Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Kemiur_1 - помощник
nokoniko написа:
Kemiur_1 написа:
nokoniko написа:
Пар.54-45, 56-53, 59-50, увеличих пар. 6 и 8 с малко, защото палеше по-трудно особено като е изчистена.
Здравей, искам да попитам относно тези турболатори...на колко кг/тон чистиш основно?
Един тон и чистя. :partyman:
А каква е точно ролята на тези турболатори и как помагат за по-ниския разход?
burner - специалист
Kemiur_1 написа:
nokoniko написа:
Kemiur_1 написа:

Здравей, искам да попитам относно тези турболатори...на колко кг/тон чистиш основно?
Един тон и чистя. :partyman:
А каква е точно ролята на тези турболатори и как помагат за по-ниския разход?
https://www.daricclima.bg/blog_art/za-k ... rdo-gorivo
nokoniko - специалист
Kemiur_1 написа:
nokoniko написа:
Kemiur_1 написа:

Здравей, искам да попитам относно тези турболатори...на колко кг/тон чистиш основно?
Един тон и чистя. :partyman:
А каква е точно ролята на тези турболатори и как помагат за по-ниския разход?
По-добър топлообмен във водната риза и по-бързо достигане на желаната температура, а от там и По-ниски градуси на изходящите газове. ПОВИШАВАШ
КПД НА КАМИНАТА. СКЪПИТЕ ИТАЛИАНСКИ ИМАТ ВСИЧКИ, КОИТО СЪМ ГЛЕДАЛ.
Kemiur_1 - помощник
nokoniko написа:
Kemiur_1 написа:
nokoniko написа:
Един тон и чистя. :partyman:
А каква е точно ролята на тези турболатори и как помагат за по-ниския разход?
По-добър топлообмен във водната риза и по-бързо достигане на желаната температура, а от там и По-ниски градуси на изходящите газове. ПОВИШАВАШ
КПД НА КАМИНАТА. СКЪПИТЕ ИТАЛИАНСКИ ИМАТ ВСИЧКИ, КОИТО СЪМ ГЛЕДАЛ.
Много благодаря !
Тази зима съм без турболатори,но понеже от следващия сезон (живот и здраве) ще я правя тип "котел",и ще я местя в отделно помещение...смятам да сложа такива турболатори. Имам желанието да ги изпробвам.
Благодаря още веднъж =D> =D>
Kemiur_1 - помощник
Следния проблем с Алба 18кв:
след като запали и се разгори,и като мине на максимална мощност на горене,първо гори около 1мин с хубав пламък,след това пламъка намалява до никакъв,все едно минава на минимална мощност...после пак разгаря...пак спира..все едно нещо я спъва.
п10-14
п18-27
п24-120
п28-175
п55-320
Kemiur_1 - помощник
Kemiur_1 написа:
nokoniko написа:
Kemiur_1 написа:

А каква е точно ролята на тези турболатори и как помагат за по-ниския разход?
По-добър топлообмен във водната риза и по-бързо достигане на желаната температура, а от там и По-ниски градуси на изходящите газове. ПОВИШАВАШ
КПД НА КАМИНАТА. СКЪПИТЕ ИТАЛИАНСКИ ИМАТ ВСИЧКИ, КОИТО СЪМ ГЛЕДАЛ.
Много благодаря !
Тази зима съм без турболатори,но понеже от следващия сезон (живот и здраве) ще я правя тип "котел",и ще я местя в отделно помещение...смятам да сложа такива турболатори. Имам желанието да ги изпробвам.
Благодаря още веднъж =D> =D>
Следния проблем с Алба 18кв:
след като запали и се разгори,и като мине на максимална мощност на горене,първо гори около 1мин с хубав пламък,след това пламъка намалява до никакъв,все едно минава на минимална мощност...после пак разгаря...пак спира..все едно нещо я спъва.
п10-14
п18-27
п24-120
п28-175
п55-320
Iliyan_Mnt - помощник
Здравейте,

Можете ли да ми кажете какви изводи за водата има аурига 25 кв.? На снимки в интернет виждам един за топлата вода, един за връщащата вода, и до него пак извод в синьо, той за какво е оставен?

Поздрави, Илиян
filmatoplo - майстор
Има 2 извода по 1 цол за вход и изход , и 1 извод има 1/2 за пълнене и източване .
Iliyan_Mnt - помощник
Много ви благодаря за информацията. Значи, до колкото разбирам, си има отделен вход за пълнене от водопровода, а аз мислех, че се пълни през връщащата вода.. Задължително ли трябва да се свърже за пълнене през този вход 1/2? Така ли са и другите пелетни камини, например Грейко?

П.С. Правим си сами инсталацията и се опитвам да събера максимум информация, за да няма грешки.
filmatoplo - майстор
Може да се пълни и от връщащата тръба ,все в ризата ще влезе водата . :wink:

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: