Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pandeli написа:Здравейте! Колко време работят вашите камини непрекъснато (в часове или кг. пелти). Моята Minima 12kW за 4-5 часа (и около5-6 кг. пелети) пълни кошницата и пелетите почват да се стичат по решетката. Пелетите са Търговищки Wolf 70/30 % широколистни/иглолистни Wolf.

Изображение

В топло време при дълга работа на ниските степени го прави този номер. Вдигни си оборотите на ветилаторите с по 10 примерно пар 24 и 28. Аз го имах същия роблем и така го реших друго нищо не съм променял.
roland написа:
nokoniko написа:
roland написа:При всяко пускане ми светва сервизния ключ и пише Е108. Никъде не намирам ясно обяснение на проблема. Как да го оправя?

 Код Е101: Пожар или прегряване на водата
 Код Е105: грешка в датчик NTC2
 Код Е106: грешка в датчик NTC3
 Код Е107: грешка в термодвойка ТС2
 Код Е108: грешка в аварийния изключвател
 Код Е109: грешка в автомата за налягане
 Код Е110: грешка в датчик NTC1
 Код Е111: грешка в термодвойка ТС1
 Код Е112: прегряване на горивото
 Код Е115: обща грешка

Цитирам Насков:
1.Отваряш лявото ламаринено капаче.
2.Изваждаш двустранно и продухваш прозрачния маркуч, който виждаш.
3.Почистваш с нещо остро металния щуцер, в който влиза маркуча.
4. Палиш

Къде е това капаче и спрямо кое е ляво? Дайте снинка.

Изгледай клипа. На 2,20 минута се вижда прозрачния маркуч, а след 3,10 мин. се вижда и пресостата където трябва да се почисти. https://www.youtube.com/watch?v=bwOPLpvkuVs&t=63s
A как става това, т.е. как се стига до тия параметри, след като на дисплея опцията вентилатор се прескача от стрелките наляво и надясно(напр. след мощност отива на температура, вентилатора го прескача)? Освен това, вчера смених пелетите с румънски иглолистни и за същото време и количество тази сутрин гледам в кошницата няма нищо, чисто е и сандъчето под нея.
Според мен тази пепел е от калпави пелети. Бях писал в темата за пелети за едни ГГС пелети, които излязоха боклук. При мен с тези ГГС пелети, кошничата е в същото състояние и се пълни от изгарянето на една торба. И при мен от румънските пелети (две торби) нямаше никаква пепел! Аз съм с камина Екоспар Мини Максима 27 КВт.
pandeli написа:A как става това, т.е. как се стига до тия параметри, след като на дисплея опцията вентилатор се прескача от стрелките наляво и надясно(напр. след мощност отива на температура, вентилатора го прескача)? Освен това, вчера смених пелетите с румънски иглолистни и за същото време и количество тази сутрин гледам в кошницата няма нищо, чисто е и сандъчето под нея.

https://www.youtube.com/watch?v=Giuo5bXc9BI на каква цена ги плати румънските пелети.
Аз ги взех на 8,5 за 15 кг.
Също на 8,5 за 15 кг, но на едро падат под тая цена, но си заслужава- не остават пепел и горат перфектно. Детонацията не е от тях, а от калпавите настройки, но и това ще оправя...
И аз съм с минима 12 kw ,пелетите които използвам са на пелетимаркет и съм доволен но ми се струва че не изгарят както трябва става една леко бяла пепел но малко едра , може и аз да бъркам.
Стартово като паля се образува доста дим и някой път стават детонаций.
Та се чудя трябва да увелича вентилатора или ?
С 1 чувал изкарвам около 8-9 часа което ми се вижда малко множко, намерих други настройки от колеги тук в форума и ще пробвам и тях да видим и ще пиша.
:prayer: Благодаря за видеото от тубата, стигнах до заветните параметри, но от 9-та позиция излизат цифрите за паролата. Но! За Минима 12 кВт какфи са референрнтните стойности и кой параметър какво означава, например Р0001 е ..., Р0003 е и т.н. Манюела с камината е с о т в р а в т и т е л е н превод.
pandeli написа::prayer: Благодаря за видеото от тубата, стигнах до заветните параметри, но от 9-та позиция излизат цифрите за паролата. Но! За Минима 12 кВт какфи са референрнтните стойности и кой параметър какво означава, например Р0001 е ..., Р0003 е и т.н. Манюела с камината е с о т в р а в т и т е л е н превод.

https://drive.google.com/file/d/1PoEPEasNIL1uxD6zl5cPpWZfG-3m1dRE/view?usp=sharing

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Отопление”