Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ZGabrovski@gmail.com - помощник
Нямам идея, ще го погледна следващият път, когато отида там.
На колко трябва да го наглася?
nokoniko - специалист
пон ное 05, 2018 3:34 pmZGabrovski@gmail.com написа:
Нямам идея, ще го погледна следващият път, когато отида там.
На колко трябва да го наглася?
Когато я включиш само на 1/без да си я включвал на 2/ и поработи малко виж колко ти е температурата на изгорелите газове. Параметър 59 трябва да ти е по-малък. Например ако газовете са ти 57 градуса, пар. 59 го направи 50 градуса.... :partyman: Аз си направих пар. 59 на 50 гадуса още в началото и нямам проблеми.
ZGabrovski@gmail.com - помощник
Много благодаря:) А как се гледа тази температура? През някой параметър ли?
Извиниявам се за въпросите, но Сънсистем не са счели за нужно да дадат каквато и да е документация.
:partyman:
estzvetanov - специалист
пон ное 05, 2018 12:21 pmZGabrovski@gmail.com написа:
Здравейте. От около две седмици инсталирах камина BurnitAdvant 18KW, която е със същият контролер на Fumis. Даже техникът, който в пусна, каза, че е копие на някакви македонски камини - и вероятно става въпрос точно за EcoSpar.
Проблемът ми е следния: Реших да намаля горенето на степен 1, тъй като ми е необходимо тлеене, а не непрекъснато палене и гасене. Намалих стойността на П10 от 20 на 10 и на П18 от 50 на 38. Съответно на 24 от 105 на 100 и на 28 от 160 на 150. Намалих и 52 от 60 на 50, 55 от 100 на 80 и 56 от 75 на 50.
В резултат на това обаче, след запалването камината работи около 15 минути на степен 1 (нарочно я пускам на едно за да тествам дали съм постигнал ефекта на поддържане на огъня), след което изписуква и светва на дисплея "Липса на пелети".
Реших да я пробвам на степен 2, където работи около час, след което принудително я премествам на 1 и работи без проблем точно в исканият от мен режим часове без проблеми.
Каква може да е причината да не иска да работи директно на степен 1? За проба увеличих П10 на 15, ефектът беше абсолютно същия.
Четох нагоре в темата, колега твърдеше, че е постигнал П10 със стойност 5. Защо при мен не се получава?
Проблема е че при наска стойност на параметър 10 шнека не винаги пуска пелети някой път връти, но пелети не падат и като продължи известно време пелетите изгарят, а нови не постъпват достатъчно и почва да загасва температурата на газовете пада и то отчита, че няма пелети и светка аларма. Като го пуснеш на втора степен пуска повече пелети и си прави някакъв запас в кошничката, който да поддържа огъня известно време, но постепенно като го пуснеш на 1 пак се получава недостиг. Моят съвет е да увеличаваш постепенно параметър 10 докато постигнеш постоянно горене. Имай предвид че при теб може да бъде различно от другите камини, защото най-вероятно има друга кошничка, пелети, тяга на комин и т. н. Напасни си я така че да не ти гасне на 1 степен и после със застудяването си коригирай параметър 18, така че да може да ти вдига достатъчно температурата за да ти гарантира, че ще достига зададените темеператури.
nokoniko - специалист
пон ное 05, 2018 4:13 pmZGabrovski@gmail.com написа:
Много благодаря:) А как се гледа тази температура? През някой параметър ли?
Извиниявам се за въпросите, но Сънсистем не са счели за нужно да дадат каквато и да е документация.
:partyman:
В основното меню, когато отидеш на температурите, първо виждаш температурата в стаята където е камината, със стрелка нагоре минаваш на температурата на водата и още веднъж със стрелката нагоре виждаш температурата на газовете.
Karaangov86 - специалист
каръм я на 4-та така дали е добре дет само черни стъклото това е с турболатори
ZGabrovski@gmail.com - помощник
пон ное 05, 2018 4:40 pmnokoniko написа:
пон ное 05, 2018 4:13 pmZGabrovski@gmail.com написа:
Много благодаря:) А как се гледа тази температура? През някой параметър ли?
Извиниявам се за въпросите, но Сънсистем не са счели за нужно да дадат каквато и да е документация.
:partyman:
В основното меню, когато отидеш на температурите, първо виждаш температурата в стаята където е камината, със стрелка нагоре минаваш на температурата на водата и още веднъж със стрелката нагоре виждаш температурата на газовете.
Още веднъж благодаря!
Ще докладвам за резултатите.
niknolti81 - помощник
пон ное 05, 2018 8:43 pmKaraangov86 написа:
каръм я на 4-та така дали е добре дет само черни стъклото това е с турболатори
с турболатори ли я купи или си ги прави?
kamina.alba18kw - специалист
Здравейте приятели. Искам да се оплача и да ми дадете някакъв съвет. Днес сефте запалихме камината. Със самото запалване започва да "смърди" на пушек в периметър 2, 3 метра около нея. Мисля,че проблена е в комина. Чудя се дали има кюнци на пазара освен иноксовите 80мм , та да пусна от покрива до нея кюнци и един вид да ползвам стария за канал. Миризмата е отвратителна. Блока е тухлен и имало някво слягане от земетресението 1977г. Били се размвстили блокчетата викат комшийте. Има ли вероятност, тази миризма да е от самата камина. Вашите как са, има ли някой с подобен проблем. Благодаря.
estzvetanov - специалист
вт ное 06, 2018 8:32 pmkamina.alba18kw написа:
Здравейте приятели. Искам да се оплача и да ми дадете някакъв съвет. Днес сефте запалихме камината. Със самото запалване започва да "смърди" на пушек в периметър 2, 3 метра около нея. Мисля,че проблена е в комина. Чудя се дали има кюнци на пазара освен иноксовите 80мм , та да пусна от покрива до нея кюнци и един вид да ползвам стария за канал. Миризмата е отвратителна. Блока е тухлен и имало някво слягане от земетресението 1977г. Били се размвстили блокчетата викат комшийте. Има ли вероятност, тази миризма да е от самата камина. Вашите как са, има ли някой с подобен проблем. Благодаря.
Само ти ли ползваш този комин? Има ли вероясност някой друг, който е на въглища и дърва да го ползва и просто да не е почистен, защото все пак миналата година си е работил комина.
Ти миналата година като я спря почисти ли я цялата вътре влючително и вентилатора, както и кюнците? Огледай си всичко което може да се задръсти и тогава предприемай кардинални мерки, може просто да не е изчистено някъде.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: