокиране) на шнека.След като го почистя с триста зора и тръгва пак.Само първата година нямах проблем ,последните две го имам.Провах с различни пелети даже взех и от тези,които ползвах първата година,но проблема го има.Прави ми впечатление,че интервала на подаване е през 2,3 секунди и постоянно сипва и си мисля ,че това може да е проблем защото,когато се задръсти тръбата е пълна с прах,който стига почти до пепелника.Някой път пък намирам неизгорели пелети,само овъглени.
Искам да намаля подаването на пелетите по време на работа,не по време на разпалване,което се надявам да ми помогне.Моля за инфо кой параметър ми трябва за това подаване и ако някой е брак ядове като мен да ми помогне?
Здрасти параметрите който ти трябват са пар.10 зареждането на степен 1 и пар.18 зареждането на степен ауто но паралелно с тях се намалят и пар.24 който е 1 степен за въздуха и пар.28 който е за степен ауто. Настройваш за степен 1 и ауто междинните си ги изчислява контролера това важи и за пелети и за въздух.
Много ти благодаря за инфото.Днес ги намалих и сега ще следя какво се случва
пет дек 24, 2021 2:38 pmpavlin83 написа:
Точно така пар.55 и пар.57 са по 2 като пар.57 ти е аларма за високи димни газове. За настройките на пар.10 и пар.18 си ме разбрал правилно
Как трябва да изглежда горенето в камерата на 1 степен .защото в момента моя е на нивото на тръбата за пускане на пелетите и е жълт.Пар10-14 пар24 105.Нисичък е
[/quote]
Остави го така само пар.24 може да направиш 107 за да е по светъл пламъка, ама кажи ти по принцип на коя степен я караш, ако ти работи на ауто може да свалиш пар.10 и на 13 но ако е на 2 или 3 нека си стой така
[/quote]
Получиха се нещата.Направих пар 18 на 40 и пар28е 150.Тук ще пробвам няколко вариянта за да ми хареса.Казах аз че ще е за черпене.Напиши ми адрес на Еконт за да се реванширам.🙂🙂🙂Весели празници.
pavlin83 - специалист
пет дек 24, 2021 8:01 pmLqkata20@abv.bg написа:
пет дек 24, 2021 2:38 pmpavlin83 написа:
Точно така пар.55 и пар.57 са по 2 като пар.57 ти е аларма за високи димни газове. За настройките на пар.10 и пар.18 си ме разбрал правилно
Как трябва да изглежда горенето в камерата на 1 степен .защото в момента моя е на нивото на тръбата за пускане на пелетите и е жълт.Пар10-14 пар24 105.Нисичък е
Остави го така само пар.24 може да направиш 107 за да е по светъл пламъка, ама кажи ти по принцип на коя степен я караш, ако ти работи на ауто може да свалиш пар.10 и на 13 но ако е на 2 или 3 нека си стой така
[/quote]
Получиха се нещата.Направих пар 18 на 40 и пар28е 150.Тук ще пробвам няколко вариянта за да ми хареса.Казах аз че ще е за черпене.Напиши ми адрес на Еконт за да се реванширам.🙂🙂🙂Весели празници.
[/quote]
Радвам се че са се получили нещата. Форума е за това да си помагаме, неискам да ме черпиш но все пак благодаря.
Весели празници
filmatoplo - майстор
:wink: Помагам аз тука със съвети ,и един ден получавам пратка по Еконт .Хубаво червено винце. :wink: Имам и 6 литрово буренце за ракия пратено от Брезник. :wink: По Коледа се случват чудеса.
pavlin83 - специалист
нед дек 26, 2021 3:09 pmfilmatoplo написа:
:wink: Помагам аз тука със съвети ,и един ден получавам пратка по Еконт .Хубаво червено винце. :wink: Имам и 6 литрово буренце за ракия пратено от Брезник. :wink: По Коледа се случват чудеса.
И аз скоро получих от Бургаският край бутилка уйски,бутилка хубава Хърватска ракия и куп други подаръци

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: