Най - вълнуващия въпрос зимно време.
чет яну 25, 2024 8:04 pmsilent написа:
Моята Алба работи с инверторен генератор АС без генератора да е заземен или занулен през мрежата на енергото. Инсталацията е двупроводна със занулени контакти.
Абсолютно също е у дома, както и показаното от мен в клипчето.
Всъщност, генераторът ти е занулен през контактите, освен ако не се отделяш напълно от мрежата.
Аз прекъсвам само фаза.
silent - майстор
Напълно съм отделен.
пет яну 26, 2024 2:14 pmsilent написа:
Напълно съм отделен.
Както се получава и в по старото клипче, със същият генератор.
https://photos.app.goo.gl/6QhMXpTaYM9xBTg48
Дори пали горелка, с 300вата запалка.
B0bi - специалист
нед яну 21, 2024 11:24 amТрифон П.Трифонов написа:
да се монтира шунт на нулата при умшалтера.
С това на практика се прави заземяване. Ползва се това на трафопоста.
Не знам защо липсват две изречения в поста ми :? "Нула" е неутралата (звездният център) в трафопоста. Тя не би направила магия. Виж заземяването й - да (за теб).
Боби, за мен имаше казус до пристигането на място. Вече не.
Какви препоръки съм дал и какво се е случило "на терен", остава "служебна тайна".
Факт е, че нещата се изясниха- за питащият и мен. Казусът е решен.
За теб, когато започнеш практика или като пораснеш.
За форума- инверторен генератор. Това е достатъчно, за да Му работят екоспарите.
Има още един вариант, който няма да коментирам.
B0bi - специалист
Както обикновено извърташ нещата, както на теб ти е удобно. Изобщо не коментирам конкретния случай. Поставил съм твой цитат. Това от цитата го пласираш доста пъти. Не коментирам даже дали наистина трябва заземяване за на някои техники за да работят. Само уточнявам, че с "непрекъсването на "нулата" от трафопоста", практически осигуряваш заземяване. Ясно е, че "мешаш двата щата". И не искаш да го проумееш. Вярно, на теб не ти и трябва. Аз го казвам от техническа гледна точка, щото ... ме дразни и за някаква коректна информираност на четящите по-късно.
За "растенето" - благодаря, но много няма на къде тепърва - около 60-ака, без малко 2 м, 100+ кила, ръководя една група хора ...
:cool: та работата върви повече към пенсиониране :wink:
пет яну 26, 2024 5:50 pmB0bi написа:
...
:cool: та работата върви повече към пенсиониране :wink:
Дай боже успешно!
Заземяване се прави на корпуса на генератора.
Чрез "непрекъсването" на нулата от енергото, просто единият извод става нула*.
На защитните и на корпус няма нищо по този начин, ръководителЮ. Иска си заземяване.

*прави се в определени случаи, според конкретиката, Боби.

Добре, че сподели. Инак кой би помислил- не ти личат, хахаааа.
Сега да не речеш, че те свалям?!
ivanovbg - майстор
Трифоне, по спомен каза, че си ползвал кабел убиец. Трижилен ли беше? Ако си свързал и трите жила правилно, контактите ако са били занулени и нулата не е била прекъсната към трафопоста, то и генератора ти е бил заземен - в трафопоста.
пет яну 26, 2024 9:00 pmivanovbg написа:
Трифоне, по спомен каза, че си ползвал кабел убиец. Трижилен ли беше? Ако си свързал и трите жила правилно, контактите ако са били занулени и нулата не е била прекъсната към трафопоста, то и генератора ти е бил заземен - в трафопоста.
Правилен ти е спомена, принципно. Трепач беше.
Естествено, че ако е трижилен трепача, генератора става занулен/заземен.
Моят, конкретно, беше двужилен.
Нямам спомен да съм го "разкомплектовал", но е много вероятно, след като монтирах умшалтера. Факт е, че отново го потърсих покрай проблемите на колегата, но не го откривам, за да покажа.
B0bi - специалист
Той направи специален клип и установи, каквото му казвах. После се умълча и ... превъртя няколко пъти.
Ами дървена глава си е, това е. Заземяването на корпуса на генератора няма нищо общо с намотката му. Заземяването "по собствен стандарт", също е нормално да не удовлетворява изискването на уреда. Нулата на "енергото" е удовлетворяваща в подобни ситуации. Не е чак толкова учудващо, че тези неща се явяват магия за пожарникари и полицаи. Учудващо е твърдоглавието ти да се дръвчиш безкрай.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: