Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Pafkata - напреднал
Някой знае ли размерите на въжетата на вратата и кошницата? 10/10 или12/12за вратата и 6/6или8/8 за кошницата?
чет ное 17, 2016 11:39 pmnikrum написа:
filmatoplo написа:
nikrum написа:
При мен беше 10 т.е*0,1=1гр.делта т над зададената темп на стаята.Трябва да е 0 ако не искаш да ти спира камината по темп на въздуха мерена от собствения датчик и да добавиш външен термостат на буксата отзад.Или да вдигнеш темп на въздуха и делта т
Nikrum :) моля да ми извиш многото въпроси бавно схващам ново ми е това управление ,до колкото разбрах параметър 53 е настройка на градуси делта температура над зададената стайна температура - така ли .Ама как го обясняват в инструкцията - нищо не разбирам какво е това - Ако настроената стойност е различна от 0 ще допусне охладената течност в камината ако температурата на въздуха надвиши над параметрите 51+53 . :? .нищо не разбирам .
Гугъл шедйовър на техническия превод!И аз го видях тоя бисер...
А правилното е:" ако пар 53 е 0 камината не спира по зададена температура и се командва от външен стаен термостат свързан на вход/изход 103-/задната лустер клема/. Ако е стойност различна от 0 камината влиза в режим охлаждане/т.е спира подаването на пелети /ако е изпълнено условието действителната температура на въздуха да надхвърли пар 51 ( в гр.) + пар 53 (в 0,1 гр)
Разбирам че държиш да си ползваш вграденият термостат .Пробва ли това дето ти бях предложил да разшириш със стойност 20 или 30 показанието на пар 53 и да получиш по голям хистерезис по въздушна температура. Току виж в неговите граници се случила и модулация по т на водата и/или на димни газове...
Много ви моля помогнете ми да свържа Bboil RF със стаен безжичен термостат към Auriga 23kw
Едната жичка от BboilRF NO или COM отива към лустер клема 103 а другата от BboilRF NO или COM къфе да в свържа??
Ако може някаква схема ще бъда много благодарен😕😌
чет апр 01, 2021 3:37 pmGeorgiBs написа:

Много ви моля помогнете ми да свържа Bboil RF със стаен безжичен термостат към Auriga 23kw
Едната жичка от BboilRF NO или COM отива към лустер клема 103 а другата от BboilRF NO или COM къфе да в свържа??
Ако може някаква схема ще бъда много благодарен😕😌
https://starteco.bg/enable-room-thermos ... uriga25kw/
viewtopic.php?t=55467&start=1020#p892684
чет апр 01, 2021 5:44 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет апр 01, 2021 3:37 pmGeorgiBs написа:

Много ви моля помогнете ми да свържа Bboil RF със стаен безжичен термостат към Auriga 23kw
Едната жичка от BboilRF NO или COM отива към лустер клема 103 а другата от BboilRF NO или COM къфе да в свържа??
Ако може някаква схема ще бъда много благодарен😕😌
https://starteco.bg/enable-room-thermos ... uriga25kw/
viewtopic.php?t=55467&start=1020#p892684
Благодаря ти за отговора
При мен не върши работа
1. Нямам клема изведена на задната стена на камината за external термостат (опитвам директно към платката на вход 103 да закача ббойла но не знам как)
2. Пар 76 при мене не излиза (заключен е)
3. Камината е Auriga 23kw (може би по стар модел и софтуерно не е отключен програматора на тази версия за външен термостат)
Търся съвети🤷🏽‍♂️ :sad: :?
LiquidSun - помощник
съб яну 30, 2021 8:36 pmLiquidSun написа:
Някой, който ползва въздушна камина може ли да сподели опит или съвет.
От известно време наблюдавам много агресивно горене на печката.
Става дума за Solara 6 kW. Винаги си я ползвам на 1 степен и параметър 10 съм го въртя между 1 и 2
в зависимост от качеството на пелети. По принцип на 1 степен ми гаснеше чат пат и доста чернеше стъклото,
но като количество отдадена топлина ме устройваше. Винаги ползвам пелети Кастамону.
Та при първото застудяване в Бургас печката на абсолютният минимум на мощност и подаване започна да работи адски агресивно.
Пламъка е жесток, стъклото вече не ми цапа в черно, а само фин прах (което е добре).
Но просто ми идва прекалено силна в този ѝ вид. Топля две стаи с нея, но с тези положителни зимни температури ми идва тегаво.
Възможно ли е нещо тя да се е шашнала софтуерно ?
Печката се оправи за 20 дни - работеше нормално. После пак се побърка и в момента е в режим "ДАЙЙ МУУУ", гори зверски дори на първа степен, камината почва да скърца, напича се адски много и разхода се вдигна също значително.
Звънях на едно две места - казват ми преинсталация на софтуера на контролера, но нямало гаранция, че в дългосрочен план нямало пак да се появи проблема. Цената навсякъде е една и съща - 80 лв. :(
tolsan4o - помощник
Добър ден.Има ли някой,който знае дали може с програмата за компютър,да се промени изцяло управлението на камина "Алба 18".Ако не може има ли друг начин,например да си направя определени настройки и да ги вкарам в отделно меню с наименование "1",да задам други настройки примерно,които се наименуват "2" и т.н. Целта е в това меню примерно да си избирам 1,2,3...,като ще сменя настройките,които предварително съм задал???
вт юни 15, 2021 7:47 pmtolsan4o написа:
Не. Записвай си промените!
filmatoplo - майстор
Има -с управление на Натурела.Ако целта оправдава средствата. :wink:
silent - майстор
Някой слагал ли е керамична запалка на Екоспар... Имам Алба и каквито и настройки да съм пробвал пали за около 10-15минути в най-добрия случай а и при мен оригиналната издържа 4сезона преди да изгори. За керамичните пише че палят за минути и едва ли не са вечни...
Ако някой е слагал може ли да разясни каква си е купил колко вата колко дълга...тръбата в която седи запалката допълнително ли се купува...трябва ли да стърчи или пък да стои по навътре...или пък се реже наравно с тръбата в която стои оригиналната запалка...
filmatoplo - майстор
Вадиш старата запалка ,и по нея мериш дължина и резба.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: