Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте колеги! От ноември 2017 имаме Алба. Температурата на димните газове е твърде висока - 180, 200 С* на 1-ва до 250- 260 С* на 5- степен. Техника каза, че е запушен комина, но това е невъзможно защото е с ф 22. Препоръча основно почистване на камината, но и след това градусите не спадат с повече от 20-30 С*. Чудя се възможно ли е проблема да идва от притока на твърде много свеж въздух, тъй като майсторите пробиха дупка в стената и изведоха тръба за свеж въздух навън ?
nokoniko - специалист
Driver12 написа:
Здравейте колеги! От ноември 2017 имаме Алба. Температурата на димните газове е твърде висока - 180, 200 С* на 1-ва до 250- 260 С* на 5- степен. Техника каза, че е запушен комина, но това е невъзможно защото е с ф 22. Препоръча основно почистване на камината, но и след това градусите не спадат с повече от 20-30 С*. Чудя се възможно ли е проблема да идва от притока на твърде много свеж въздух, тъй като майсторите пробиха дупка в стената и изведоха тръба за свеж въздух навън ?
С това ще паднат със сигурност - https://www.youtube.com/watch?v=JiQILyXzz0Y
Турболаторите съм ги виждал, дори смятам скоро да си направя и аз, но като сравнявам с вашите показатели без турболаторите, газовете при мен са твърде горещи. Между другото въпроса със свежия въздух не е коментиран. Как сте свързани - с външна връзка или пък черпите от въздуха в помещението?
pojarnikara - специалист
Driver12 написа:
Как сте свързани - с външна връзка или пък черпите от въздуха в помещението?
Аз си черпя от помещението и съм с турболатори (минима 12 кв), температурата на газовете на първа не ми пада под 100, а на 5та е към 200, в зависимост колко продължително гори на нея.
marin_ks - специалист
Liarrr написа:
Здравейте, колеги! Имате ли и колко неизгорели пелети в пепелника? При мен са около 150 гр. (една шепа) на 50 кг. изгорени пелети, което ми се струва множко. Камината е Алба. Пар10 - 9, пар18 - 23, пар24 - 80, пар28 - 175. И да попитам пловдивчани, от къде пазаруват пелети, че аман от пепел и прашоляци.
И аз имам не изгорели пелети, но единични бройки. При десетина почиствания от прахосмукачката изкарвам най-много 50 гр. В началото преди да попадна на форума и да го изчета целия, от настройките направени от "майстора" които ми я пусна и настрои за 100 кинта, имаше доста не изгорели пелети издухани от вентилатора. Аз съм в Стрелча. Тази година ми е първа на пелети и съм с румънски. Доволен съм. Чистил съм два пъти основно и досега от два тона изгорени имам около половин чувал от пелети с пепел. Иглолистни са и ги взех от Панагюрище на 330 на 01,09. В Стрелча също правят иглолистни, така че или от тук ще си взема за догодина или от Копривщица.
marin_ks - специалист
Driver12 написа:
Здравейте колеги! От ноември 2017 имаме Алба. Температурата на димните газове е твърде висока - 180, 200 С* на 1-ва до 250- 260 С* на 5- степен. Техника каза, че е запушен комина, но това е невъзможно защото е с ф 22. Препоръча основно почистване на камината, но и след това градусите не спадат с повече от 20-30 С*. Чудя се възможно ли е проблема да идва от притока на твърде много свеж въздух, тъй като майсторите пробиха дупка в стената и изведоха тръба за свеж въздух навън ?
Това е твърде висока температура която плащате и след това отива в атмосферата. Според мен комина кегли прекалено силно. Ф220 е доста голям отвор. Аз ползвам Ф 100 комин с височина 11,50 м. При яко натоварване вдига и моята 150-160 но не повече. Камината е Аурига 25В. Свеж въздух черпи от помещението и тои не е приток, а се засмуква от самата камина. Според мен комина ви тегли прекалено много.
nelim - специалист
Моята АлбаБ е с фи80 иноксови тръби, има точно до нея пробита дупка ф80 за свеж въздух отвън с решетка, като я изчистя на първа степен е 85-90, на последна към 160, като не е чистена на 5-та степен се покачва над 200 :)
И аз подозирам че тягата е твърде силна :cry: . Идеи как да я намаля? :?
nelim - специалист
Driver12 написа:
И аз подозирам че тягата е твърде силна :cry: . Идеи как да я намаля? :?
Ами може да пробваш да намалиш вентилатора :)
Или да сложиш една клапа някъде по трасето и да пробваш с леко притваряне
нещо такова https://www.home-max.bg/klapa-f130-inoks/ ама не знам дали има на ф220

Ти от камината веднага ли тръгваш на ф220 ? тя нали е с ф80
Не излиза си ф 80, кюнеца е около 1,5 м. и след това влиза в много широк комин, в който преди имаше камина с отвор ф 220.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: