Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pandeli - напреднал
Моята на всяко палене след достигане на зададената температура на "водата" детонира и изпуфква кълбета дим, и всичко това в режим Ауто. При делта Т 10 гр. На 75гр. спира и на 65гр. пали с пуфкане и те така. Всички настройки на параметрите са като от таблицата, пелетите са супер, не оставят следа от горенето на 2 чувала, пуфкането си оставааааа. Ами сега? :rolleyes:
ТиАс - специалист
До сега не имало никакви проблеми,детонации и други подобни.Вчера си горя идеално,но тази вечер имам усещането,че все едно някъде нещо е пробило и от капака горния изпуска силна миризма на дим.Незнам какво да правя.
pandeli - напреднал
Виж гайката на малкото капаче (бъбрековидното) и/или останалите 6 винта за кръстата отверка, нема откъде другаде да е. Но това би означавало "разхерметизиране", и трябва контролера да даде грешка . Задръж ескейп-а за малко виж какво изписва дисплея. Ако няма грешки, изписва само чертички -----. :?
ТиАс - специалист
pandeli написа:
Виж гайката на малкото капаче (бъбрековидното) и/или останалите 6 винта за кръстата отверка, нема откъде другаде да е. Но това би означавало "разхерметизиране", и трябва контролера да даде грешка . Задръж ескейп-а за малко виж какво изписва дисплея. Ако няма грешки, изписва само чертички -----. :?
За кое капаче говорите,аз нямам такова,отгоре на капака имам само три големи винта и са плътно затворени,става въпрос за Алба 18 кв.
pandeli - напреднал
ОК, на минимата ги има ,но все пак отнякъде се почистват тръбите, та си мисля за някакъв минимален "теч" на изгорели газове (дим), иначе няма от къде да е, или от вратата, или отгоре - от капаците на отворите за предсезонно почистване, не ми се вярва да е от комина.
ТиАс - специалист
pandeli написа:
ОК, на минимата ги има ,но все пак отнякъде се почистват тръбите, та си мисля за някакъв минимален "теч" на изгорели газове (дим), иначе няма от къде да е, или от вратата, или отгоре - от капаците на отворите за предсезонно почистване, не ми се вярва да е от комина.
Да,капака над тези тръби е с три винта при мен и при положение,че до днес нямаше никакъв проблем и аз се чудя какво става.Определено не от комина,миризмата идва от капака над тези тръби и е много учудващо,че изведнъж се появи този проблем,но не си го обяснявам със спирането на тока и друг път се е случвало.Просто съм в невидение.Вече пет часа откакто съм си у дома миризмата не спира.Цялата стая мирише на пушек.Иначе камината си гори,достига си температурата,но ужасно мирише.Вратата и всичко останало е плътно затворено.Аз даже я почиствам всяка седмица,тръбите и отвора под пепелника,за да избегна евентуални проблеми,но ето,че от нищото изникват такива.Все повече се убеждавам като потребител на тази камина вече втори сезон,че това е пълен боклук за тези 2000 и кусур лева.Една машина за събиране на пепел,чистиш ежедневно,уж да си спестиш пепел и тем подобни,а то се оказа по-голяма разправия от обикновената.Пепел на всякъде,но не и в пепелника.Да не говорим,че и прахосмукачката за пепел е цяла отрова за организма,като тръгна да я почиствам ежеседмично.Единственото предимство е,че не носиш дърва.Всичко останало е пълен боклук.
marin_ks - специалист
ТиАс написа:
До сега не имало никакви проблеми,детонации и други подобни.Вчера си горя идеално,но тази вечер имам усещането,че все едно някъде нещо е пробило и от капака горния изпуска силна миризма на дим.Незнам какво да правя.
Така казваше една позната - Седнах и ревнах! А ти вместо това можеш да провериш уплътненията (аст. въжето имам в предвид) на вратата на сервизния капак отгоре дето казваш, че мирише най-много, дали е легнал както трябва, дали не се е изметнал, малкото капаче дето се оставя свободно да освобождава налягането при детонации, малките отстрани и те така. Все някъде има отвор и просто трябва да го видиш........
ТиАс - специалист
marin_ks написа:
ТиАс написа:
До сега не имало никакви проблеми,детонации и други подобни.Вчера си горя идеално,но тази вечер имам усещането,че все едно някъде нещо е пробило и от капака горния изпуска силна миризма на дим.Незнам какво да правя.
Така казваше една позната - Седнах и ревнах! А ти вместо това можеш да провериш уплътненията (аст. въжето имам в предвид) на вратата на сервизния капак отгоре дето казваш, че мирише най-много, дали е легнал както трябва, дали не се е изметнал, малкото капаче дето се оставя свободно да освобождава налягането при детонации, малките отстрани и те така. Все някъде има отвор и просто трябва да го видиш........
В неделя като я почиствахме основно нямаше никакви видими дефекти по въжетата,а вратата я отварям всеки ден за почистване.И тази сутрин нищо нередно.Ако не е легнал капака добре нали щеше да замирише още първия ден след отварянето.Днес ще видя как е.
Колеги,за първа година се грея с тази камина и май почвам да съжалявам за парите и....нервите.
Освен вс.друго се държи странно-имам чувство че си прави квото си иска без да се съобразява с настройките. Моля да ми кажете как да намаля първоначалното дозиране на пелетире/преди за запали/? От два дни пълни прекалено дълго и м ого кош.се препълва.почва да пали но само бял дим излиза и накрая слез пламъка гърми. Нищо по параметрите не е промемано. На какво може да се дължат тия детонации?
filmatoplo - майстор
На предната страница колегата даде таблица с настройките и параметрите .

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: