Най - вълнуващия въпрос зимно време.
estzvetanov - специалист
ср окт 03, 2018 8:59 amninorion написа:
вт окт 02, 2018 10:40 pmninorion написа:
вт окт 02, 2018 10:23 pmpesho_kj написа:
Когато казваш, че вентилатора се усилва и рязко покачва градусите, в този момент каква мощност показва контролера? Още ли е най-ниската?
Да.
Да допълня развитието. Камината е с активирани програми за дните от седмицата. Та днес сутринта си работеше тихичко, градусите на водата около 47-48 (зададени за 50), Т на газовете около 80. По назад в темата имаше мнение, че след промяна на настройките е добре да се изчака 2ч. Може това да се окаже вярно и да има известен период от време докато се отразят всичките настройки. Повече тестове и изводи обаче ще правя довечера.
Здравей, от това което изчетох като дискусия по твоя проблем, смятам че на камината ти нищо и няма и всичко си и е наред. "Проблема" идва от там, че още е топло, а камината няма как да гори по-малко от това което и е зададено в параметър 10 и нормално да достига максимално зададените граници и да угасва. Това което може да направиш е да вдигнеш стойността на качеството на пелетите на 3 (това се прави от самия панел без да влизаш в настройките има го като опция) по този начин камината допълнително се спъва софтуерно като реже изкуствено мощността при различните степени на мощност. Смятам че при по-студено време всичко ще си дойде на мястото, дори може да се наложи да завишиш малко стойността на параметър 55 да ти е поне към 230 градуса (стойност на параметъра 115) защото може в студа да не успява да вдигне температурата понеже този параметър ще я спъва.
ninorion - напреднал
вт окт 09, 2018 3:15 pmestzvetanov написа:
ср окт 03, 2018 8:59 amninorion написа:
вт окт 02, 2018 10:40 pmninorion написа:


Да.
Да допълня развитието. Камината е с активирани програми за дните от седмицата. Та днес сутринта си работеше тихичко, градусите на водата около 47-48 (зададени за 50), Т на газовете около 80. По назад в темата имаше мнение, че след промяна на настройките е добре да се изчака 2ч. Може това да се окаже вярно и да има известен период от време докато се отразят всичките настройки. Повече тестове и изводи обаче ще правя довечера.
Здравей, от това което изчетох като дискусия по твоя проблем, смятам че на камината ти нищо и няма и всичко си и е наред. "Проблема" идва от там, че още е топло, а камината няма как да гори по-малко от това което и е зададено в параметър 10 и нормално да достига максимално зададените граници и да угасва. Това което може да направиш е да вдигнеш стойността на качеството на пелетите на 3 (това се прави от самия панел без да влизаш в настройките има го като опция) по този начин камината допълнително се спъва софтуерно като реже изкуствено мощността при различните степени на мощност. Смятам че при по-студено време всичко ще си дойде на мястото, дори може да се наложи да завишиш малко стойността на параметър 55 да ти е поне към 230 градуса (стойност на параметъра 115) защото може в студа да не успява да вдигне температурата понеже този параметър ще я спъва.
Благодаря за съветите. Toва с качеството на "материала" беше изпробвано също, и в различни комбинации с параметрите. В крайна сметка сега работи стабилно и непрестанно. Модулира по газовете и държи Т на водата между 48-51 градуса. Минуса е, че вдига градусите на водата по-бавно, но предвид топлото време това даже не е и минус. Като застудее вече настройките ще търпят промени. Освен това съм приготвил и турбулатори за димогарните тръби.
vladigold - помощник
вт окт 09, 2018 3:00 pmestzvetanov написа:
чет окт 04, 2018 7:58 pmvladigold написа:
чет окт 04, 2018 1:50 pmpojarnikara написа:


https://goo.gl/jbGFCQ
Мерси
Понеже видях че линка е за обикновено ръководство на камината ето линк с настройки, които преди време някой пусна тук и аз ги дръпнах. Дано ви свършат работа.
Да, там ги няма фабричните стойности на параметрите.
Благодаря!
vladigold - помощник
вт окт 09, 2018 11:07 pmvladigold написа:
вт окт 09, 2018 3:00 pmestzvetanov написа:
чет окт 04, 2018 7:58 pmvladigold написа:


Мерси
Понеже видях че линка е за обикновено ръководство на камината ето линк с настройки, които преди време някой пусна тук и аз ги дръпнах. Дано ви свършат работа.
Да, там ги няма фабричните стойности на параметрите.
Благодаря!
Да но сега като се загледах тия параметри са за въздушни камини.
Не са за Minima 12kw :rolleyes:
filmatoplo - майстор
:) Я хубаво се вгледай под таблицата и натисни -хидро камини настройки :wink:
vladigold - помощник
ср окт 10, 2018 8:14 amfilmatoplo написа:
:) Я хубаво се вгледай под таблицата и натисни -хидро камини настройки :wink:
Извинявам се, Мерси :)
Някой може ли да сподели какъв е присъединителният размер на тръбите на Минимата?
pandeli - напреднал
съб окт 13, 2018 12:40 pmТрифон П.Трифонов написа:
Някой може ли да сподели какъв е присъединителният размер на тръбите на Минимата?
1 " (цол) тола и студена и 1/2" за изтачане на ризата.
roland - специалист
нед сеп 30, 2018 8:31 pmroland написа:
нед сеп 23, 2018 12:35 pmKemiur_1 написа:
пет авг 10, 2018 7:24 amroland написа:
Здравейте, колеги.
Камината ми е Алба 18, ще я използвам последен сезон и после минавам на газ. Бих искал да помоля някой с опит от форума, да ми направи турболатори, за да видя как се отразява на разхода. Ще си платя за материали, за доставка и за труд, разбира се. Надявам се да се намери колега, който да прояви желание и да ги направи. Благодаря предварително. Моля пишете на ЛС. Поздрави,
Здравей колага,тези турболатори се правят много лесно и бързо! Вземаш 2 м арматура 6 мм общо 6 бройки. Навиваш ги на тръба С външен диаметър 2см,като в готово положение трабва да станат 80см дълги.
Само имай предвид че във втората дупка от дясно на ляво трябва да е около 65см дълга,защото има тръбичка на дъното.
Аз си ги направих и миналата седмица ги тествах-резултата беше 135гр на изходящите газове на макс мощност
Тепърво ще видим разхода и пепелта как ще е.

Дано съм бил полезен :)
Здравей, колега.
Защо на ф20, а не на ф25? Аз също сам ще ги правя, но мислех да мотая върху ф25 тръба, т.е. 3/4 поцинкована тръба. Колко Ф е отворът вътре в камините, не е ли 38-40 някъде? Ще се наложи да я отварям да го меря, но върху ф20 мисля, че няма да пасне. Да видим.
Вече съм с турболатори в мойта Алба 18. Вътрешните отвори са около ф47-50. Намотах арматурс ф6 около поцинкована тръба 3/4. Дълги са по 75-80 сантиметра в намотано състояние. В резултат ми свали температурата на димни газове от около 180-200 градуса на около 132-136 градуса на 5та степен, което е сериозна разлика и съм доволен. Да видим дали ще се наложи да променям настройките. Някак си промени горенето и вече пламъците не се бият в хоризонталните тръби на ризата. Вероятно ми е силен комина и че се наложи да го скопя по някакъв начин, за да намаля пепелта, която преминава през димогарните тръби и се събира по кюнците та чак в комина ходи. Има ли някакви клапи за ф80 и има ли смисъл от намаляване дебита на комина?

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: