Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kamina.alba18kw - специалист
Vartasilver написа:
kamina.alba18kw написа:
Vartasilver написа:
Par55-100
Par57-150
Направи пар5-180 пар92-2

Защо да увеличавам димните газове? И защо да променям качеството на пелетите, след като не съм го сменял. Не знам от къде и щукна да си променя паленето. Беше си добре, нищо не съм пипал. Но тоя див пламък хич не е добре.
3-за качествети пелети
2-средна клас пелет
1-за не качествени пелети
Остави на 2 за да дава по малко пелети и пар5 направи 180 след разпалването да дава по малко пелети

Ще споделя довечера след като я запаля, че и е ден за чистене, а и не съм в нас сега :)
kamina.alba18kw - специалист
https://m.youtube.com/watch?v=5ywTIebxpJI

Ето колеги въпросната беладжийка. Да подчертая: на моменти става по силен и плеска стъклото за отриц. време.това е 3 4 мин след запалването. Малко рано ми пали запалката кой пар да бутна. Сигурно 5 мин седи и свети а няма пелети до нея. Чак след това пали. Забелязал съм, че когато достигне границата на димните газове, вентилатора омалява и тогава се проявява буйния пламък.
Моля за помощ! Снощи си горя нормално и тази сутрин изписа грешка код Е108. В упътването пише-грешка в аварийния изключвател.Какво да правя?
kamina.alba18kw - специалист
anton nikolov написа:
Моля за помощ! Снощи си горя нормално и тази сутрин изписа грешка код Е108. В упътването пише-грешка в аварийния изключвател.Какво да правя?
Обади сецв сервиза където ти е гаранцията.
Колеги,от сервиза още при пускането не можаха да я направят да се командва от външния термостат и само благодарение на Вас се справих сам,та сега ли?
Колеги,от сервиза още при пускането не можаха да я направят да се командва от външния термостат и само благодарение на Вас се справих сам,та сега ли?
naskov - майстор
Като я рестартираш грешката не изчезва ли?
Поне 10 пъти я рестартирах. Доря я изключвах от мрежата. Като казах мрежата,та имам и още едно питане-отзад до мрежовия ключ има едно капаче,което мислих за предпазител,но се оказа някакъв бутон. Да не е нещо за резетване? Но и с него не се оправят нещата
naskov - майстор
1.Отваряш лявото ламаринено капаче.
2.Изваждаш двустранно и продухваш прозрачния маркуч, който виждаш.
3.Почистваш с нещо остро металния щуцер, в който влиза маркуча.
4. Палиш
naskov Много благодаря! Точно така се оправиха нещата. Аз при основното чистене продухах въпросното маркуче, което води до пресостата. Можеш ли да ми кажеш каква функция изпълнява? И още веднаж благодаря. Явно този форум е много полезен.

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: