Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Joreto86 - помощник
Здравейте колеги имам котел аурига б 25кв к искам да го паля през интернет. За целта съм купил SONOFF TH10 и реле за 220 волта с нормално отворен контакт. Та въпроса е този контакт трябва да го свържа към бялата лустерклема отзад на котела на която пише че е за стаен термостат. И от настройките да разреша този вход. Или трябва и още нещо да се направи. Доколкото разбирам тази лустерклема е като сух контакт който служи само да затвори веригата и да запали котела
nokoniko - специалист
ср ное 07, 2018 1:02 pmJoreto86 написа:
Здравейте колеги имам котел аурига б 25кв к искам да го паля през интернет. За целта съм купил SONOFF TH10 и реле за 220 волта с нормално отворен контакт. Та въпроса е този контакт трябва да го свържа към бялата лустерклема отзад на котела на която пише че е за стаен термостат. И от настройките да разреша този вход. Или трябва и още нещо да се направи. Доколкото разбирам тази лустерклема е като сух контакт който служи само да затвори веригата и да запали котела
Аз също купих SONOFF, но така и не го свързах да видя как работи. Направи си проба, като запалиш камината и влезе в режим на горене да махнеш моста на бялата клема дали ще изгасне камината. Може да не се пипа нищо по настройките.
ZGabrovski@gmail.com - помощник
Колеги, преди малко попаднах на много читаво обяснение на начинът, по който се влиза в сервизното меню, както и на параметри, които колега в публикувал в нета.
Споделям линк.
https://colorfulday.life/index.php/fireplace/
Joreto86 - помощник
ср ное 07, 2018 1:14 pmnokoniko написа:
ср ное 07, 2018 1:02 pmJoreto86 написа:
Здравейте колеги имам котел аурига б 25кв к искам да го паля през интернет. За целта съм купил SONOFF TH10 и реле за 220 волта с нормално отворен контакт. Та въпроса е този контакт трябва да го свържа към бялата лустерклема отзад на котела на която пише че е за стаен термостат. И от настройките да разреша този вход. Или трябва и още нещо да се направи. Доколкото разбирам тази лустерклема е като сух контакт който служи само да затвори веригата и да запали котела
Аз също купих SONOFF, но така и не го свързах да видя как работи. Направи си проба, като запалиш камината и влезе в режим на горене да махнеш моста на бялата клема дали ще изгасне камината. Може да не се пипа нищо по настройките.
А свъзването е по начина който описах.
filmatoplo - майстор
:) За да работи по външната букса -се прави от менюто има си параметър за това дали да е активирана или не :wink: .
Joreto86 - помощник
ср ное 07, 2018 5:43 pmfilmatoplo написа:
:) За да работи по външната букса -се прави от менюто има си параметър за това дали да е активирана или не :wink: .
Параметъра е 76 и сега е в позиция 2. Гледах клип ако искаш да ти работи със стаен термостат даго настройш този параметър на 2. При мен сега параметър 76 е на 2 и отзад на лустерклемата има мост
Karaangov86 - специалист
вт ное 06, 2018 6:41 amniknolti81 написа:
пон ное 05, 2018 8:43 pmKaraangov86 написа:
каръм я на 4-та така дали е добре дет само черни стъклото това е с турболатори
с турболатори ли я купи или си ги прави?
Аз си ги правих
Karaangov86 - специалист
Кажете с Кои параметри да си игря за почерняването на стъклото
kamina.alba18kw - специалист
Само ти ли ползваш този комин? Има ли вероясност някой друг, който е на въглища и дърва да го ползва и просто да не е почистен, защото все пак миналата година си е работил комина.
Ти миналата година като я спря почисти ли я цялата вътре влючително и вентилатора, както и кюнците? Огледай си всичко което може да се задръсти и тогава предприемай кардинални мерки, може просто да не е изчистено някъде.
[/quote]

Комина го ползваме само ние. Комшийте са на климатици.Всичко е изчистено: цялата камина вътре, ревизията доло, пепелници, кюнци комина е ОК. Друго ми дойде на акъла. Гледах клипове в youtube за сезонно почистване и ми направи впечатление, че онази малка планка горе под капака, който се навива с гайка тип петленце, го стягаха с гаечен ключ. Човека който ми прави монража каза,че трябвало да бъде леко с луфт, нещо за детонаций ми говореше, да имало от къде да избие налягането. На мен ми се струва, че може да е и от там. Снощи я махнах тая планка и светнах с телефона през нея. Освети се пепелника, значи щом минава светлината, ще мине и миризмата. Как точно трябва да е тая планка: стегната или разхлабена.?
niknolti81 - помощник
ср ное 07, 2018 6:29 pmKaraangov86 написа:
вт ное 06, 2018 6:41 amniknolti81 написа:
пон ное 05, 2018 8:43 pmKaraangov86 написа:
каръм я на 4-та така дали е добре дет само черни стъклото това е с турболатори
с турболатори ли я купи или си ги прави?
Аз си ги правих
от шина ли ги прави или от арматурно желязо. питам защото и аз мисля да си сложа турболатори но не намирам кой да ми ги направи от шина.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: