Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Не съм ползвал ББойл ,как се свързва ,кои клеми се ползват към печката ,гледам от кутийката има един кабел като датчик -той ползва ли се . :?
filmatoplo - майстор
Не съм ползвал ББойл ,как се свързва ,кои клеми се ползват към печката ,гледам от кутийката има един кабел като датчик -той ползва ли се . :?
nelim - специалист
ср ное 13, 2019 8:48 pmfilmatoplo написа:
Не съм ползвал ББойл ,как се свързва ,кои клеми се ползват към печката ,гледам от кутийката има един кабел като датчик -той ползва ли се . :?
Най-вероятно това ти е температурния датчик.
ср ное 13, 2019 8:48 pmfilmatoplo написа:
Не съм ползвал ББойл ,как се свързва ,кои клеми се ползват към печката ,гледам от кутийката има един кабел като датчик -той ползва ли се . :?
На кутийката - едното жило на кабела на NO (нормално отворен) контакт, другото на COM. На камината за EcoSpar отзад има изведена букса с мостче, маха се моста и се свързват двете жила на другия край на кабела. За BURNit с FumisAlpha няма изведена букса на задния капак и направо на платката на контролера на 5 и 6 позиция (com и IO2). BBoil са два вида, BBoil с жичен и BBoil RF с безжичен датчик. явно твоя е жичния вариант.
Дани11 - специалист
Колеги защо като угася камината,(аурига) спира и помпата.Помпата е нагласена 45/40.Камината е угасена на 55'c.,A де?? :?
Здравейте,
Имам проблем с грешка Е110 . Как се оправя и къде се намира датчика?
filmatoplo - майстор
:) :? Да питам аз ,искам да свържа вай-фай модул на въздушна камина Екоспар Карина 10 киловата ,обаче няма изведена букса отзад ,няма и параметър 76 .Ако някой знае как да я подкарам чрез вай-фай да помага. :)
ср ное 27, 2019 7:29 pmfilmatoplo написа:
:) :? Да питам аз ,искам да свържа вай-фай модул на въздушна камина Екоспар Карина 10 киловата ,обаче няма изведена букса отзад ,няма и параметър 76 .Ако някой знае как да я подкарам чрез вай-фай да помага. :)
Как така няма? Влизаш ли в сервизното меню, въобще?
То и с въздушните май е по различно.
filmatoplo - майстор
На въздухарката Карина управлението е -Fumis Alfa 40-230 Box . и няма параметрите които са при водна риза.Гледам че има някакво оригинално вай-фай Фумис,ама бали дали става при въздушните ,оф все на мен :? нестандартни изисквания. :wink:
estzvetanov - специалист
пет ное 22, 2019 8:01 ammuko написа:
Здравейте,
Имам проблем с грешка Е110 . Как се оправя и къде се намира датчика?
Не съм сигурен, но мисля че е температуре датчик. Виж първо дали отзад клемата е вързана накъсо, после провери и датчика, за стайната температура. Но пак казвам не съм сигурен.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: